Szerző Téma: Hogyan barkácsoljak magamnak kamerarendszert?  (Megtekintve 13996 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Nos, átnézve a kimenő postámat, nem látom azt az ügyfélvadászó üzenetet.
Ha Önnél van, nyugodtan shotolja be.
Én csupán próbáltam felhívni a figyelmét, hogy nem érdemes analóg rendszerben gondolkoni, mindegy, mit javasolt a "telepítője" (aki ezek szerint lehet hogy nem létezik)
Megmutattam az analóg, és több felbontású IP kamera képét, milyen nagyságrendű különbség van.
Mindezt pusztán szívességből, mert bár legyek hülyének nézve, zavar, ha valakit, aki nem ért hozzá, rávesznek a szar vásárlására. És csupán az összehasonlítás végett írtam egy kb. kalkulált árat a rendszerre.
Ezt persze nem kell elhinni, reklámozok ezerrel, lehet így gondolni...
Bár konkrét ajánlatot nem kapott, sem telepítésre, sem eszköz vásárlásra.
Ja igen, rákérdeztem, merre lenne a telepítési hely... ebből sem érdemes téves következtetést levonni, csak gondoltam, ha épp a közelünkben van, megnézem ha gondolja, hogy oda mégis mi célszerű, ti. a laikus nem igazán tudja, hogy egy kamera mit lát adott helyen, gyakran a saját látkóképükből indulnak ki, pedig egy kamera nagyon nem azt a területt látja azzal a részletességgel, mint az emberi szem, nem árt a gyakorlott szem, a megfelelő vétel eldöntéséhez. És igen, ha éppenséggel nem túl messze lenne tölünk, szívesen adtam volna tanácsot, ingyen, kötöttség nélkül.
De hát Ön begyűjt, elemez dönt. örülök, hogy sikeres volt.

(nincs boltunk Magyarországon, csak telepítünk, és nem is lesz)
Itt a fórumon egyszer próbáltam kitérni, hogy mennyiért tudnánk adni adott kamerát, annak is az az oka, mert 500db kamera vásárlásánál, nagyon kedvező árat kaptam a gyártótól.
Az 50-100 db nem okoz gondot, eddig elfogytak saját telepítéssel.
Szóval azt gondolom, én csak segítettem, hogy jobb döntést hozzon, és nem erőszakoltam a saját cuccunkat magára.

A bemásolt téves válaszával kapcsolatban meg ez van, így alakult.  :D
előzmény: rettenet78 #56

Nem elérhető rettenet78

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Tisztelt Komi!  Az Ön korábbi üzeneteit is köszönöm, mert segített döntéshozásomban. Elnézést a téves üzenetért. A sajàt korábbi ügyfélvadászó üzeneteit is belinkelheti. Vannak rosz hireim 1. szabad piac van. 2. A tévesen elküldött és kézbesített levél tartalmát törvény védi, az a két érintett fél beleegyezése nélkül posztolni bűncselekmény. Ha a szomszéd levelét véletlenül megkapja sem teheti ki a facebookra. Az irott és az eletronikus levél között nem tesz különbséget a jogalkotó. Ezt csak baráti tanácsként írom, mert tényleg segített képek és videok bemutatásával.  A foglalkozásom nem titok, nem alkudtam vele és a honlapon lévő árat fizettem ki. A 20 Ft-ot amit említett kutatással, érdeklődéssel kerestem.

Kívánok a továbbiakban sok megrendelőt, sikeres üzleteket.
előzmény: Komi #47

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szerintem egyikőnk sem szívesen telepített volna ezen úrnak rendszert, legalábbis a garasos hajlamát elnézve.
::tapsol:: Számból vetted ki a szót...  8)
előzmény: vg #49

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Igen azt a 30%-ot utána láttam.
De mivel én telepítő szemmel nézem számomra ezért drága. Az hogy én mennyiért kapom meg a kamerákat az egy dolog mert olcsóbban, de ugyebár átlag ember nem telepítő. (csak néhány cég és oldal szemében)...
 És végül én nem szeretem a szetteket, jobb szeretem összeválogatni a termékeket.


előzmény: r2d2 #53

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
 Köszönöm a hozzászólását, az Ön bejegyzését azért ragadtam ki, mert megbélyegezte az oldalamat, hogy "drága", mint tudvalevő a "megbélyegzés", azaz a billogozás, egy középkori büntetési tétel volt, pl angliában egy T betűt égettek az ember homlokába/arcára, ha lopott, mint Tolvaj :).

 A megbélyegzés nem tetszett valóban.

Csak szemantika, és nem kötekedem, de pár sorral lejjebb ott van, hogy -30% kedvezmény, azaz az említett 39.550 Ft + áfa máris 27.685 Ft + áfa a valóságban.
Szerintem egy vélemény sem lehet inkorrekt, ha van alapja vagy meg van indokolva, viszont a beillesztett hozzászólásban egyiket sem találtam.

Én is szeretnék jó viszonyt ápolni a kollégákkal, kérem , nyugodtan a jövőben használjon irányomban tegező hangnemet, végtére is szerintem, azért vagyunk kollégák és itt, hogy "baráti hangnemben" cseréljünk eszmét.

 
előzmény: Ryki #52

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Nem kell hisztit levágni, itt mindenki a véleményét írja le.
Én speciel Mazi szettet szoktam szerelni, ami köztudottan Hikvision és a két termék között a különbség a rászitált név. Szedtem szét mind a két névhez tartozó 3Mp Ip kamerát és  betűről betűre ugyan azok az alkatrészek van benne ugyan úgy összeszerelve.

Ha már konkrét példát kért.
Az Ön oldalán az 1,3Mp DS-2CD2012-i kamera 39.550 + Áfa.
Ugyan ez a kamera a riaszto......hu (ahol nem szoktam vásárolni, mert belopták magukat a köztudatba)  32.490Ft + Áfa.
Az ehhez a szetthez tartózó NVR önnél: 66.476+Áfa
A konkurenciánál: 51.990+Áfa..

És kiemelném nekem nem okoz fizikai fájdalmat hogy ki kitől vásárol. Nincs saját boltom, sok éve szerelek és  ügyfélbarát vagyok. Nem kívánok ebben az országban semmilyen boltot se üzemeltetni...Ebbe nem kívánok belefolyni.
Nem hiszem hogy az miatt mert leírtam a véleményem etikátlan és inkorrekt lennék.
Én sem minősítek másokat látatlanban kérem Ön se tegye.
Az hogy idejön egy emberke aki avval kezdi hogy neki az ár a fontos és minél, minél olcsóbb legyen, evvel sem lenne baj, csak ahogy itt előadják a szituációt az egy Börleszk vígjátékba illik.

Nincs bajom az Ön oldalával még mindig jobb mint az említett "gyerek" aki bagóért árulja a szakmát.
Én nem szeretnék senkivel rossz viszonyt ez egy szakmai fórum ahova egymást segíteni jövünk.
Az hogy az úriember megemlítette az Ön oldalát és mi reagáltunk rá ez sajnos így jött ki.
előzmény: r2d2 #51
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 08. - 20:32:36 írta Ryki »

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
 Megengeditek én is leírom a véleményem:
Első körben nagyon szomorúan látom, hogy vannak itt olyan "kollégák",  akiknek szinte fizikai fájdalmat okoz, hogy nem tőlük vásárolnak...
Továbbá, azt is nagyon sajnálom, hogy megdőlt az a teóriám, hogy itt csak korrekt, etikus "kollégák" vannak, és ezért sem minősítik, a másik kolléga weboldalát negatívan (alaptalan).
A k...rendszer.com az én weboldalam és megígérem, hogy nem fogok olyan hisztit levágni, mint a há*riasztós gyerek, mert savazzátok az oldalamat...
Megértem, hogy vannak itt olyanok, akik azt hiszik, hogy az "etika" egy kínai város…
De azért szeretnék visszahatni pár hozzászólásra:
Ryki tollából: "Ez nagyon szép és jó, csak egy baj van a k...rendszer.com egyáltalán nem olcsó.
 De örülünk annak hogy Ön annak találta."
Nagyon megköszönném, hogyha leírná a kolléga, hol lehet UGYANAZT, a Hikvision szett (nem csak kamera+NVR!) összeállítást, PUBLIKUSAN, OLCSÓBBAN megkapni, mert engem már hívtak az importőrtől, hogy panasz érkezett a weboldalamra, hogy túl olcsón adom a Hikvision szettet és ugye, TILOS "elvárt haszon" alatt publikusan árulni, és árakat feltüntetni, ha hosszútávon akarsz az importőr partnere lenni….
Vg  tollából: "+tapasztalat visszajelzésünk a k...com-ról, én érdeklődve várom a garis ügyintézés végét is, az is hasznos lehet. "
Nem kell aggódni, általában nagy mennyiségben vásárlom ötösével, tízesével a szetteket és nem fog gondot okozni 1 kamera azonnali cseréje, de meg kell jegyeznem 100 felett van az eladott mennyiség, de egy Hiki kamerával sem volt eddig garis gondom…
Végezetül, mindenkinek örömmel olvasom, a véleményét a weboldalamról, de megtisztelhetnétek annyival, hogy fairplay alapon odaírjátok a saját oldalatokat, hogy nekem is meg adathasék a vélemény alkotás joga…
Köszönettel!
Szólláth Tibor
 
előzmény: Ryki #48

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Igen az egy külön dolog, hogy ennyiért a telepítőtől is megkapta volna helyszíni garival :o
előzmény: Ryki #48

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Ez szerintem érdektelen. Talán csak annyi adalék, hogy élete első felében megverte őt tisztesen az élet, amikor rendőr volt, hát most kap(ott) egy kis kárpótlást miatta.
Mindazonáltal megint nem számolja bele a saját ezzel eltöltött idejét, ami nem 1-2 órára tehető és jelzi hogy főállású tevékenysége nem ad több munkát neki, mint azt a közszférában megszokta.
L[size=78%]átatlanba állítom, hogy lesznek 3-4 év múlva gondjai, amikre csak akkor derül fény, ha a nap már sütötte eleget a kábeleit, esett az eső is tisztes mennyiséget, voltak áramszünetek, stb. Mindezek mellett is megnéznék egy éjszakai felvételt a kameráiról, hiszen nem a nappali az érdekes jellemzően....[/size]
Minden betanított munkás néhány nap alatt készség szinten megtanulja a munkáját. De jellemzően már nincs bennük az a kíváncsiság, hogy mi miért úgy történik...
Szerintem egyikőnk sem szívesen telepített volna ezen úrnak rendszert, legalábbis a garasos hajlamát elnézve.
Viszont van egy + tapasztalat visszajelzésünk a k...com-ról, én érdeklődve várom a garis ügyintézés végét is, az is hasznos lehet.
előzmény: Komi #47

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Ez nagyon szép és jó, csak egy baj van a k...rendszer.com egyáltalán nem olcsó. De örülünk annak hogy Ön annak találta.
 :P

előzmény: rettenet78 #46

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!