Szerző Téma: Jablotron JA106KR-el van valakinek személyes tapasztalata?  (Megtekintve 1410 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Köszönöm az infót :)
A hangjelzőre rájöttem, buszos lesz belőle.

Hogy valami jót is mondjak: a programozása az elmondottakkal ellentétben nekem tetszik, bár kezelőről én sem állnék neki, csak a központ online regisztrációja volt egy kicsit döcögős, a 30 napos teszt gsm kártyával nem ment, de lan-ra téve sikerült.

A paradox és dsc példát vehetne a szoftverről: egyszerű, jól áttakinthető, jól használható kb egy szintre tenném a satel dloadx szoftverével.

Összegezve egy jó központ, de tényleg az a gyártó filozófiája, hogy csak buszos eszközöket tegyen rá az ember.
előzmény: handras #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
- ami nálam volt ott a doboz fedelére lehetett belül rászerelni a vevőt.
- 116H panelen a táp a GND és az U+ kapcsokról nyerhető ki
A jablotron filozófiája az, hogy használd a saját buszos vagy rádiós hangjelzőit.
előzmény: vlezlee #5

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Pénteken megérkezett a rendelt JA-106K szettem, első látásra azt kell mondjam nem lesz a kedvencem.

Mivel még nem szereltem ilyent, ezért elég sokat kérdezősködtem a modernalarmnál mielőtt megrendeltem a szettet, de eddig csalódás:
- A JA110R modulnak az elmondottakkal ellentétben nincs helye a központdobozon belül.
- Ugyan rendeltem egy JA-116H modult vezetékes eszközöknek, de a panelen egy árva AUX kimenet sem található, hova a fenébe kössem az érzékelők tápját? Ugyen nem az akkura?
- A panelen BELL kimenet sincs, a sziréna tápját megint hova a fenébe kössem? Ugye nem az akkiumulátor kapcsaira, ráadásul a szirénavezérléshez is egy JA-111N relémodult kaptam, amit megintcsak nem lehet a központdobozban elhelyezni, azt meg a forgalmazó sem mondta, hogy külön műanyag doboz kellene neki.
- Nyomtatott telepítői leírás megintcsak nincs a dobozban ez nálam ismét negatívum egy számomra még ismeretlen központnál.
- A buszos mozgásérzékelő gyári tartójának a szerelhetősége iszonyatosan körülményes és időigényes.
- A gyárilag hozzá adott adatkártya beüzemeléséről sincs semmi infó.

Szerintem nekem ez lesz az első és utolsó jablotronom...


előzmény: handras #4
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 02. - 23:23:01 írta vlezlee »

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Szerintem jobb az elemidő. Kicsit háklisabb talán a térerő problémákra. Programozása lényegesen bonyolultabb mert lényegesen többet tud. Számítógép nélkül nem állnék neki.



előzmény: vlezlee #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Szokásos: van olyan megbízható, mint a JA63profi?
Elemes érzékelők elemes üzemideje tényleg jobb-e, mint JA63-nál?
Programozása mennyire macerás?
előzmény: handras #2

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
100-as sorozat egyéb tagjából raktam már kettőt.
Mi a kérdés?
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Jablotron JA106KR-el van valakinek személyes tapasztalata?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!