Szerző Téma: 4 kamera képe 700m-re erdősávon keresztül mivel???  (Megtekintve 5784 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
wifi-t nem szeretnék, szerintem marad az utp földkábel, eddig az a nyerő :)
előzmény: attilaab #16

Nem elérhető attilaab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
TL-WA5210G
2.4GHz High Power Wireless Outdoor CPE

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
"305m-en mivel húzok rá csövet?"
 
Symalen csőhöz van technologia ekkora távra is! Gogliz rá!

előzmény: vlezlee #13

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
A csövek jellemzően kisebb kiszerelésben vannak, 50m viszont  ráhúzható, viszont a jó minőségű toldásról gondoskodni kell (ragacsos zsugorcső, metál szalag, stb).

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Szerintem meg kockás füzet, esetleg excell tábla  a megoldás.
Vezetékes megoldásban nem igazán értem, hogy miért toldozgatnál 40-50m-ként?
Mint írtam az elején ilyenben sajnos még nincs tapasztalatom és ezért indultam ki abból, hogy a kábelt KPE vagy betoncsőbe teszem, viszont a leghosszabb befűzőszalag, ami a környezetemben megtalálható az 50m

Idézet
Ha földkábelt használsz, akár Cat5 földkábele, akár RG6002 tehető közvetlen földbe (ha über korrekt akarsz lenni, akkor ráhúzol lépésálló csövet)! Az ugye 305m, ergo 1-2 toldás max.
305m-en mivel húzok rá csövet?

Idézet
Van olyan rendszerünk ami 1997 óta megy hibátlanul Rg6002-vel, a kábeltávolságok 450 és 1250m közöttiek (96!! kamera), csak 1000m fölött kellett erősíteni.
Kis markolót én 5000/óráért tudok. Ezt kell szembeállítani azzal, hogy IP kamerát teszel, oszlopot állítasz, átviszed a 4 csatornás jelet.
Az átviteltől szerény tapasztalatom alapján a legkevésbé se féljél, többszáz ilyen mikros kameránk muzsikál hibátlanul rengeteg zsúfolt város utcáin. Ha itt nem zavarja "semmi", akkor az erdőben se fogja, főképp nem azon a kis kúpszögön ahol az adja és veszi a jelet.
Tehát elő a kockás papírral! ;D
előzmény: vlezlee #1


előzmény: vg #11

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
5 gigán ritkább a felhasználó és kevesebb a zavar. Azon leginkább pont-pont összeköttetéseket csinálnak erősen irányított antennákkal. Meg aztán méretezni kell az összeköttetést. 8 évig dolgoztam az Antenna Hungáriánál, valami kevés ragadt rám a mikrohullámú összeköttetések lelkivilágáról. Közvetlen rálátással bármikor meg lehet csinálni egy km-en négy kilences üzembiztonságot.  Csak az a fránya kiserdő...az ne lenne...az sok mindent elront.
előzmény: bcslaci #10

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Szerintem meg kockás füzet, esetleg excell tábla  a megoldás.
Vezetékes megoldásban nem igazán értem, hogy miért toldozgatnál 40-50m-ként? Ha földkábelt használsz, akár Cat5 földkábele, akár RG6002 tehető közvetlen földbe (ha über korrekt akarsz lenni, akkor ráhúzol lépésálló csövet)! Az ugye 305m, ergo 1-2 toldás max. Van olyan rendszerünk ami 1997 óta megy hibátlanul Rg6002-vel, a kábeltávolságok 450 és 1250m közöttiek (96!! kamera), csak 1000m fölött kellett erősíteni.
Kis markolót én 5000/óráért tudok. Ezt kell szembeállítani azzal, hogy IP kamerát teszel, oszlopot állítasz, átviszed a 4 csatornás jelet.
Az átviteltől szerény tapasztalatom alapján a legkevésbé se féljél, többszáz ilyen mikros kameránk muzsikál hibátlanul rengeteg zsúfolt város utcáin. Ha itt nem zavarja "semmi", akkor az erdőben se fogja, főképp nem azon a kis kúpszögön ahol az adja és veszi a jelet.
Tehát elő a kockás papírral! ;D
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Igen és mivel szabad felhasználású sáv így ha zavar van oldd meg magad ha tudod és máris jöhet a presztízsromboló játék mikor kimész mert nem jó, teszel fel nagyobb antennát, megint nem jó kimész másik csatornára áttenni a kütyüt, jó két hétig, megint zavarják a csatornát, esik a hó, szakad a link és ez így megy a végtelenségig a variációk száma korlátlan és ez nem a telepítőnek kedvez.

IP kamerák ami kültéren ("bármilyen" fényviszonyok között) megfelelően működik és a többi kütyü árából, szerintem simán körbe lehet kábelezni a telepet.
előzmény: padisah #9
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 24. - 17:25:38 írta bcslaci »

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Zavartatás elkerülése végett IP kamera, switch és ennek a jelét küldeni mikrohullámon. A túloldalon az IP rögzítő majd szétbányássza. A probléma mindössze az erdősáv lesz, mert az 5 GHz-nek fizikai rálátás kell.
előzmény: bcslaci #7

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Rálátás esetén ajánlom a CamiBox rendszert.
Ha kedvező árú és megbízható WiFi-s rendszerben gondolkozol, akkor nézz körül a mikrohullámú internetszolgáltatók között, hogy milyen eszközöket használnak, és ez lesz a vége: Ubiquiti  ;) 
előzmény: csaszi #6

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!