Szerző Téma: DSC 1616-os kp-hoz kellene illesztenem egy olasz szirénát  (Megtekintve 8433 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Dave28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Köszi mindenkinek, megoldottam végül egy 5 lábú autós relével, végre működik :)
előzmény: Szilco #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Én ezt jobban szeretem, mert így megmarad a saru szigeteltsége és nem okoz balesetet. (Peches kolléga lőtt már el központpanelt ilyen dupla saruval :D )
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
A BELL-ről megengedett legnagyobb áramfelvétel alapján határoznám meg a méretét.
Nem, ezt úgy értsd, hogy nem kifejezetten riasztó telepítéssel foglalkozom.
előzmény: bcslaci #22

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Mekkorát? Ha túl kicsi minden riasztáskor kiolvad, ha túl nagy sosem olvad ki.

"Nem sok kültérit telepítettem,"- ezt úgy értsük hogy hang- fény nélkül szereled a rendszereidet?
előzmény: KBela #21

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Ezzel a jelenséggel még nem találkoztam, de erre az esetre felkészülve nem lenne logikusabb az elektronikus túláramvédelem ellenére a BELL+-hoz betenni még egy plusz olvadó biztosítót is?
előzmény: bcslaci #20

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Jobbnak semmivel sem jobb, sőt. Egy gyengélkedő akkumulátorú kültéri megszólalásakor meghúzza a központ tápját, az ettől leáll és se kép se hang, se kommunikáció.
előzmény: KBela #19

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Nem sok kültérit telepítettem, ezért kérdeztem, hátha tanulok valami újat.

A BELL+, AUX-, BELL-/PGM indítás ilyen szempontból nekem jobbnak tűnik, én eddig ezt vagy gyártóspecifikusan ennek megfelelőt használtam, tehát ahol van, ott a sziréna áramkört. Általában van távfelügyelet így a tulajt nem csak a szomszéd értesítené, hogy szól a sziréna. Persze az tény, hogy az olvadó biztosító olvadására nagyon kicsi az esély önmagában, más olyan esemény nélkül amiről információt kapnál.
előzmény: bcslaci #18

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Mivel a biztosíték a sziréna töltő körében van így ha "kimegy" az olvadó biztosító akkor a sziréna rögtön megszólal a tápelvétel miatt.
Egyébként te hogyan felügyeled a kültéri szirénát?
előzmény: KBela #17

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Ha jól értem, általánosságban akku. ágról megy a töltés, és pl. PGM-ről az indítás. De ha így van, akkor hogy felügyeled a szirénát/biztosítékot? Ha a lengő biztosíték kimegy, akkor riasztásnál semmi infód nem lesz arról, hogy a sziréna egy biztosíték hiba miatt nem szól? Vagy majd megszólal ha nem kap áramot? (Abszolút nem támadólag, csak érdeklődve kérdezem.)
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Sorolhatnám, de nem teszem... Talán egy-két saját tapasztalat azért elfér. Találkoztam már pár rossz akkus központtal, aminek az akku ágán volt valamilyen eszköz. Ezek az akkuk nem 3-4 év alatt, hanem 1-2 év alatt döglöttek meg.  Lehet akkura is kötni persze eszközöket, megfelelő védelemmel. Amit írtam is.
Továbbá, a kültéri szirénában lévő akku nincs párhuzamban a riasztó akkuval, ugyanis ott egy elektronika, ami a kültériben lévő akkuért felelős. Ez persze az esetek többségében elég arra is, hogy akár közvetlenül is lehessen kötni az akku ágra a szirénát. De a gyakorlat nálam mást mutatott, ezért sem használom ezt a módszert. Másért sem, de lehet ezzel megsértenék másokat, így megtartom magamban... :)
Az SP és az MG széria között azért van egyfajta minőségbeli szakadék, amit leginkább a PC-s programozás terén lehet érezni. Az SP elég nyögvenyelősen szokott csatlakozni direkt kábeles kapcsolat esetén még a saját gyári adatkábelén keresztül is. Az SP4000 még erre egy nagy lapáttal rá is tesz, hogy csak Babyware-el hajlandó együtt működni. És ez nem egyedi eset, sokan panaszkodnak erre. Ellenben egy MG széria sem szenved ebben a hookup bug-ban sem.
Továbbá, az MG központokon 4db PGM van, míg az SP központoknál csak a 7000 szérián van, ami meg drágább, mint az MG5050. nem egyszer igencsak jól jön, ha van minimum 3 PGM. A rádiós részt másként gondolom. Egyrészt ott van benn, ha esetleg kell, nem kell megvenni a méregdrága LX kezelőt, sem az egyirányú, vagy kétirányú külső vevőt, csak a rádiós eszközöket. És ugye ott a PGM, amit felhasználhatok szinte bármire, ha valamit vezérelni kell.
DSC-t már nem szerelek, ha tehetem kerülöm, csak a már meglévőkhöz járok javítgatni, és morgolódni, hogy a New Power mennyivel vacakabb, mint a régi Classic és Power sorozat. És pont a belső tápjuk döglik, a szar kondik miatt... De Ízlések és pofonok...

előzmény: Lacy #15
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 02. - 16:38:52 írta syn7h37ic »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!