Szerző Téma: Paradox EVOHD  (Megtekintve 6775 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox EVOHD
#20 2017. Szeptember 21. - 21:44:24
0
tehát..
1. EVO HD + 4.xx verziós IP150 nem megy winload-al
2. 4.xx verziós IP modul a félresikerült tervezői filozófia miatt nem tud kapcsolódni belső hálón, csak PMH-n keresztül
ezt viszont egy csomó helyen a szolgáltató - vagy a fos routere - nem támogatja, már miszerint a hostos cím ugyanaz, mint ahonnan indulsz.
Így nem éred el helyben csak távoli elérés más IP címről lehetséges.
3. amíg van EVO 192 és IP 1.39 addig szarunk a többire :)
előzmény: pappzs #19

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Paradox EVOHD
#19 2017. Szeptember 21. - 21:20:16
0
Mit nem lehet???


előzmény: handras #18

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Paradox EVOHD
#18 2017. Szeptember 21. - 21:01:31
0
Úgy emlékszem azt mondták hogy belső hálózatról nem lehet.
előzmény: pappzs #16

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#17 2017. Szeptember 21. - 20:53:25
0
Evo192 firmware már 4.63-nál jár, első körben frissítsd.
Winload szerintem nem fogja támogatni a swan servert.
előzmény: pappzs #16
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 21. - 20:56:58 írta vlezlee »

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Paradox EVOHD
#16 2017. Szeptember 21. - 20:48:28
0
Sziasztok!

Evo192 ver 2.1
Ip150 ver 4.04

Soros kábellel kp programozható. Ip modult webes felületen elérem Wifi kapcsolaton.
/ Wifin keresztül webes felületen tudom élesíteni hatástalanítani a rendszert.

Hiba: se winloaddal se baby ware el nem érem el hálózaton keresztül. / rákerestetve megtalálja de nem csatlakozik.

 ??? ??? ??? ??? ??
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 21. - 20:53:14 írta pappzs »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox EVOHD
#15 2016. Október 14. - 21:29:11
0
Antimask gyárilag nincs programozva, de a biztonság kedvéért végignéztem, sehol nincs beállítva.
Ellenállásértékek is jól vannak beállítva, a rendszer kb 1 éve lett telepítve új kábelezéssel és érdekes módon csak olyan zónák vacakolnak, amelyeken bosch infrasorompó van ezért gyanúsak, csak ez a közös pont.

Ui: EVOHD panelből én is találkoztam olyannal, amiből nem lett kiresetelve modul és első indításkor modulhibát jelzett. Szerintem a forgalmazóknál ismerkednek vele és néha elfelejtik resetelni, emiatt hw resettel szoktam kezdeni a programozást.
előzmény: Ryki #14

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox EVOHD
#14 2016. Október 14. - 20:31:07
0
Persze ez így van. De tuti, hogy kellett legyen valami változás Paradoxéknál ellenállás fronton...
Lehet érzékenyebb lett a HD az ellenállásokra vagy tudom is én...
Mert a HD-ban a programozói végén található egy táblázat, hogy külön lehet megadni bővítőknek V6.0-tól hogy az adott bővítőn mi van, ATZ vagy EOL vagy nincs stb stb.
És utána még azt is be lehet állítani, hogy milyen EOL értékek vannak használva 1K tól 8,2K-ig.
Szóval én azért azt is megnézném a biztonság kedvéért.

Viszont párszor találkoztam már olyannal, hogy hiába volt gyári új a panel novi csentó... Még is valamilyen úton módon a programozás nem volt érintetlen. Egyszer egy ügyfelemnél az automata élesedés volt "szellemek" által programozva. Érdekesnek találta hogy hajnali 2 kor teljesen élesedik a ház pedig ő Stay módban hagyta lefekvés előtt. És csodálkozott hogy mikor hajnalban megy a Wc-re azt mindenki meghallja a szirénázás miatt...



előzmény: bcslaci #13

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox EVOHD
#13 2016. Október 14. - 07:59:31
+2
Ez nem biztos, hogy csak a központ hibája. Ilyen jelenséget okoz(hat)nak a megnövekedett átmeneti ellenállású kontaktusok is (szabotázskapcsoló, alarm relé, kötések) amik csak néha rosszak és csak egy kicsit és nem szakadás vagy rövidzár az állapotuk, hanem valamilyen random ellenállásértéket iktatnak be a rendszerbe.
előzmény: Ryki #12

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Paradox EVOHD
#12 2016. Október 13. - 23:44:15
0
Az SP4000 után semmi nem csodálkozom. 
Ha már a Zóna sebesség, és az anti-mask lelövése sem oldja meg a gondod, főleg úgy hogy fizikailag nincs a központon...
Én mondjuk még a Zóna szabotázst is levenném programban az adott zónán, hogy úgy mit csinál...

"[size=0px]Korábban az egyik fizikai bemenetre csak az infrasorompót kötöttem 2k2 zónalezárással és 1k EOL-al, erre az alacsonyabb zónaszámú zóna kezdet jelezgetni össze-vissza, mikor az fizikailag rá sem volt kötve a központra, most meg ez az orrba-szájba szabotázs." [/size]
[size=0px]
[/size]
Én szerencsére eddig kimaradtam a EVO HD-ból. Meg maradok a jó öreg Evo192-nél.
előzmény: bcslaci #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Paradox EVOHD
#11 2016. Október 13. - 22:20:48
0
köszi
előzmény: Ryki #10

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!