Szerző Téma: Fizetős lett a paradox my home  (Megtekintve 38841 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Fizetős lett a paradox my home
#45 2017. Május 04. - 18:34:28
+1
És akkor mi van, ha a hacker megfejtette, hogy Gipsz Jakabtól jött egy automata tesztkód ...?   :)
Amig telefonvonalon ment a 9876-os ügyféltől a 24 byte-os CiD tesztkódja addig jó volt ... most ugyanez "nem biztonságos" ?

Nincs ez egy kicsit túl misztifikálva ?

Déja vu érzésem van ... ahogy az ólmos forrasztások esetében is.  Generációk az ólom csöveken keresztül vezetett csapvizet itták ... most meg ugyanazzal az ólommal forrasztott panel is már mérgez ... 

Nincs ennek véletlenül egy kicsit lobby szaga ?
De soxor éreztünk már ilyen "szagokat" ... 
előzmény: eXtra #42

Nem elérhető art_moony

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:Fizetős lett a paradox my home
#44 2017. Május 04. - 16:14:58
+1

Szia,
a kérdésed a biztonságról teljesen jogos.
A kommunikáció AES-128 kódolással megy, de minden kapcsolat kezdeténél a kódolási kulcs csere
Diffie-Hellman eljárással történik a szerver és a végpont között. Most ez a teteje a titkosítási eljárásoknak.
https://www.khanacademy.org/computing/computer-science/cryptography/modern-crypt/v/diffie-hellman-key-exchange-part-2
Amennyiben valaki mégis feltörné (habár ez most lehetetlennek tűnik) akkor jön a következő fázis ahogy írtad a Paradox protokoll megfejtése.
Persze a feltörés veszélyének árnyéka mindent szerver alapon működő alkalmazást érint (gmail, skype, stb..)
Egyébként a soros összekapcsolást csak pár percig érdemes használni, mert számolatlanul mennek a bitek oda-vissza, átlagosan 20-50kbyte / perc attól függően milyen akcióban van a központ (monitoring vagy letöltés)

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Fizetős lett a paradox my home
#43 2017. Május 04. - 11:30:45
0
Kérdés: szerintetek normális dolog-e, hogy egy az Insite Gold-on regisztrált központot+IP150-et elérek a telefonról, Babywareból programozni is tudom a központot, de az IP 150 saját menüjét nem érem el sem távoli, sem helyi hálózatról (a portok gyári alapon vannak)?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Fizetős lett a paradox my home
#42 2017. Május 04. - 10:48:30
0
Jól értem, hogy az IoT szervereteken a teljes soros kommunikáció keresztül megy? Mert ha így van, akkor az lényegesen komolyabb kockázatot jelent, mint egy dyndns szolgáltató használata! Ha tételezzük fel, hogy suttyomban feltörik a szervereteket, akkor az mivel járhat? A behatoló megfigyelheti a szerverre akasztott összes riasztó kommunikációját, esetleg ha megfejti a Paradox protokollját, akkor átveheti a riasztóközpontok teljes felügyeletét is? Nem piszkálódás, ezek csak(?) elméleti kérdések, de ugye sok minden előfordult már az internet történetében...
előzmény: art_moony #40

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Fizetős lett a paradox my home
#41 2017. Május 04. - 10:00:07
0
Szia,
Megnéztem volna a weboldalatokat, de sajnos mobilról használhatatlan az egész, így nem lettem okosabb.  ::meglepodik::  Építő kritika, hogy tegyétek rendbe, mert manapság már komoly forgalom jön(ne) okos eszközökről is! A csili-vili, nem működő vagy üres menük miatt a látogatók könnyen leírhatják az egész céget...  8)
előzmény: art_moony #40

Nem elérhető art_moony

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:Fizetős lett a paradox my home
#40 2017. Május 02. - 20:03:17
+1

Üdv,
ha mobilháló havidíja belefér akkor itt egy univerzális eszköz a távprogihoz.

Nem véletlen a megosztás, én is a céget gyengítem, úgyhogy válaszolok ha lesz kérdés.
előzmény: BLevente #39

Nem elérhető BLevente

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Fizetős lett a paradox my home
#39 2017. Április 30. - 15:08:23
0
Szép napot.elnézést kérek ha rossz helyen teszem fel a kérdésem de bizom benne hogy tudnak segiteni.Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz hogy van egy paradox sp7000 riasztóközpontom 5.20 fw verzió amivel nem sikerül kapcsolatot létesitenem a soros porton keresztül sem az usb 307-el sem az ip150 internetes modulal 4.00.04 fw.nem tudok kapcsolodni egy programmal sem :babyware , winload , in-field, iparadox (android).e-mailt küld az ip150 modul minden jelentendő eseményröl.hibakijelzes nem jelenik meg a tm40 kijelzön minden rendszer tökéletesen müködik kivéve a helyi illetve az internetes komunikáciot.ez a második központ amit vásároltam annak reményében hogy az első hibás volt .de mindkét központnál ugyanez a jelenség.4honap leforgása alatt mindössze alig 6-8 alkalommal tudtam kapcsolodni helyileg 307-es interface-el es a babyware programmal.lehetséges hogy a második központ is hibas ? Vagy  egyszerüen kihagytam valamit a programozás soran? Segitségüket elöre is köszonöm

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Fizetős lett a paradox my home
#38 2017. Április 26. - 09:09:07
0
Apró érdekesség, de számomra újdonság, hogy a Paradox androidos alkalmazásait Romániában fejlesztik:


Fejlesztő
...

Str. Izvor nr 92-96
Cladirea Forum III et.7
Sector 5
050564
Bucuresti Romania

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Fizetős lett a paradox my home
#37 2017. Április 25. - 23:53:26
+1
Így van. A telepítő nagy Úr! Ő ajánlja ki és veszi meg a rendszert. Ha egy gyártó elkurvul, vagy olyan eszközt gyárt vagy bármilyen okból módosít, (bár ezt fejlesztésnek hívják a profitorientált cégek), hogy azzal a telepítő sz..pik, harmadszor már biztos nem veszi meg. Én is lepattantam az IP150-ről.
Emlékeztek még arra az időre, mikor a DSC a BV201 gyártását költséghatékonyságból kihelyezte (talán az olaszokhoz), és gyártotta az összevissza beriasztó érzékelőket (mint most az LC100). Aki beleszalad a szériába, és többször megégette miatta a szája szélét, nem akart egy darabig BV201-et venni. Én speciel az életbe többet nem vettem, egy darabig telepítettem az Encor-t, utána teljesen leszakadtam a DSC érzékelőktől. Előtte pedig csak azokat használtam, mert bíztam bennük (nem is volt mondjuk annyi féle beszerezhető mint most).
Veszélyes játékot játszik a Paradox ezzel szerintem egy hozzáértő és árérzékeny piacon.
előzmény: eXtra #36

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Fizetős lett a paradox my home
#36 2017. Április 25. - 13:05:52
0
Az évi 10 USD egyébként szerintem eladható, a 25 dollárt soknak érzem.
Én ebben a pillanatban beszéltem le egy ügyfelet az IP150-ről és nem az éves $ volt az oka, hanem az, hogy oda-vissza 200 km egy kiszállás...  :-X  Ledobom a PCS250-et (a távprogramozás nem annyira fog hiányozni, mert kiforrott, stabil rendszerről van szó) és kap helyette egy mohás távfelügyeleti modult, aminek a jelzéseit mobilkliensben vagy akár webről is láthatja, a ki-bekapcsolás pedig egy sima rácsörgetős gsm modullal fog menni - a Paradox pedig bekaphatja!  :P  Nem lesz annyi funkciónk, mint IP150-nel lenne, de az a néhány legalább stabilan fog működni (egy másik telephelyén is ezt a verziót használja és soha nem volt vele gond):-*
előzmény: kero #30

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!