Szerző Téma: Füstérzékelő bekötése riasztóközpontba  (Megtekintve 12590 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ha számodra egy 20 éves döglődő rendszer felújítása barkácsolás, akkor igen.  :P
előzmény: handras #31

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Értem, inkább barkácsolsz.  :P
előzmény: eXtra #30

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Minek tákolgassak egy 20 éves rendszert? Eljárt felette az idő és remélem, hogy a megrendelő úgy dönt, hogy a javítás díját inkább hozzáteszi egy új rendszer árához...  8)
előzmény: handras #28

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Köszi! Igen, valami ilyesmire gondoltam, csak elérhetőbb közelségben! :) Amúgy nem sok esélyt látok a beszerzésére, mert még egy nyamvadt részletes leírást sem sikerült találnom hozzá...  :'(
előzmény: Wineman #27

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Kapható még kezelő, miért nem azt cseréled?
előzmény: eXtra #26

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Bentel BL151 kell neked. http://www.firezone.hu/modegybentel.html
Na náluk nem lehet kapni már és eddig nem találtam sehol, de valahol biztosan lapul még a raktár alján.
előzmény: eXtra #26

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Van egy régi DS7400Xi rendszerem, aminek az alaplapi 8 zónáján kétvezetékes SS érzékelők vannak B401-es aljazatokban. A központ nem egy fiatal darab, de nincs  baj vele, viszont az LCD kezelők folyamatosan döglenek ki alóla, ezért fontolgatom a teljes rendszer cseréjét. A 8 hurokra cirka 60 darab füstérzékelő és kézi jelzésadó van kéteres tűzkábellel bekötve, de sajnos a cserére kiszemelt Satel Integra nem ismeri a kétvezetékes tűzhurkot, ezért valami olyan illesztőmodult keresek, ami képes meghajtani a kétvezetékes érzékelőket, a kimenete pedig relés vagy OC-s. Nem egy nagy bonyolultságú elektronika lenne ez, de nem tudom létezik-e ilyen kereskedelmi forgalomban... Esetleg egyéb költséghatékony ötlet, amihez nem kell kábelezni és az Integrához is alkalmazható? :)

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
igazad van nagy fehér hittérítő  :D
előzmény: vg #24

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Részben tényleg elbeszélünk egymás mellett.
Nem fogok neked újat mondani, hogy melyek a fórum tüzes részei, mert Te is hozzászóltál általában.
Ilyenek a BZ500, INIM, Schrack és egyebekről szóló topicok. Ezekben Balint láthatja, hogy melyik központokkal avagy melyik cégekkel volt gondunk 8)  és melyikkel nem
előzmény: mormogipapa #23

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Vg: Úgy látom elbeszélünk egymás mellet  :) én azt a részét ecseteltem amikor a megbízó kitalálja hogy akar tűzjelzőt így csináltat egy rendszert. Otsz 153. § (1).  A fórum melyik részén lehet olvasni a véleményeket a tűzjelzőkről?   
előzmény: vg #22

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!