Szerző Téma: Olyan szuperakkumulátort találtak fel, amin a tudósok is meglepődtek  (Megtekintve 5738 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Egyetértek a, kollégáddal!
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Csak poénból kérdeztem, az alábbi sztori miatt ...

vagy 10 éve a GPRS-es fejlesztések időszakában egy kis 4 zónás DSC-t tettünk be egy A5 méretű müa. dobozba, nem volt magasabb 5cm-nél. Kívülre rá lett ragasztva 2 oldalas ragasztóval a kezelő, belül táp + kis processzoros vacak, ami csesztette relékkel a zónákat kb. 10-15 percenként (infra nem volt rajta). Aztán h így menjen 3 percenkénti tesztkódokkal ... napokig, magára lett hagyva, dúrta fel a CiD-eket a netre.
De a kezelő mindig csipogott akku-hiányt, halálra idegesített mindenkit, zselés akku nem fért oda, így kapott egy régi, kb. bébi-elem méretű 12V-os akksit, h azt nézze zselésnek ...  Kapacitása sztem újként sem volt  1Ah-sem, de a központ tápelvétele után még ment róla vagy 1-2 órát ... akkuhiba jelzés nélkül ... csak a teljes lehalás előtt kezdett el erőlködni valamit ...  :)

Akkor mondta ki egyik kollégám a tutit: ahol 3 évente nem cserélnek akksit, ott gyakorlatilag nincs is akksi.

 
 
előzmény: vg #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Hat persze hogy nem, de az ugyfel csak akkor hivja a szerelot, ha a diszpecser ertesiti az akku hibarol es/vagy a kezeloje azt jelzi. Addig jo az meg.....
Egyebirant nekem is Pana volt az az akku amire a rendszer 12 ev utan jelzett akku hibat.
előzmény: L. Pásztor #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Es ha nem jelzett akkuhibat ... akkor az akku jo ?  :O
előzmény: handras #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Évekig tartottam Panasonic akkut is, felár ellenébeni akkucseréhez. Épp a múltkor láttam egy ilyen rendszeremet amibe 2009-ben raktuk be. Még nem jelzett hibát....
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
"Egy partner cégüktől azt hallottam, h ma már gyakorlatilag nincs jó 7Ah-s normál akksi a piacon, m"[/size]
Mérések alapján a 4,2-4,5Ah és a 9Ah még az ami tudja a ráírtakat. A 6,5-7-7,2 sajnos felejtős kategória lett.[/size]

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A 90-es évek közepe-vége felé végigmértünk - sok-sok töltés-kisütés ciklusban ... de persze nem több százezer .. :) - alsó hangon vagy 25 féle zselés akksit Yuasa-tól Powerig ... Panasonictól olasz import noname-ig mindent amihez (nagyobb darabszámban) potenciálisan hozzá lehetett jutni. Én mindegyik esetében 7 vagy 7.2Ah-ra emléxem ... de nem ma volt, és tévedhetek.

Arra viszont tisztán emléxem h volt gyártmány (min 5db / gyártmányt mértünk végig) ami újonnan a 4Ah-t sem nagyon tudta, és volt ami a 7-et is vígan kiadta magából. Az árakat már végképp nem ...,  de az rémlik h a Yuasa vagy 3x annyiba került mint a gagyi olasz ...

Egy partner cégüktől azt hallottam, h ma már gyakorlatilag nincs jó 7Ah-s normál akksi a piacon, mert a népek az ócccó gagyit veszik, és azt importál mindenki. Az ipari/military kivitelű ciklikus akksik között vannak jók,  strapa-bírók, melyeket kisebb napelemes adatgyűjtő rendszereinkhez ajánlunk ... de azok egész más árban vannak, és ott meg is fizetik azokat.   
előzmény: handras #3

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Azt leszámítva, hogy akkor még ugyanarra 6Ah-t  írtak.
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Hmmm.... meg csak aprilis vege van, de ebben az evben mar ez a kb. 5-ik vilag-megvalto akku ... :)
Elmegy a franca a sok idiota ujsagiro, mert arra baziroznak, h emberek mindent bekotott szemmel elhisznek.

Miert mondom ?
Mert van a kezeben egy akku, kb. 1Ah lehet. Eljatszom a naiv embert, es elhiszem, h 1percen keresztul toltik 60A-rel, ekkor feltoltotte...  majd utana rogton 1 percig sutik ki szinten 60A-rel ... ekkor kisutotte. A ciklus ideje 2 perc.
Az idiota zsurnaliszta irasa alapja tobb szazezerszer ciklaltak... ok, elhiszem, legyen 200.000 ami ugye mar nem egy, hanem tobb. A 200.000 ciklus ideje osszesen 800.000 perc, ami ugye 555 nap, also hangon is masfel ev.
Vagyis 2014 oktober ota egyfolytaban csak ezt csinaltak ... :)

Aztan bele sem merek gondolni, mi van ha csak egy jobb gyorstolto nem 60A-rel, hanem csak 6A-rel toltotte. Akkor lehet h meg a XX szazadban kezdtek ... :)

Poennak is gyenge, h 60A-es kisutes egy akku szamara kb. 200W folyamatos teljesitmeny felvetel-leadast jelent, amitol egy 95%-os hatasfok mellett is gyorsan leolvadna az asztalrol.
Meg meg van egy rakat tovabbi fenntartasom is... de azok mar csak hab a tortan ...

Ja ... igen ... az elmult 20 evben feltalaltak parszaz fele akksit. De ha nem tevedek az elmult 20 evben ugyanazt a 7Ah-s akksit tette bele mindenki a kozpontokba ... hat nem ?


előzmény: eXtra #1
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 26. - 21:52:08 írta L. Pásztor »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Tölteni ugyan ezt is kell, de gyakorlatilag soha nem veszít a kapacitásából az az akkumulátor, amit a Kaliforniai Egyetem egyik kutatójának sikerült feltalálnia.

Az okostelefonok és laptopok akkumulátorával két probléma is van. Az egyik, hogy egy feltöltéssel viszonylag kevés ideig bírják. A másik viszont talán még nagyobb: néhány hónap használat után érezhetően gyengülnek: az újonnan két napon át kitartó telefon egy év múlva már jó, ha egy napig bírja, a laptopot pedig szinte óránként töltőre kell tenni. (Ez a folyamatos gyengülés néhány tanács megfogadásával lassítható, itt találja a tippeket.)

Az Amerikai Vegyésztársaság Energy Letters című folyóiratában megjelent tanulmány szerint Mya Le Thai most ez utóbbi problémára talált megoldást: egy olyan, nanoszálakon alapuló technológiát fejlesztett ki, ami egy egész életen át kitarthat. A Kaliforniai Egyetem kutatójának sikerült stabilizálni az emberi hajszálnál több ezerszer vékonyabb nanorácsstruktúrát, ami eddig is kiválóan alkalmazható lett volna az aksik megreformálására, de korábban néhány töltés-merülés ciklus után széthullott.

A tudós az arany nanoszálas struktúrát mangán-dioxiddal borította be, majd ezt az egész formációt egy plexiüveghez hasonló, nagyon vékony gélréteggel fedte be. Az egyetem kémiai tanszékének vezetője szerint az eredményen maga Le Thai is meglepődött: miközben egy átlagos akkumulátor legjobb esetben is 5-7 ezer töltési ciklust bír ki, a most kifejlesztett újfajta akkut több százezerszer töltötték fel és merítették le, de a kapacitása még mindig nem csökkent.

A kérdés persze ismét az, hogy mikor lehet kereskedelmi forgalomban kapható akkumulátor a technológiából. A választ egyelőre az egyetem sem tudta megmondani.

forrás: hvg.hu

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!