Szerző Téma: Passzív koax-utp átalakítók  (Megtekintve 18172 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#34 2016. Március 09. - 12:13:45
0
Sziasztok

Földhurok leválasztós típus is van már:
http://alfadigital.hu/uzlet/kiegeszitok/passziv-hd-balun-es-foldhurok-levalaszto-hdp4000/
előzmény: Lacy #31

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#33 2016. Március 08. - 21:59:58
+3
Kicsit kiesik ez az en teruletembol, de annyi biztos, h a balun egyszeru mint egy faek.
Csak a meres mondhat okosat, mert onmagaban sem a ferrit, sem a mech. meretek, sem a rezvastagsag nem donto - szerintem ...

Egyik oldalra kell egy generator, a masikra egy jobb 2 sugaras szkop es vegig kell tekerni es nezni a kulonbseget a bemeno es kimeno jel kozott, az sokmindent megmond.

Az viszont biztos, h az utobbi idoben kicsit elkurvult az alkatresz piac, nagyon elszaladt a rez ara.
Innentol a rele, tekercs, trafo ara sokat ment felfele. Aminek az ara nem ment felfele, az gyanus, mert ott lehet trukkoznek a ferde-szemek ... azaz kisporoljak a rez egy reszet belole.

Lehet is is hasonlo okok lehetnek a hatterben az erosen szorodo minosegbol kovetkeztetve - mar ha jol ertettem az alap problemat.


előzmény: vlezlee #32

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#32 2016. Március 08. - 21:05:20
0
Pásztor Laci kollégának mi a véleménye?
előzmény: Ryki #30

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#31 2016. Március 08. - 19:44:14
0
és most már "csak" a földhurokleválasztó HD verziója hiányzik a teljes bódotttsághóó  8) :P

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#30 2016. Március 08. - 19:30:35
0
Azért is írtam hogy valószínűleg a HD balunoknál a tekercsben lesz a válasz mert a Hikvision kifejezetten HD-TVI balunjában ritkább a tekercselés és vastagabb szálakat is használnak, mint amiket az analóg rendszerekhez árulnak.
Csak az a kérdés hogy miért most jelennek meg ezek az átalakítók, holott a Turbo HD kamerák már egy jó ideje a piacon vannak. És gondolom mások is az analóg balunokkal használták őket hiba mentesen.  :-X
előzmény: padisah #29

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#29 2016. Március 08. - 18:29:18
0
Lehet ám különbség a ferrit minőségében, és így a frekvenciaátvitelben, illetve, a primer-szekunder közti csillapításban. Érdekes lenne néhány darabot megmérni. Sajnos most nem áll rendelkezésemre wobblerszkóp, pedig érdekes lenne látni a sávszélességeket.
előzmény: Ryki #27

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#28 2016. Március 08. - 17:34:05
0
köszönjük szépen a képeket! és hogy szét szetted!! hasznos kis leírás volt! köszönöm! :)
előzmény: Ryki #27

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#27 2016. Március 08. - 17:27:07
0
Nah szóval szét kaptam pár ilyen kis csatlakozó féleséget.
Volt közötte Kínából rendelt és itthon boltban kapható is, de teljesen mindegy minden Kínából jön...

Az első versenyző egy gyári Hikvision "HD-TVI" balun, igényes kialakítása van mellette rohadt drága.









Utána jöjjön egy kis kínai amit használni is szoktam.
Az első két kép a már korábban szétszedett sima analóg balun, a másik az viszont már HD balun ként érkezett. Egyetlen egy eltérés van a két balun között hogy a HD verziósnál a ferrit gyűrű alatt hasonló "távtartó" van mint a Hikvisionnél. De tekercselésben, alkatrész felhasználásban teljesen megegyezik a sima analóg balunnal, még az smd alkatrészek is ugyan azok.









Sajnos a vásárlásnál az ember nem lát bele a balunok belsejébe és ez elég kellemetlen. A boltosok nem fogják szétszedni és megnézni hogy milyen átalakítókat rendelnek. Kínából pedig ömlesztve érkeznek az egymásra teljes egészében hasonlító átalakítók.
Ahogy Lacy is írta valószínűleg a tekercselésben lesz a válasz a kérdésünkre, ahogy én látom szerintem a HD-TVI balunoknak a tekercselése kevesebb és vastagabb mint az analóg társaiké. Az aranyozott vagy inkább futtatott bnc csatlakozó szerintem inkább csak a megtévesztésre fog szolgálni, mert hogy fúúú ez csillog akkor biztos megéri 3x olyan drágán megvenni. Ha az aranyozott csatlakozó számítana akkor szerintem egy olyan nagy cég mint a Hikvision is ilyennel szerelné a saját csatlakozóit. Bár ez csak saját vélemény.

http://www.epanorama.net/newepa/2013/10/02/video-over-utp-commercial-balun-circuit/
http://g04.s.alicdn.com/kf/HTB1DturHXXXXXalXpXXq6xXFXXXT/222335360/HTB1DturHXXXXXalXpXXq6xXFXXXT.jpg

 

előzmény: Ryki #23
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 08. - 17:30:23 írta Ryki »

Nem elérhető hikmester

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
.
#26 2016. Március 08. - 16:26:45
0
.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 08. - 16:34:16 írta hikmester »

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Passzív koax-utp átalakítók
#25 2016. Március 07. - 23:44:14
0
Kőszönöm mindenkinek. Meg a képeket is köszönöm előre.
előzmény: Ryki #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!