Szerző Téma: Ki gyártja a Solo és Signal szirénákat?  (Megtekintve 7842 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Nekem az tetszene, ha választhatnám, az export verziót is, ha szertném.
előzmény: L. Pásztor #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Épp ezt mondom: nem szabad általánositani !
Nem a magyar ipar a gyenge ... csak (többek között) a PS128 jelenlegi gyártása az ... :(

Ami inkább sztem jellemzőbb MO-ra, és ezzel én is naponta találkozom: a rendszeres vásárlót egy idő után elkezdik hülyének nézni ... és megpróbálnak minden sz@rt lenyomni a torkán. Az alkatrész piacon ez napi jelenség ...
Sőt a kinai termékek piacán is ... sőt jórészt a kinai belföldi piacon sok kinai cucc (biztech termék is) ebből készül:[size=78%]  [/size]
Ezért anyázik a fél világ ... és ami nem látszik sok termékben az az, hogy a software benne az igazán szedett-vetett bennük ... 

A PS-128 gyártása egyébként 1998-ban kezdődött ... a Solo gyártása pedig 95-ben vagy 96-ban ... már nem emléxem pontosan.   


előzmény: H. József #7

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Szerintem félre értesz!  Nem azzal van a bajom, hogy magyar, mert én is ezt használom nap mint nap. És úgy általában, ha valamiből van magyar, akkor igyekszem azt venni, és nem is csak az ára miatt, hanem hát inkább azért, hogy a saját iparunkat támogassuk. Ezzel  a szirénával ( ps 128) se lenne semmi bajom, ha a mechanikus kivitele egy kicsit masszívabb lenne, és a gyártásnál egy picit jobban összpontosítanának a minőségre. Amikor áll az ember a létra tetején ( különösen ilyen időben) és szembesül azzal, hogy pl. rövid a tamper kapcsoló működtető lemeze és a fedél csavar elmegy mellette, akkor.... ::fire:: Egyébként apróságok ezek, csak szerintem ezek az apróságok jelzik a magyar ipar gyengéit sok tekintetben.
előzmény: L. Pásztor #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nem egy szimpatikus hozzaallas ....

Van olyan rakat GSM alapu termekunk amiben a harware es software 100%-ban megegyezik. Az export verzio huzott alu profilbol CNC munkalt, fekete eloxalt dobozban UV allo folia taszt es cimkevel. A hazai olcso verzio muanyag dobozban papir cimkevel ....
Az export verzio 60%-kal dragabb. Es odakint rohognek rajta milyen olcso, idehaza meg egyeseknek az export verzio kellene a hazai verzio araert. Masok meg megkerdik: nem lehetne- e doboz nelkul .... ha akkor olcsobb ...
Akkor most a magyarnak meno verzio gagyi?

Tanulsag: a termekek nagyreszet a vasarloi igenyek alakitjak. Vagyis olyan, aminek a vasarlok nagy resze latni szeretne. Ismetlem: NAGY RESZE ! Mert ha nem olyan lenne ... nem venne senki, es a termek es gyarto tonkremenne ...

Egyebkent 1998-ban a Signal-Paradox szirena tervezesekor felmerult, hogy piacot hodithatne el Solo-tol, ha kisebb lenne a doboza es csak 2.4Ah-s (?) akku (lehet 4Ah-s, nem tudom, arra emlexem az a lapos vekony hosszu verzio volt) ferne bele ....  nagyot neztem amikor sok ismeros szerelot megkerdezve sokan szemrebbebbenes nelkul vettek volna ... ha parszaz forinttal olcsobb lett volna ...




előzmény: H. József #3

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Solo VillBau
Signal / PS-128/ "PAradox" Trióda, csak volt már rajta mindenféle matrica :-)

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Solo-t ha jól tudom a Villbau gyártja.

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
mondjuk a minőségén látszik is sajnos...!

előzmény: samli #2

Nem elérhető samli

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Mindkettő magyar gyártmány, utóbbit a TRIÓDA gyártja.

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
0
Gondolom egyik se magyar gyártmány.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!