Szerző Téma: HDCVI vagy IP  (Megtekintve 3845 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:HDCVI vagy IP
#10 2018. Március 08. - 20:44:14
0
Hi!
230v valószínűleg vann fent, de 12V biztos  nincs 🙃
előzmény: padisah #7

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:HDCVI vagy IP
#9 2018. Március 08. - 20:15:27
0
4 kameráig analóg szigorúan rg59+tápkábel kombóval vagy ip, de ha már ip pár ezressel drágábban már 4mp van.
előzmény: BCsabi80 #1

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:HDCVI vagy IP
#8 2018. Március 08. - 17:24:18
0
Jogos.
előzmény: padisah #7

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:HDCVI vagy IP
#7 2018. Március 08. - 12:00:17
0
Mármint, ha van áram a padláson a POE switchnek...

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:HDCVI vagy IP
#6 2018. Március 07. - 20:00:42
+1
Én a kábelezést is figyelembe szoktam venni. Feldobunk egy poe switch-et a padlásra, széthúzunk 4-8 kamerát, éls csak egy UTP kábellel megyünk le az ügyfél "nagytévéje" mellé (általában van is cső a padlásról. A rögzítőkbe nincs venti, a winchester csöndbe van, és látja és irányítja a rendszerét.
A kamerákhoz is csak egy UTP-t kel cibálni. Fele annyi idő, fele annyi kábel, több szolgáltatás. A kamerák finomhangolása, meg az ügyfél foteljéből történik, annyi idő alatt, még kollégám összepakol.
Én ha lehet, új rendszer esetén analógot már csak max. 4 kameráig, kisboltba telepítek.
De ha ki van centizve az ár, akkor a kicsit drágább IP nem biztos, hogy belefér.

Még egy. Mi lesz 3 év múlva. Én sem tudom, de IP biztos lesz kompatibilis, olcsó, csereszabatos.
előzmény: BCsabi80 #3

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:HDCVI vagy IP
#5 2018. Március 07. - 19:52:31
+1
Ami az adott helyre megfelelobb. Kepminosegbeli kulonbseg ugyan van valamennyi, de atlag user ebbol alig vagy semmit sem fog eszrevenni (profi sem, max azt latja, hogy nagy az optikak torzitasa), fokepp ha nem keverednek az eszkozok. Ergo a kabelezes lehetosegei adjak meg hogy melyik technologiat valaszd. Ha sok kabelezesre van szukseg, mert nagy ipari objektum vagy kiterjedt epulet(ek), sok kamera, akkor IP lesz a nyero. Ha ennek az ellenkezoje, akkor analog technologia. En is inkabb a HD-TVI-re voksook -most. Merthogy 2-3 eve pl. az AHD-nek volt jellemzoen jobb kepe.
Szerintem  ;D
előzmény: BCsabi80 #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:HDCVI vagy IP
#4 2018. Március 07. - 16:15:46
0
van
A kétszeres kovertálás digitből analóggá és vissza digitté az sajnos magán viseli a nyomát ennek
Picit életlenebb a kép kicsit mosottabb nem tudom jobban körülírni
Vedd ugyanannak a gyártónak az AHD (vagy társai) és IP-s kameráját kapcsold ugyanarra a rögzítőre és meg is látod a különbséget.
A TechSon rögzítők is pl tudnak mindkettő félét fogadni sőt az új transformers sorozat akár +8 IP-vel is elmegy
szóval nem nehéz a tesztelés

előzmény: BCsabi80 #3

Nem elérhető BCsabi80

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:HDCVI vagy IP
#3 2018. Március 07. - 15:57:16
0
Igazából úgyis feltehettem volna a kérdést, hogy CVI/AHD/TVI vagy IP?
Google a barátod elven próbáltam okosodni, de akik írnak erről cikket, azok mindig valamelyik irányban elfogultak, és ennek alapján favorizálják ezt vagy azt.

A fő kérdés, hogy vajon van-e képminőségbeli előny az IP javára?

előzmény: eXtra #2

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:HDCVI vagy IP
#2 2018. Március 07. - 14:41:49
+1
Szia!

Ha az ócóság a szempont, akkor AHD vagy CVI, ha pedig a minőség, akkor TVI (Turbo HD).  ;) Felesleges az IP,  ha csak 2 MP-ben gondolkozol... 8)
előzmény: BCsabi80 #1

Nem elérhető BCsabi80

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
HDCVI vagy IP
#1 2018. Március 07. - 14:30:35
0
Sziasztok!

2MP-es rendszer esetén (nincs wifi átlővés, videó analitika) melyik lehet a jobb megoldás?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!