Szerző Téma: DSC 1616-os kp-hoz kellene illesztenem egy olasz szirénát  (Megtekintve 8432 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Dave28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Köszi mindenkinek, megoldottam végül egy 5 lábú autós relével, végre működik :)
előzmény: Szilco #11

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Én ezt jobban szeretem, mert így megmarad a saru szigeteltsége és nem okoz balesetet. (Peches kolléga lőtt már el központpanelt ilyen dupla saruval :D )
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
A BELL-ről megengedett legnagyobb áramfelvétel alapján határoznám meg a méretét.
Nem, ezt úgy értsd, hogy nem kifejezetten riasztó telepítéssel foglalkozom.
előzmény: bcslaci #22

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Mekkorát? Ha túl kicsi minden riasztáskor kiolvad, ha túl nagy sosem olvad ki.

"Nem sok kültérit telepítettem,"- ezt úgy értsük hogy hang- fény nélkül szereled a rendszereidet?
előzmény: KBela #21

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Ezzel a jelenséggel még nem találkoztam, de erre az esetre felkészülve nem lenne logikusabb az elektronikus túláramvédelem ellenére a BELL+-hoz betenni még egy plusz olvadó biztosítót is?
előzmény: bcslaci #20

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Jobbnak semmivel sem jobb, sőt. Egy gyengélkedő akkumulátorú kültéri megszólalásakor meghúzza a központ tápját, az ettől leáll és se kép se hang, se kommunikáció.
előzmény: KBela #19

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Nem sok kültérit telepítettem, ezért kérdeztem, hátha tanulok valami újat.

A BELL+, AUX-, BELL-/PGM indítás ilyen szempontból nekem jobbnak tűnik, én eddig ezt vagy gyártóspecifikusan ennek megfelelőt használtam, tehát ahol van, ott a sziréna áramkört. Általában van távfelügyelet így a tulajt nem csak a szomszéd értesítené, hogy szól a sziréna. Persze az tény, hogy az olvadó biztosító olvadására nagyon kicsi az esély önmagában, más olyan esemény nélkül amiről információt kapnál.
előzmény: bcslaci #18

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Mivel a biztosíték a sziréna töltő körében van így ha "kimegy" az olvadó biztosító akkor a sziréna rögtön megszólal a tápelvétel miatt.
Egyébként te hogyan felügyeled a kültéri szirénát?
előzmény: KBela #17

Nem elérhető KBela

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 39
Ha jól értem, általánosságban akku. ágról megy a töltés, és pl. PGM-ről az indítás. De ha így van, akkor hogy felügyeled a szirénát/biztosítékot? Ha a lengő biztosíték kimegy, akkor riasztásnál semmi infód nem lesz arról, hogy a sziréna egy biztosíték hiba miatt nem szól? Vagy majd megszólal ha nem kap áramot? (Abszolút nem támadólag, csak érdeklődve kérdezem.)
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Sorolhatnám, de nem teszem... Talán egy-két saját tapasztalat azért elfér. Találkoztam már pár rossz akkus központtal, aminek az akku ágán volt valamilyen eszköz. Ezek az akkuk nem 3-4 év alatt, hanem 1-2 év alatt döglöttek meg.  Lehet akkura is kötni persze eszközöket, megfelelő védelemmel. Amit írtam is.
Továbbá, a kültéri szirénában lévő akku nincs párhuzamban a riasztó akkuval, ugyanis ott egy elektronika, ami a kültériben lévő akkuért felelős. Ez persze az esetek többségében elég arra is, hogy akár közvetlenül is lehessen kötni az akku ágra a szirénát. De a gyakorlat nálam mást mutatott, ezért sem használom ezt a módszert. Másért sem, de lehet ezzel megsértenék másokat, így megtartom magamban... :)
Az SP és az MG széria között azért van egyfajta minőségbeli szakadék, amit leginkább a PC-s programozás terén lehet érezni. Az SP elég nyögvenyelősen szokott csatlakozni direkt kábeles kapcsolat esetén még a saját gyári adatkábelén keresztül is. Az SP4000 még erre egy nagy lapáttal rá is tesz, hogy csak Babyware-el hajlandó együtt működni. És ez nem egyedi eset, sokan panaszkodnak erre. Ellenben egy MG széria sem szenved ebben a hookup bug-ban sem.
Továbbá, az MG központokon 4db PGM van, míg az SP központoknál csak a 7000 szérián van, ami meg drágább, mint az MG5050. nem egyszer igencsak jól jön, ha van minimum 3 PGM. A rádiós részt másként gondolom. Egyrészt ott van benn, ha esetleg kell, nem kell megvenni a méregdrága LX kezelőt, sem az egyirányú, vagy kétirányú külső vevőt, csak a rádiós eszközöket. És ugye ott a PGM, amit felhasználhatok szinte bármire, ha valamit vezérelni kell.
DSC-t már nem szerelek, ha tehetem kerülöm, csak a már meglévőkhöz járok javítgatni, és morgolódni, hogy a New Power mennyivel vacakabb, mint a régi Classic és Power sorozat. És pont a belső tápjuk döglik, a szar kondik miatt... De Ízlések és pofonok...

előzmény: Lacy #15
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 02. - 16:38:52 írta syn7h37ic »

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Csak azoknál a riasztó paneleknél használom ezt a módszert, ahol csak egy energiaág van. akku ágba pedig csak a legvégső esetben kötöm a szirénát, ugyanis akkor ugrik a megfelelő töltése az akkunak, továbbá mélykisülésig viheti az akkut egy hosszú áramszünet alatt.
előzmény: Lacy #13


Hát ez így ebben a formában... nem írnám hogy nettó hülyeség, de egyezünk ki abban, hogy 24 éve mióta riasztószerelek, na jó ebből kb 22 ami a processzoros (kezd.. dsc1500) így kötöm be, azért ennyi idő alatt lett-lehetett volna ennek a hátrányát érezni.
Én amúgy mintha tanultam volna az akkuk párhuzamos és soros kötéséről is az iksolában de ott ilyeneket nem említettek, és mint mondom én sem tapasztaltam.
SP szériát, ha lehet nem használok, alig drágább az MG5050 az SP-hez képest, és szerintem jobb konstrukció is. .
előzmény: Lacy #13


Na erre meg ha nem haragszol már kimerem mondani, hogy nettó hülyeség.
Konkrétan ugyanarról a termékről beszélünk az eltérés a beépített rádióvevőben van.
Mi a pék farkának vennék meg egy rádióvevős panelt, ha tudom hogy soha az életbe nem fog kelleni a rádiós rész?
Ha meg igen, akkor ott a különálló rádióvevő? Vagy LX taszt?

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Csak azoknál a riasztó paneleknél használom ezt a módszert, ahol csak egy energiaág van. akku ágba pedig csak a legvégső esetben kötöm a szirénát, ugyanis akkor ugrik a megfelelő töltése az akkunak, továbbá mélykisülésig viheti az akkut egy hosszú áramszünet alatt. Ha mégis ide kell kötni, egy mélykisülés ellen való kis segédpanelt használok. CA-ZB1. De eleve nem telepítek olyan panelt, ami egy energiaággal rendelkezik. Pl. SP4000. A fél amperes tápja gyk. semmire sem elég. Minimum MG5050, ha a Paradoxnál nézem. Ennél ott az AUX ág, ami 700mA és ott a Bell+ ág, ami 1A folyamatos terhelést bír, és van mindkét ágon visszaálló elektronikus túláramvédelem. SP szériát, ha lehet nem használok, alig drágább az MG5050 az SP-hez képest, és szerintem jobb konstrukció is. Ha pedig tényleg elsődleges az ár, akkor Satel.
előzmény: Lacy #13

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Nem tudom ki hogy van vele? de szirénát SOSEM kötünk sorkapocsra a központ panelén...
Tisztes megoldás egy elágazós autóssaru + lengőbizti




BalintR

  • Vendég
DSC központ esetén használhatod a BELL + kimenetet a relén meghurkolva, ez szerintem azért jobb megoldás, mint az AUX, mert eleve 5A biztosítékkal rendelkezik. Ráadásul a DSC-nél a BELL - a kapcsolt.
előzmény: Dave28 #10

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Az is egy megoldás.
Már nem emlékszem, hogy használtuk volna, viszont a szabotázsát azt bekötöttük.
Nekem sose volt szimpatikus ez a sziréna, mert sokszor volt olyan, hogy összeszereltük, majd karbantartáskor szét akartuk szedni, de a házba öntött anyák elfordultak, így lehetetlen volt szétszedni. :(

előzmény: Dave28 #10

Nem elérhető Dave28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a sziréna - kimenetével mit tegyek, egyszerűen kössem rá aux - ra ?
előzmény: Szilco #8

Nem elérhető Dave28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Szia:) Köszi szépen! Akkor megpróbálom így ahogy írtad! Tudom a key nevezetű a tiltó kimenete, találtam hozzá leírást, de sokra nem mentem vele :) Egy másik fórumon kaptam ötleteket, de azokat már én is kipróbáltam, de vagy nem működött, vagy pgm-el próbálkozva pont fordítva mint kéne, alaphelyzetben szirénázott, riasztáskor kussolt :D Aztán írták a relés megoldást, de azt nem, hogy hogy kellene, úgyhogy köszi, hétvégén megyek le a nyaralóba, aztán kipróbálom!:)
előzmény: Szilco #8

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Szia!

Bocs, hogy én válaszolok.
Régebben sok TLM30-as szirénát kötöttünk ott, ahol dolgoztunk. Mindegyik úgy lett kötve, hogy tápelvétre indult, ezért tényleg kell bele egy relé. Anno egy sima autós 12V-os relét használtunk, de jó hozzá bármilyen más 12V-os relé, pl. Finder.
A bekötése egyszerű.
A 12V-ot kiadod a relén keresztül a szirénának, majd a relé indító kimeneteit rákötöd a Bell + - -ra. Ha riasztás van, akkor behúz a relé, elveszi a tápot a szirénától és így megszólal.
Van egy tiltóbemenete, amit célszerű egy éren beküldeni a központhoz, hogy arra ha negatívot adsz, akkor szétszerelheted a kültéri egységet, mert akkor nem fog beleüvölteni a fejedbe. :)

előzmény: Dave28 #7

Nem elérhető Dave28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
 Szia! Láttam egy régebbi hozzászólásodat, én is belefutottam, amibe te is anno! Van egy dsc pc1500 riasztóm, hozzá az olasz tlm30 szirénával !:) Legszívesebben páros lábbal urgálnék a tetején ! :) Hogy oldottad meg a relés indítást? Milyen relé kell hozzá, meg hogy kötötted rá a relét pontosan? Tudsz nekem segíteni? :) Üdv: Dávid     
előzmény: Pauly-D #6

Nem elérhető Pauly-D

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Köszönöm. Egy relével oldottam meg a "tápelvételes indulást"

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
TLM 30 sziréna jó esetben vagy a kisebb tán a 20?
Normál módon csak!!! töltésbontással indul, a fedéltamper önmagát indítja, így kell a tiltóbemenetre kötni egy drótot, amit ha lekötsz testre akkor lehet csendben szétszerelni. És a tampert is relé indítja már ha 30-as...

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Csinálj egy képet róla! 8)

Nem elérhető Pauly-D

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Fehér színű és fém, a belső része lyukacsos és a tampere annak a tetején van!

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Ez egy bézs színű fémházas "madáretető"? Eső vető peremmel a tetején?

Nem elérhető Pauly-D

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. DSC 1616-os kp-hoz kellene illesztenem egy olasz szirénát. A szirénával lenne a problémám: Security International ez van ráírva a kürt részén + még ROME. 8 bemenet van a lapocskáján beszámozva. 1-2/tamper   6/+13,25V 7/NEGATIVE  8/+12,8V ezek vannak ráírva. A 4-5 bemenet össze van zárva oda NC és LINE van írva. Azt mondták állítólag relével volt egy 585-höz bekötve. Ha valaki találkozott a fent említett szírénával kérem segítsen.

Előre is köszönöm.


Üdv

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!