Szerző Téma: Minősítés  (Megtekintve 12390 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Minősítés
#12 2018. Október 28. - 11:04:45
+2
A gyártónak minden eszközére megvan a CE minősítése (és nem a China Export  :D )
előzmény: Baha #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Minősítés
#11 2018. Október 25. - 10:57:21
0
Igazad van még az OKJ-n is MABISZ ajánlásokat kéri felsorolni  :P
előzmény: Baha #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Minősítés
#10 2018. Október 25. - 10:56:00
0
Hogy is mondják szépen?
Mindenki meggyőzhető.....
előzmény: Janó #8

Nem elérhető Baha

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 25
Re:Minősítés
#9 2018. Október 24. - 21:36:51
+3
Gyártó oldalán keress rá, vagy az ottani email címre írj nekik, hogy CE megfelelősségi nyilatkozat (Declaration of Conformity) és GRADE biztonsági fokozatra való tanúsítványra van szükséged. Általában GRADE II már elegendő. GRADE III már komolyabb biztonsági kockázattal rendelkező objektumok védelméhez szokott kelleni. Ezek európában elfogadott nyilatkozatok és minősítések. Szerény véleményem szerint, ha egy biztosító nem ismer el egy európai Grade II-es minősítést egy sima családi házra, ott baj van. :D

Kövezzetek meg, ha nem valósat állítok, de szvsz a MABISZ nem minősítés csak egy ajánlás... Csak ezt ismeri a jónép, és sokan a európai GRADE fokozatokról nem is hallottak.

De egy jó cikk a szabványok és minősítések világáról (főleg a vége fele érdekes): http://www.detektor.siteset.hu/fajl.php?id=8262


előzmény: Janó #8

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Minősítés
#8 2018. Október 17. - 20:12:11
0
No igen, láttam én is....elírtam  :)

Esetleg volt valakinek kapcsolata velük?
Ez szerintem megint csak a bürokrácia útvesztője.....dobtak e már vissza valamilyen eszközt, hogy nem felelt meg?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Minősítés
#7 2018. Október 17. - 19:46:43
0
2007-ben a Plútó Bt beolvadt a Plútó Kft-be... ;)
https://www.nemzeticegtar.hu/pluto-kft-c0109716915.html
előzmény: Janó #5

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Minősítés
#6 2018. Október 17. - 18:27:54
0
A legtöbb biztosító csak a MABISZ minősítést fogadja el... de ebben nem vagyok naprakész.
előzmény: Janó #5

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Minősítés
#5 2018. Október 17. - 14:20:48
0
Sziasztok!

Szeretném egy kicsit jobban átlátni ezt a MABISZ minősítés dolgot, mert úgy néz ki szükségem lesz rá.
Viszont szeretném kikérni a tapasztalt kollégák véleményét is.

Úgy hallottam, hogy a Plútó Bt. végzi a minősítéseket, de ez csak formális.....megvan mindennek a jó kövér ára és tartalmilag, tudásilag nem is vizsgálják az eszközöket (de lehet, hogy rosszul tudom) és befizetés után 5 évre megvan a minősítés amit 2x lehet hosszabbíttatni.
Ha európai gyártású termékről van szó nem elég a gyártó által elvégzett minősítés? az nem elfogadott itthon?

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Minősítés
#4 2013. Június 19. - 20:52:04
0
Én általánosságban javasoltam a körültekintő kiválasztást de ez itt egy GBD..törés-nél jött elő, és remélem, hogy minősítik mert nem egy rossz érzékelő.
A bosszantó az volt, hogy nem is válaszoltak a kérésre, mert nekem más minősítés is jó lett volna
 
 

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Minősítés
#3 2013. Június 18. - 21:32:02
0
És az egyéb, pld. VdS minősítés, az sem volt elérhető?  :-\
előzmény: Kovács József #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!