Szerző Téma: Eldes  (Megtekintve 16063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Eldes
#33 2021. December 13. - 11:52:26
0
Nem ismerem mélységében az Ajaxot, de alapvetően ódzkodom a full vezetéknélküliséget hirdető rendszerektől.

Most a Satel-Inim-Trikdis termékeit vizsgálgatom, de az IOT hibáit kikerülendő olyan központot keresek, ami saját telefonra történő értesítésnél tud hanghívást is indítani, mert nem bízom a pusztán PUSH alapú értesítésben.
előzmény: eXtra #32

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Eldes
#32 2021. December 13. - 11:41:49
0
Eldest már évek óta nem szerelek, de a régi ügyfeleimet azért nem rúgtam ki!   ;D

Az Eldest sajnos továbbra sem tudom jószívvel ajánlani, de ha Paradox helyére keresel stabil rádiós alternatívát, akkor az AJAX nem rossz választás... Az AJAX sem a szívem csücske, mert a faék egyszerűsége miatt komplexebb feladatokra alkalmatlan (ez viszont másnak lehet akár előny is), de amit tud, azt nagyon megbízhatóan tudja, ráadásul verhetetlen GUI-ja van, amit a felhasználók (IS) imádnak.  8)
előzmény: Wineman #31

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Eldes
#31 2021. December 13. - 11:10:40
0
Kedves Kolléga!

Te nem azt mondtad, hogy nem szerelsz már Eldest? :) (Pusztán kíváncsiságból kérdezem, mert Paradox alternatívát keresek)
előzmény: eXtra #30

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Eldes
#30 2021. December 07. - 17:54:02
+1
Hátha valakinek jól jön... ;)

Ha pl. a Telekom fiókból törlik a telefonszámodat (pl. egyenleg vagy adategyeztetés lejár), de szeretnéd ismét távolról beregisztrálni a szolgáltatóhoz, hogy lásd és kezelhesd a kártya szolgáltatásait, akkor gondot okozhat az Eldesre SMS-ben érkező ellenőrző kód elolvasása.

Megoldás: az Eldes logjában HEX formátumban megtalálod az SMS-t, amit ezen a weboldalon átkonvertálhatsz megtekinthető formátumba.






Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Eldes
#29 2020. Február 26. - 10:12:50
0
Nálam a 384-en mindig a legújabb FW van és azokkal túl sok bajom nem is volt (egy megbolondult EWD3-tól eltekintve, amit kiküldtek a Litvánoknak, mert FW frissítés után is szar volt), de ezekből csak párat raktam fel, mert akkor kezdtem leállni az Eldessel, amikor piacra dobták. Ellenben az EPIR3-ból és ESIM364-ből jóval többet szereltem, de ezeket ügyesen kifuttatták és már nincs hozzájuk támogatás se. Ilyen gyártói hozzáállás után azon se lepődnék meg, ha néhány éven belül a 384 is ugyanerre a sorsra jutna!  :-* Lehet, hogy csak én vagyok ilyen konzervatív, de a rendszereimet nem pár évre telepítem, hanem hosszabb távra...  ::kalap::
előzmény: vikken #28

Nem elérhető vikken

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Eldes
#28 2020. Február 26. - 08:09:18
0
Szerintem frissíts fw-t és próbáld meg újra... :)

Nemrég ugyan, de az esim384 már elérte a használható szintet.
előzmény: eXtra #27

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Eldes
#27 2020. Február 19. - 11:00:44
0
A kimenetei mennyire programozhatók jól?

Sajnos a kimeneteit szinte semmire nem lehet használni!  :=(

Esetleg okosotthon-központot mennyire lehet csinálni belőle?

Lásd fentebb! Kb. SEMMILYEN smart home funkcióra sem alkalmas, pedig a szenzorok hőmérséklet információival tökjó vezérléseket lehetne csinálni.

A mobilos alkalmazása mennyire stabil?

A rendszere(i)dről nem fogod tudni, hogy már rég nincs(enek) fent a hálózaton, mert azt a lehetőséget pár éve megszüntették, hogy a cloud szólt, ha egy eszköz pingje a beállított időn belül nem érkezett be. Ennek a visszafejlődésnek semmi értelme nem volt, ezért nekem olyan érzésem van, hogy a rendszerük instabilitását próbálják a felhasználók szeme elől eldugni...  ::nemnem::

Én pár éve még nagy reményeket fűztem az Eldeshez, de jószívvel már senkinek nem ajánlom, mert a termékeik és az appjuk instabil, lassan (és időnként visszafelé!) fejlesztenek, leginkább csak Litvániában tudják szervizelni, stb.  :(
előzmény: Wineman #26

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Eldes
#26 2020. Február 18. - 17:55:24
0
Üdv!

Még nem használtam Eldes riasztót. Ár/érték arányban a Paradoxhoz képest mennyire jó? Azt néztem, hogy normál telepítői áron egy MG5050+K10+PCS250G kb annyi, mint egy ESIM384+kezelő. A kimenetei mennyire programozhatók jól? Esetleg okosotthon-központot mennyire lehet csinálni belőle? A mobilos alkalmazása mennyire stabil?

Köszönöm a válaszokat!

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Eldes
#25 2020. Január 21. - 21:29:12
0
Már nálam is jó, de valamit mókoltak rajta, mert a domaint ide irányítja át: https://sites.google.com/view/eldesalarms
előzmény: bcslaci #24

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Eldes
#24 2020. Január 21. - 20:29:36
0
Nálam jó


előzmény: eXtra #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!