Szerző Téma: Kerítésvédelem?  (Megtekintve 11181 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kerítésvédelem?
#14 2018. Október 20. - 22:34:15
+1
Sziasztok!

érdekelne hogy valakinek van-e gyakorlati tapasztalata a vibrációs kábeles (pl.FP 300 vagy QUADROSENSE) kerítésvédelmi rendszerek alkalmazhatósága, megbízhatósága terén? Gondolok itt elsősorban az esemény detektálás biztonságára, illetve a téves riasztások gyakoriságára.
Ha valakinek van megosztható infója, azt szívesen venném! Köszi!

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kerítésvédelem?
#13 2011. Június 25. - 21:50:11
0
Sziasztok!
Nem akartam udvariatlanul lelépni, csak sok dolgom van és nem néztem meg van-e új javaslat. Köszönöm szépen az eddigieket és bár az igazi megoldást nem találtam meg, de tanultam az olvasottakból.
Mégegyszer köszönöm, ha valami frankó eszetekbe jut írjátok meg, vissza-vissza nézek majd.
Üdv: szelac
 

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kerítésvédelem?
#12 2011. Június 21. - 21:11:00
0
Az esseni kiállításon ők vitték a pálmát, mert 1 hónapig működik a mikro sorompójuk az akkujával:

http://www.forteza.com/en/quickly-deployed-microwave-complex/

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kerítésvédelem?
#11 2011. Június 21. - 20:41:35
0
Én azt hittem, hogy ez a mikrofonkábeles védelem úgy működik, hogy a kábel valamiféle indukciós vagy hasonló teret hoz létre maga körül úgy 50-80 cm átmérőben és egy nagyobb tömegű test ha ebbe bekerül, akkor ezt érzékeli és valamilyen jellel reagál. Ezt ha átlag 60-80 cm magasan elvezetem, (esetleg a védendő járműveket is használhatom tartónak) elég nehéz észrevétlenül leküzdeni.
Létezik ilyen megoldás, de a kerítésvédelmi kábelek általában mechanikai elven működnek...

Ehhez mit szólnál? Az áráról csak sejtéseim vannak, de amúgy tökéletes lenne: ;)
M.I.L. PAC 385: KÜLÖNLEGESEN GYORSAN ÁTTELEPÍTHETŐ MIKROHULLÁMÚ ÉRZÉKELŐ

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kerítésvédelem?
#10 2011. Június 21. - 14:56:33
0
Ez is egy jó megoldás lehet , bár nem tudom mennyibe kerül :
http://www.autogps.hu/solutions/heavyequipment.aspx

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kerítésvédelem?
#9 2011. Június 21. - 14:53:30
0
Üzemanyag lopás (leszívás ellen , ha a tankot rongálja nem jó) elleni mechanikus védelem : http://kamiontanksapkabilincs.hu/products.php

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kerítésvédelem?
#8 2011. Június 21. - 14:18:44
0
Na ezért jöttem ide kérdezgetni, mert sok alapvető dologgal nem vagyok tisztában és a segítségetekkel némileg megvilágosodok. Én azt hittem, hogy ez a mikrofonkábeles védelem úgy működik, hogy a kábel valamiféle indukciós vagy hasonló teret hoz létre maga körül úgy 50-80 cm átmérőben és egy nagyobb tömegű test ha ebbe bekerül, akkor ezt érzékeli és valamilyen jellel reagál. Ezt ha átlag 60-80 cm magasan elvezetem, (esetleg a védendő járműveket is használhatom tartónak) elég nehéz észrevétlenül leküzdeni. Magát a telepítést ráérne elvégezni a rendész, hisz miután megérkezik van 1-2 órája sötétedésig, reggel is hasonló a helyzet. Addig is tanulja a terepet. Az biztos hogy az én fejemben egyszerűnek tűnt a renszer. (vagy az én fejem túl egyszerű?) Úgy látom ezt nem jól gondoltam, de pontosabb leírást  működéséről nem nagyon találok.
Olyan rendszert akartam, amit a gép kezelője sem nagyon tud megmanipulálni, mert bizony annak a bizonyos láncnak a kezelők is gyenge szemei. Azt pedig egy rendész sem tudja leellenőrizni 15-20 perc alatt, hogy az őrizetére bízott gépeknek a reed relét nem zárták-e rövidre vagy éppen nem iktatták ki. A kezelők pedig 10 órai munka után nem fogják türelmesen végigvárni hogy az emberünk átadás-átvételt csináljon. Persze erre is meg van a jó megoldás, csak ugye az idő sürget mert nem túl soká itt az aratás és addig le akartam rendezni.
Azért ezeket az információkat is köszönöm, még agyalok rajta a segítségetekkel, legfeljebb nem a búza, hanem a kukorica aratásra lesz megoldva.
 
Jó pihenést (aki teheti  ;) )
 

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kerítésvédelem?
#7 2011. Június 21. - 10:43:27
0
Na már megint itt vagyok!
 
Kedves eXtra! Ha már elkalauzoltál POWER oldalára ott meg is találtam amit vélhetően keresek. Az FP300-as rendszert természetesen kábelestől mindenestől. Ha már egyszer szakember által össze van állítva, 200 méter kábel+ FP300-as +akku +egy sziréna  egy lámpával egy ügyes szekrényben, mit lehet elrontani a helyszinen?
Hááát... szerintem több buktatója is van a dolognak:
- 200 m kábelt rendszeresen telepíteni, majd összetekergetni, tárolni, nem túl egyszerű feladat
- a botokra leszúrt kábelt felfoghatod egysugaras infrasorompónak is, amit egyszerű kijátszani

Idézetet írta: szelac
6-7 kombájn és 5-6 szállítószerelvény.
Ebben az esetben én inkább egyedi járművédelmet csinálnék. A kerítésvédelmi eszközök árából így is bőven kijönnél, ráadásul minden úgy működne, mint egy autóriasztó - csak modernebb kommunikációval, bővebben szenzorozva és néhény extra funkcióval. Így nem csak aratáskor használhatnád a rendszeredet, hanem a bérmunkáktól kezdve bárhol és bármikor! Pl. a kombájnba beraknék egy Satel MICRA központot, a vezetőfülkére kültéri mozgásérzékelőket szerelnék, a védendő alkatrészekre pedig reedet vagy szakadókábelt. A MICRA gprs-en keresztül távfelügyelhető és az eseménymemóriája is lekérdezhető, tud sms-t küldeni, a rendszer egyszerű távirányítókkal kezelhető, stb. Persze látni kellene a járműveket és az igényeket a helyszínen pontosítani, mert így csak vaktában ötletelgetünk... :-)

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kerítésvédelem?
#6 2011. Június 20. - 23:27:40
0
átbújik alatta?
 Az pl. FP300-at alapvetően fix kerítés védelmére találták ki, amit meg kell mászni (mechanikailag mozog) és ezt érzékeli a jelzőkábel

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kerítésvédelem?
#5 2011. Június 20. - 22:59:33
0
Túl mélyen aludni!  ;D :P

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!