Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46162 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#215 2020. Március 05. - 19:08:47
0
Na pont valami hasonlót akartam leírni a másik témánál, ahol szóba került ma az ujjlenyomatleolvasás.
De akkor így már nem kell. Faszom a köcsög GDPR-jükbe, egyébként. Szerintem előbb utóbb majd megunják és élhetünk tovább normálisan, ahogy eddig. (Mondjuk ezt mondtam már másra is, de mégis, ahelyett, hogy az élet egyre könnyebb lenne, minden csak egyre szarabb ezzel a sok túlszabályozással)

előzmény: eXtra #213

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Adatvédelem
#214 2020. Március 05. - 16:48:04
+1
Szerintem erre te is tudod a választ: a ló seggé@rt... vagyis azért se. Csak sok jogász baromira ráér a semmit dagasztani. Hát szerintem kb ennyi. :'(
Persze egészen biztosan találunk néhány nyakatekert példát ahol jó lehet.....
előzmény: eXtra #213

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#213 2020. Március 05. - 15:12:01
+1
"A biometrikus adatok, mint különleges adatok kezelése esetén további jogszerűségi feltételeket ír elő a GDPR 9. cikke. A személyes adatok különleges kategóriáinak kezelése a GDPR 9. cikk (1) bekezdése alapján főszabály szerint még a GDPR 6. cikk szerinti feltételek fennállása mellett is tilos. Különleges személyes adatoknál, mint a természetes személyek egyedi azonosítását célzó biometrikus adatok, a GDPR 9. cikk (2) bekezdésének valamely feltétele is meg kell, hogy valósuljon az általános jogalapon felül. Azt, hogy konkrétan az adott esetben mi valósul meg, csak az adatkezelő tudja az eset összes körülménye és az általa megvalósítani kívánt cél ismeretében eldönteni."

Én nem értem ezt a biometrikus mizériát! Valaki el tudná magyarázni, hogy pl. egy ujjlenyomatolvasón bevitt ujjlenyomatminta miért személyes adat, ha azt a gyártók egyedi és titkos algoritmusa átkódolja máshol nem használható adattá? Ha a nyers minta pl. képként tárolódna, akkor érteném, de itt erről szó nincs, mivel a kódolt adatból nem nyerhető vissza az eredeti biometrikus minta. Számomra ez kb. annyira tűnik személyes adatnak, mintha egy algoritmus az aktuális idő és a felhasználó születési dátumát beszorozná egy random számmal, amit aztán a felhasználó megkapna a beléptetőhöz...  ???

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#212 2019. Szeptember 26. - 07:35:58
0
Adataink védelmét add meg nékünk ma
Karim Amer, Jehame Noujaim: The Great Hack

Egy dokumentumfilm, melynek zsurnalisztikai értéke sokkal nagyobb, mint a filmes. Sem vizuálisan, sem dramaturgiailag nem túl érdekes, ám ezek ellenére kötelező lenne mindenkinek megnézni, aki használt valaha valamilyen úgynevezett szociális médiát. És hát ki nem használt? ...

https://www.filmtett.ro/cikk/adataink-vedelmet-add-meg-nekunk-ma-netflix-the-great-hack-kritika/


Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#211 2019. Március 27. - 19:54:56
+3
Szóval, mi kell ahhoz, hogy ez szabályos legyen?
Egy jó ügyvéd és 300000 Ft+áfa ::eplus2::
előzmény: padisah #210

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#210 2019. Március 27. - 10:17:38
0
Sziasztok, megint nekem van kérdésem. X községben a polgármester felkérésére kellene telepítenem közterületi térfigyelő rendszert. A falu főterén egy emlékművet, meg még néhány kiemelt helyet figyelne. Műszakilag ezzel nincs is gond, de mi a jogszabályi háttér? Van valahol valami iránymutatás, elvárás és szabálygyűjtemény konkrétan ezekre? Sajnos nem intézhetem el annyival, hogy a jogi környezet megteremtése a megrendelő feladata. Legalább olyan szinten foglalkoznom kell a dolog jogi részével, hogy pl. ki kezelheti, mennyi ideig tárolhatók a felvételek, mit láthatnak a kamerák, stb. Tehát legalább az alapokkal, ami után már én fedve vagyok, és őket sem marják meg nagyon. (Bár szerintem egy önkormányzatot nem fognak piszkálni.) Szóval, mi kell ahhoz, hogy ez szabályos legyen?
 

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#208 2019. Február 20. - 22:59:05
0
Kár érte, hogy ennyire tré a hang(osítás), mert így biztos nem fogom végigszenvedni... ::nemtudom::
előzmény: handras #207

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#206 2019. Február 15. - 07:54:41
+5
Tanulság: ha bárkitől olyan levelet kapsz, amiben adatvédelem, kamera, jog, gdpr, naih szavak szerepelnek, azonnal válaszolj rá tértivevényes ajánlott elsőbbségi levélben, hogy a kamerarendszer merevlemeze sajnálatos módon meghibásodott, de még nem született vezetőségi döntés a cseréjéről, így a hiba elhárításáig az adatkezelés megszűnt...  :P :-*
előzmény: vg #204

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!