Szerző Téma: Router hiba?  (Megtekintve 2119 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Router hiba?
#9 2016. November 25. - 18:05:03
+1
Lesz még itt hiba dögivel...  8)
A Tököm most fog átállni IPV6ra.

http://hvg.hu/tudomany/20161113_telekom_ipv6_ipv4_atallitas

Van benne egy kis ferdítés mert a UPC már 1,5 éve átállított ügyfeleket IPV6-ra a belső kerületekben.
De ha a Tököm is most elkezdi ezt akkor itt rossz világ lesz.
Főleg akkor ha nem olyan rugalmasak mint a UPCnél, ahol az ügyfél kérésére vissza állították az IPV4-et hogy normálisan tudjon működni a kamerarendszer távoli elérésen keresztül. 
előzmény: syn7h37ic #8

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Router hiba?
#8 2016. November 24. - 21:43:37
0
Ok. kipróbálom. Olcsóbb, mint a tp-link ráadásul.
előzmény: vlezlee #7

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Router hiba?
#7 2016. November 24. - 21:14:57
+1
Használj rendes routert, ezek a tplink szutykok kb semmire nem jók.
Mikrotik hap lite kb 6e bruttó és még évek múlva is lesz hozzá szoftveres supportod...
előzmény: syn7h37ic #1

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Router hiba?
#6 2016. November 24. - 21:14:03
0
Köszi. Sikerült kimenteni a jelszavat ezzel a módszerrel. De Azért ehhez egyrészt kell tudni a router felhasználónév-jelszó párost, továbbá az IP címet plusz a portot. Ezek mindegyikét átállítom, egyiket sem hagyom alapon, főleg a portot sem. Tehát ip cím/domain név/port/felhasználónév/jelszó Ezek nem egyszerű r=1 user által is megfejthető dolgok, a közeli kocsmába csak a pohár fenekén lévő foltot tudják megfejteni, ezt biztosan nem.
Csak az a kérdés maradt, hogy milyen megfontolás alapján áll át a router dinamic IP-re, mikor a konfigurációban be van állítva a pppoe.
Illetve, hogy távolról frissíthető-e a firmware?
Mod: Ráadásul a f TP-Link oldalán lévő firmware verzió régebbi, mint a mostani.
előzmény: Ryki #3
« Utoljára szerkesztve: 2016. November 24. - 21:26:52 írta syn7h37ic »

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Router hiba?
#5 2016. November 24. - 20:59:30
0
Ahhoz először be kell jutni egy magánterület zárt részére. Magyarán lehetetlen. továbbá, ha resetel, akkor elveszne minden beállítás is. De nem veszik el, egyszerűen átáll.
Amit eddig tudok: a modem újraindul minimum egyszer egy nap. És az újraindulásakor történik ez az anomália. Sajnos a szolgáltató nem teszi lehetővé, hogy konfiguráljuk mi a modemet, amit adnak, csak két opció van. Ők állítják be, vagy modem reset, és akkor sima modemként kéne dolgoznia, nem router-ként. Jobban örültem volna, ha szoftveresen tudnám a ZTE modemet átállítani, de ezt a lehetőséget kizárták a szolgáltatói oldalról, csak ők tudják konfigurálni ADSL oldalról... Próbáltam már másik modemmel is, ami csak sima modem, de újabban már nem hajlandóak azokkal a modemekkel működni. Akárcsak a upc-s rendszereknél, de ez Invitel. És, hogy még jobb legyen, úgy néz ki, hogy mac address szerinti ellenőrzésre fognak áttérni, tehát a lehetőség is elveszett, hogy esetleg saját modemmel oldjuk meg a netes elérést. Más szolgáltató nincs a helyszínen! Ördögi kör, és kin csapódik le: Hát persze, hogy a telepítő a hülye... De több, mint két évig, amíg nem cserét a szolgáltató modemet, addig egy nyamvadt leszakadás sem volt.
előzmény: klaci #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Router hiba?
#4 2016. November 24. - 20:56:13
0
Jaja! Ezzel a módszerrel a dyndns jelszava is kiolvasható, ami komoly szívás lehet, ha valakinek egy jelszó alatt van az összes ügyfele (és más is beléphet a router konfig menüjébe)...  8)
előzmény: Ryki #3

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Router hiba?
#3 2016. November 24. - 17:20:35
+1
Egyszerű módon kideríthető a PPOE jelszó  8) 


előzmény: syn7h37ic #1

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Router hiba?
#2 2016. November 24. - 08:38:30
0

"Elvben halandó nem fér hozzá a beállításokhoz."
És a reset gombhoz?  ;D
Bocs! :-[
előzmény: syn7h37ic #1

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Router hiba?
#1 2016. November 24. - 08:21:24
0
Sziasztok!
Egy érdekes hibába futottam bele. kb. két évig mindenféle probléma nélkül rendesen működött a router PPPOE kapcsolattal. Majd egyszer csak többször is visszaállt sima WAN kapcsolati beállításra. Kicseréltem a routert és az új is pontosan ugyanezt csinálja. Ez mi lehet, eléggé kínos kétnaponta kimenni ezért az ügyfélhez...
Mi lehet a hiba? Mert nem találok semmit, pedig többször is átnéztem.
TP-Link routerek, az első egy TR-WL741, a másik egy TR-WL743.
Két router ugyanúgy nem lehet rossz.
A konfigot átmásoltam az egyikből a másikba, mert nem találta az üf. az előfizetői szerződést és a PPPOE-hez kell a felhasználónév-jelszó, és csak így tudtam gyorsan megoldani. Viszont átnézve a konfigurációt, nincs benne hiba, jelszavazott a rendszer és a router belépés is új felhasználónév-jelszó párost kapott, továbbá a beállítások is másik porton vannak. Elvben halandó nem fér hozzá a beállításokhoz.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!