Szerző Téma: Paradox EVOHD  (Megtekintve 6781 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Paradox EVOHD
#30 2018. Április 08. - 00:52:11
+1
Ahogyan általában semmilyen funkciónak a leírását nem viszik túlzásba a Paradoxnál.  :(
előzmény: Qkxy #29

Nem elérhető Qkxy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Paradox EVOHD
#29 2018. Április 08. - 00:08:14
0
Köszönöm!
Ezt jól nem vettem észre és a dobozt egy külön zónára kötöttem és persze nem múlt el a panel tamper hiba, amíg ezt le nem kapcsoltam, de így már értem, hogy miért.
Most már látom a TS bemenetet a panelon.
(Mondjuk nem vitték túlzásba ezen bemenet leírását az install guide-ban sem :-)

előzmény: kero #28

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Paradox EVOHD
#28 2018. Április 07. - 23:45:46
0
Az EVO HD panelen van egy külön tamper bemenet. Ha az általad említett opció be van kapcsolva, akkor ennek a pontnak COM pontra kell kapcsolódnia, különben szabotázsjelzést ad. Pl. a doboz tamper így nem foglal külön zónát, hanem ide lehet kötni.
előzmény: Qkxy #27

Nem elérhető Qkxy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Paradox EVOHD
#27 2018. Április 07. - 23:32:29
0
Sziasztok!

EVOHD [3028] szekcióban az 1-opció neve "Panel Tamper", de nem találok róla semmi részletesebb leírást.
Tudnátok segíteni, hogy ponotosan mit is lehet ezzel állítani?

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Paradox EVOHD
#26 2017. Szeptember 22. - 21:30:09
0
Jogos. Bocs. Köszi mindent.
előzmény: Lacy #25

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox EVOHD
#25 2017. Szeptember 22. - 20:44:24
0
hm .. valóban EVO192 de akkor mit keres itt az EVO HD topicban???

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Paradox EVOHD
#24 2017. Szeptember 22. - 20:16:39
0
2.1 ről már nem tudja ott volt egy hw váltás is


előzmény: vlezlee #17

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#23 2017. Szeptember 21. - 23:20:19
0
Amiről beszélsz az a hairpinning és minden soho eszközben le van programozva, bár upc és digi gyári all-in-one eszközein nem próbaltam, mikrotik routeren meg úgy állítod be a natolást, ahogy nekd tetszik 😊
előzmény: Lacy #20

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox EVOHD
#22 2017. Szeptember 21. - 23:01:33
0
Valaki még használ WinLoad-ot?
Miért?


előzmény: Lacy #20

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Paradox EVOHD
#21 2017. Szeptember 21. - 22:52:40
0
Lacy kifejtette.
előzmény: pappzs #19

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox EVOHD
#20 2017. Szeptember 21. - 21:44:24
0
tehát..
1. EVO HD + 4.xx verziós IP150 nem megy winload-al
2. 4.xx verziós IP modul a félresikerült tervezői filozófia miatt nem tud kapcsolódni belső hálón, csak PMH-n keresztül
ezt viszont egy csomó helyen a szolgáltató - vagy a fos routere - nem támogatja, már miszerint a hostos cím ugyanaz, mint ahonnan indulsz.
Így nem éred el helyben csak távoli elérés más IP címről lehetséges.
3. amíg van EVO 192 és IP 1.39 addig szarunk a többire :)
előzmény: pappzs #19

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Paradox EVOHD
#19 2017. Szeptember 21. - 21:20:16
0
Mit nem lehet???


előzmény: handras #18

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Paradox EVOHD
#18 2017. Szeptember 21. - 21:01:31
0
Úgy emlékszem azt mondták hogy belső hálózatról nem lehet.
előzmény: pappzs #16

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#17 2017. Szeptember 21. - 20:53:25
0
Evo192 firmware már 4.63-nál jár, első körben frissítsd.
Winload szerintem nem fogja támogatni a swan servert.
előzmény: pappzs #16
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 21. - 20:56:58 írta vlezlee »

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Paradox EVOHD
#16 2017. Szeptember 21. - 20:48:28
0
Sziasztok!

Evo192 ver 2.1
Ip150 ver 4.04

Soros kábellel kp programozható. Ip modult webes felületen elérem Wifi kapcsolaton.
/ Wifin keresztül webes felületen tudom élesíteni hatástalanítani a rendszert.

Hiba: se winloaddal se baby ware el nem érem el hálózaton keresztül. / rákerestetve megtalálja de nem csatlakozik.

 ??? ??? ??? ??? ??
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 21. - 20:53:14 írta pappzs »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#15 2016. Október 14. - 21:29:11
0
Antimask gyárilag nincs programozva, de a biztonság kedvéért végignéztem, sehol nincs beállítva.
Ellenállásértékek is jól vannak beállítva, a rendszer kb 1 éve lett telepítve új kábelezéssel és érdekes módon csak olyan zónák vacakolnak, amelyeken bosch infrasorompó van ezért gyanúsak, csak ez a közös pont.

Ui: EVOHD panelből én is találkoztam olyannal, amiből nem lett kiresetelve modul és első indításkor modulhibát jelzett. Szerintem a forgalmazóknál ismerkednek vele és néha elfelejtik resetelni, emiatt hw resettel szoktam kezdeni a programozást.
előzmény: Ryki #14

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox EVOHD
#14 2016. Október 14. - 20:31:07
0
Persze ez így van. De tuti, hogy kellett legyen valami változás Paradoxéknál ellenállás fronton...
Lehet érzékenyebb lett a HD az ellenállásokra vagy tudom is én...
Mert a HD-ban a programozói végén található egy táblázat, hogy külön lehet megadni bővítőknek V6.0-tól hogy az adott bővítőn mi van, ATZ vagy EOL vagy nincs stb stb.
És utána még azt is be lehet állítani, hogy milyen EOL értékek vannak használva 1K tól 8,2K-ig.
Szóval én azért azt is megnézném a biztonság kedvéért.

Viszont párszor találkoztam már olyannal, hogy hiába volt gyári új a panel novi csentó... Még is valamilyen úton módon a programozás nem volt érintetlen. Egyszer egy ügyfelemnél az automata élesedés volt "szellemek" által programozva. Érdekesnek találta hogy hajnali 2 kor teljesen élesedik a ház pedig ő Stay módban hagyta lefekvés előtt. És csodálkozott hogy mikor hajnalban megy a Wc-re azt mindenki meghallja a szirénázás miatt...



előzmény: bcslaci #13

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox EVOHD
#13 2016. Október 14. - 07:59:31
+2
Ez nem biztos, hogy csak a központ hibája. Ilyen jelenséget okoz(hat)nak a megnövekedett átmeneti ellenállású kontaktusok is (szabotázskapcsoló, alarm relé, kötések) amik csak néha rosszak és csak egy kicsit és nem szakadás vagy rövidzár az állapotuk, hanem valamilyen random ellenállásértéket iktatnak be a rendszerbe.
előzmény: Ryki #12

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox EVOHD
#12 2016. Október 13. - 23:44:15
0
Az SP4000 után semmi nem csodálkozom. 
Ha már a Zóna sebesség, és az anti-mask lelövése sem oldja meg a gondod, főleg úgy hogy fizikailag nincs a központon...
Én mondjuk még a Zóna szabotázst is levenném programban az adott zónán, hogy úgy mit csinál...

"[size=0px]Korábban az egyik fizikai bemenetre csak az infrasorompót kötöttem 2k2 zónalezárással és 1k EOL-al, erre az alacsonyabb zónaszámú zóna kezdet jelezgetni össze-vissza, mikor az fizikailag rá sem volt kötve a központra, most meg ez az orrba-szájba szabotázs." [/size]
[size=0px]
[/size]
Én szerencsére eddig kimaradtam a EVO HD-ból. Meg maradok a jó öreg Evo192-nél.
előzmény: bcslaci #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox EVOHD
#11 2016. Október 13. - 22:20:48
0
köszi
előzmény: Ryki #10

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox EVOHD
#10 2016. Október 13. - 19:28:27
0
Csak hallottam boltban, hogy valaki evvel szívott...
Normál (nem Bus-os) érzékelőnél össze vissza küldözgette a jelzéseket a HD központ.
Nem tudom neki milyen beállítása volt, vagy hogy hogyan programozta, de azt mondta azután javult meg hogy teljesen kilőtte az anti maskot a 3029nél és minden egyes érzékelőnél  a 0400 szekcióban a Bővített zóna opcióknál (4).  :-\



előzmény: bcslaci #9

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox EVOHD
#9 2016. Október 13. - 19:05:11
+1
Ha nem buszos az érzékelő akkor ennek mi a jelentősége?
előzmény: Ryki #8

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox EVOHD
#8 2016. Október 13. - 16:38:28
0
A 3029 szekcióban az anti mask be van kapcsolva?

előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Paradox EVOHD
#7 2016. Október 13. - 09:37:24
0
Zárd le átmenetileg az infrasorompóban a bemenetet.
előzmény: vlezlee #6

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#6 2016. Október 12. - 22:00:10
0
Köszi a tippet, de sajnos minden bemenet 40x15ms-ra van állítva.

Nekem az infrasorompók gyanúsak, de sajnos a bosch lelkivilágát nem ismerem, a többi alkatrészt évek óta használom, eddig semmi ilyesmi probléma nem adódott (KX15DT2 érzékelők, TANE MET200ARM nyitások)

előzmény: Lacy #5

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox EVOHD
#5 2016. Október 12. - 20:56:29
0
Egyszer régen egy messzi messzi galax... akarom mondani volt olyan hogy a ZX 8 bővítő zónaidőzítését alapból nullára állították és így adták ki, aztán ha a telepítő ezt nem ellenőrizte, akkor voltak hasonló gondok, mikor is a 0 msec-es időzítés nagyjából semmilyen védelmet nem nyújtva gyártotta a szabotázs riasztásokat.
Tudom, hogy ez túl eccerű lenne de én megnézném ezt (is)
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#4 2016. Október 12. - 19:32:28
0
Kollégák, nekem is kezd meggyűlni a bajom egy evohd-val, már ott tartok, hogy lerugdosom a falról és felgyújtom  >:(

Adott egy evohd, 1db IP150, 2db k641+ kezelő, 1db zx8 bővítő, a bővítővel egy dobozban egy ps817 táp, G4-hez ügyeletre kötve, gprs-t ők adták. Minden eszközön a legfrissebb firmware.
A központnál minden rendben, de a bővítőnél már 2 bemenet is azt csinálja, hogy teljesen hektikusan rendszertelen időközönként elkezd szabotázsjelzéseket küldözgetni.
A bemeneteken zónaduplázás használatban van, egy bosch 4 sugaras infrasorompó és 1 nyitásérzékelő van sorbakötve, az infrasorompók szabotázskapcsolói most ideiglenesen ki vannak kötve.

Korábban az egyik fizikai bemenetre csak az infrasorompót kötöttem 2k2 zónalezárással és 1k EOL-al, erre az alacsonyabb zónaszámú zóna kezdet jelezgetni össze-vissza, mikor az fizikailag rá sem volt kötve a központra, most meg ez az orrba-szájba szabotázs.
Mikor kinnt vagyok, akkor természetesen minden tökéletesen működik, mérve minden jónak tűnik, de pár hetente gondol egyet és elkezd össze-vissza jelezni, kezdem feladni :(

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox EVOHD
#3 2016. Szeptember 26. - 23:09:55
0
Szia!
Nem tudom mennyi időd van próbálkozni a rendszeren, de én próbálnám indítani csak egy darab kezelővel. ha így is lassú, akkor a bus hálózat nem használt részét is leválasztanám (ekkor megvan a hiba).
Ha így jó, akkor haladnék tovább. Még egy kezelő, ha így belasúl, bus leválasztás, ha nem jöhet a következő kezelő.....
De szerintem valamelyik kezelő szoftvere, vagy szoftververziója nem jó, esetleg a bővítő modul szoftververziója túl régi.
Zónaduplázást használsz?
előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#2 2016. Szeptember 26. - 14:53:10
0
Milyen kábelezés és milyen firmware verziók vannak?
EVOHD nagyon nem szereti pl, ha UTP-vel van lefűzve a busz...
előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Paradox EVOHD
#1 2016. Szeptember 26. - 08:12:45
0
Kedves kollégák!
EVOHD központ, 3 db K641+, és egy 8as zónabővítő a konfig.
3 partíció, minden kezelő egy partíció.

A gondom a rendszerrel:
- A Babyware elsőre  nem látta az egyik kezelőt. Az újraindítás után megcsinálta a modulvizsgálatot, ennek ellenére nem látta, csak onnantól, ha a kézi modulkeresést elindítottam.
- A Babyware nem elég gyorsan mutatja a zóna állapotokat, Egy nyitott zónát, van hogy egyáltalán nem, máskor 20-03 másodperc múlva látja nyitottnak.
-A kezelők sem követik az állapotváltozásokat: A  zónák nyugalmi helyzetében a kezelő zöld LED-je jelzi a ready állapotot, de az LCD csak sokkal később, 20-30 másodperc múlva mutatja a partíció állapotát, a zóna nyitottságot meg csak akkor mutatja, ha a nyilakkal görgetek.
- volt hogy lefagyott az egyik kezelő, élesítés közben, csak hidegindítással lehetett működésre bírni.

Olyan mintha a busz volna lassú. A busz vezetékezése egészséges, és rövid, max 40 méter az egész busz.
A régi rendszer kifogástalanul ment ezen a kábelhálózaton. 

Van valakinek ezzel tapasztalata? EVO 192-ben elég nagy a gyakorlatom, de  EVOHD-vel  ez az első.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!