Szerző Téma: SP6000 téves jelzések  (Megtekintve 3504 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:SP6000 téves jelzések
#26 2016. November 26. - 14:36:15
+2
No!

Bár tegnaptól nem volt téves jelzés, azért kimentem a helyszínre.
GSM tápot átraktam akkura, DG55 J2 jumpereket leszedtem,árnyékolást ellenőriztem-rendben.
Remélem a téma lezárul.
Köszönöm a segítséget.
Szabolcs

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:SP6000 téves jelzések
#25 2016. November 25. - 22:55:05
0
A paradox zona es tamper idozitese ugyanaz ???
Nem tudom, csak kerdezem ... mert ha ugyanaz, azt eleg vaskos hibanak gondolnam !
előzmény: kero #22

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:SP6000 téves jelzések
#24 2016. November 25. - 22:23:09
0
Nem mondtam, hogy a tamper kapcsoló hibája lenne.


előzmény: Lacy #23

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:SP6000 téves jelzések
#23 2016. November 25. - 22:16:42
0
az nem a tamper kapcsoló hibája, hanem a 600 msec zavarlevágás időzítés miatt van
Az elég sok ahhoz hogy ha gyors vagy, nem észleli a nyitást :)
előzmény: kero #22

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:SP6000 téves jelzések
#22 2016. November 25. - 22:09:25
+1
A Paradox gyári zóna/tamper időzítéséről annyit, hogy EVO központoknál rendszeresen csinálom, hogy úgy nyitom ki a dobozt, hogy bal kézzel nyitom az ajtót, jobbal pedig azonnal nyomom a tamperkapcsolót, és nem szólal meg.
előzmény: L. Pásztor #18

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:SP6000 téves jelzések
#21 2016. November 25. - 22:03:34
0
nem is szólva arról a kb 0,12-es kábelről amit egyes gsm modulokhoz "gyáriba" adnak azzal a vicces régi pc-s floppymeghajtóhoz való csatlakozóval
egyik szélén pirossal jelölve de az  összes szürke aztán számolja a hülye telepítő, hogy melyik a táp melyik a telefon és melyik a riasztás drótja

előzmény: L. Pásztor #20

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:SP6000 téves jelzések
#20 2016. November 25. - 21:55:41
0
Az akku az egyetlen hely, amit a GSM nem tud "megrangatni", mert az akku akar 10x akkora aramot is ki tud adni, mint amennyit a GSM fel tud venni. Igy mindenkepp az akkura tanacsos kotni.

Nem egy kozpontot "ultetett mar le" az aux-ra kotott GSM.

Apropo GSM: nem egy atjelzo van a piacon aminek a tapkorebol a tervezo/gyarto ki-sporolta az emberes kapacitasu kondenzatorokat. Ezek eseteben sokkal nagyobb is lehet a pillanatnyi aramfelvetel (es igy a zavar-keltes is) mint olyan panelek eseteben ahol tisztessegesen szurtek a GSM tapkoret ...

Dehat penz (es a megszokas) beszel ....
előzmény: Szabolcsr2d4 #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:SP6000 téves jelzések
#19 2016. November 25. - 21:45:17
0
A GSM hatasat az infrakra sosem neztuk... mert meg sosem kellett.
De ha belegondolok az infra erzekelok belso felepitesebe, akkor nagyonis elkepzelheto hogy az infra nagyimpedancias reszeben a GSM antennarol lesugarzott jel komoly zavarokat gerjeszthet.

Vagyis en semmikepp nem tennek a GSM antenna 1m-es korzetebe infrat.
előzmény: Pauly-D #17

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:SP6000 téves jelzések
#18 2016. November 25. - 21:39:09
0
A riasztas es szabotazs hiba belso keskeltetesei a riasztokozpontban mennyi ?
Nem fogja megmondani senki, mert az mar minden kozpontnal belso fidzsör... :)

Ipari berendezesek riasztato tervezese kapcsan anno regi DSC-knel meresekkel a riasztasi kesleltetes valahol 20-30msec kozott volt, ha ennel rovidebbek voltak a pulzusok akkor nem jelzett riasztast. A szabotazs meg kb. ennek az idonek a 10x ( 10-szeres) volt. Gondolom abbol a megfontolasbol, hogy ha letepnek valamit, akkor az ugy is marad, es annak jo akar a fel masodperc is. Ezek az idozitesek szerintem az elmult evekben nem valtoztak, es valszeg a tobbi kozpont is hasonloan viselkedik - mert a masik is az egyikbol lett ... :/

Vagyis elvben elkepzelheto, hogy a halozaton kialakult lengesek es zavarok periodus ideje olyan, hogy pl. az egyik fel-periodus a riasztas uzemet meg bebillentheti, de az ugyanolyan hosszu fel-periodus mar szabotazs hibanak rovid. Ha belegondolok abba, h a GSM csomagkapcsolt kommunikacioja folyaman mennyi egy atlagos csomag hossza, akkor latszik, hogy az antennarol lesugarzott teljesitmeny elkepzelheto hogy indukalhat a vezetek rendszerben olyan amplitudoju es olyan hosszu zavart, megy szerencsetlen esetben a riasztas funkciot bebillentheti, de a szabotazs funkciohoz mar tul rovid.

Persze mindez csak agyalas, helyszinen kellene szkoppal merni, csak utana lehetne mondani biztosat.
De latszik, hogy a fenti hibanak legalabb az elvi lehetosege megvan ... igy akar ok is lehet.


előzmény: Szabolcsr2d4 #11

Nem elérhető Pauly-D

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:SP6000 téves jelzések
#17 2016. November 25. - 19:46:23
0
Üdv

Nem tudom mennyire segít, a miértre még én se jöttem rá.....

Ugyanez a szitu volt velem is....SP6000, 1db K32LCD, 1db PS128 és DG55 infrák!
Próbáltam már mindent, infra csere stb....már kínomban a zónabemeneteket is felcseréltem :)
A kommunikátor is folyamatosan "leállt"....Mióta kicseréltem az átjelzőeszközt (2 hete) nem volt téves riasztás!
Én akku töltőkábelére szoktam kötni a GSM-et vagy rádiót!


előzmény: Szabolcsr2d4 #16

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!