Szerző Téma: AHD  (Megtekintve 12935 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:AHD
#32 2017. Április 29. - 10:17:26
0
Ezt én is meg tudom erősíteni. Teszteltem egymás mellett Sunell TVI-t és ugyanolyan kategóriás, de picivel drágább Hikvisiont és nem láttam különbséget.
Bár az egy picit váratlanul ért, hogy egy januárban elhozott és néhány hétig tesztelt motoros zoom-os kamera mellé egy hónappal később vásárolt másik, már felszerelésre szánt több darab menüje és képe is totálisan különbözött a próbának elhozott darabétól. Mondjuk a kereskedelmi osztály abszolút pozitívan és segítőkészen kezelte le az ügyet.
Ami nekem a Sunell olcsóbb csőkameráinál nagyon nem tetszik, az az abszolút bizonytalan rögzítő csuklórendszer, amit a talpánál lehetetlen úgy meghúzni, hogy ne b...d szét rajta a szinterezést, és még akkor sem lesz megnyugtatóan rögzítve. Én utólag kénytelen voltam oda is menetet vágni és egy 3-as imbusz csavarral rögzíteni. (Mondjuk a régebben szerelt Techson kameráknál ugyanezt tapasztaltam.)
előzmény: vg #31

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:AHD
#31 2017. Április 27. - 17:13:40
+1
Sunell. Nem vagyok fanatikus hive a kamerainknak -pl. az Avemia rogzitoi nem a kedvenceim, amolyan TechSon kozepszint - de a Sunell-nek  tenyleg vannak baromi jo kepet produkalo kamerai (nem felso szint!!!, hiszen olcso objektive van, de az nem homalyosodik el, nem megy el a fokusz, hanem tartja a minoseget (persze ezt is elotte meg kell nezni, mert a legolcsobb szintnek vannak kifogasolhato db-jai az AHD es Turbo HD-bol, de a kozep kategoria es felette siman Hiki szint felett tud kepben)) 8)
Meglehetosen sok telepito viszi Hiki rogzito melle oket
előzmény: eXtra #27

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:AHD
#30 2017. Április 27. - 09:03:43
+1
Szerintem arra találták ki. Csak "mi" okosabbak vagyunk...
előzmény: bcslaci #29

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:AHD
#29 2017. Április 26. - 21:42:54
+3
Ahol viszont analógot kell felújítani és a meglevő kábelezés jó állapotú, ott az AHD a nyerő.
előzmény: Janó #28

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:AHD
#28 2017. Április 26. - 21:15:30
0

Az 1-2 hetet csak azért írtam, mert kb ennyire szokták odaadni és míg beszerzed a konkurencia termékeit is, hogy egyszerre nézegetni lehessen.

Igazából AHD-t még nem próbáltam és nem is szimpatikus.....pl. 8-10 kamera kábelét bevinni egy családi házba nem épp esztétikus. Maradok az IP-nél.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:AHD
#27 2017. Április 26. - 09:18:45
0
... és 1-2 hét alatt le lehet tesztelni őket otthon.

- 1 másodpercnyi rápillantás a kameraképre demó falon
- 3 perc alatt a beállítások ellenőrzése és kipróbálása (felbontások: kamera, dvr, tv; kamera: wdr, stb.)
- 2 hét döbbenet, hogy ez tényleg ilyen sz@r, akármit állítgatok rajta!?  :o

Sajnos nálam eddig így működött, de ha valaki tud konkrét AHD eszközt, ami valódi minőséget képvisel, azt szívesen megsasolom...  8)
előzmény: Janó #26

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:AHD
#26 2017. Április 26. - 09:03:41
0
Analóg vagy ip?
előzmény: Janó #18


IP



Egyébként a legtöbb kereskedő odaad kamerákat tesztelésre (főleg ha régóta a partnere vagy). Mindenkinél fellelhető több gyártó kamerája és 1-2 hét alatt le lehet tesztelni őket otthon.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 26. - 09:08:04 írta Janó »

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:AHD
#25 2017. Április 25. - 23:38:31
0
Szerintem a hiba abból adódik leginkább, hogy pár gyártó kifejleszti, majd nagytömegben f..sa ki magából az egy paneles, egyIC-s képfeldolgozó egységeket, amit a kameragyártók megvesznek, és összedobnak rá egy firmware-t, beteszik egy házba és kész. Az, hogy milyen minőségű firmware került rá, és milyen minőségű házba szerelték, a gyártó anyagi, szellemi és technológiai képességeitől függ. No ebből a házat azt látod. De a lényeg az inkább az, ki milyen képérzékelő panelt, lencsét és képfeldolgozó algoritmst alkalmaz. Pont ezek drágák egy kamerába, az az egy panel egy IC-vel az aprópénz.

Aki régóta szerel analóg és az első IP rendszereket, biztos találkozott vele, hogy a DVR-ek, és sok esetben az NVR-ek is majdnem azonos tudással, sőt szoftverrel is rendelkeztek, annak ellenére, hogy különböző gyártók termékei voltak (a panelgyártó alapszoftverét csak minimálisan módosították, mert az idő, az meg pénz).
A spórolás nagy úr, nem csak kis hazánkban, hanem a nagy tigrisnél is.
előzmény: szaki #24

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:AHD
#24 2017. Április 25. - 23:13:59
0
Egy időben Provision-t szereltem csak.Tényleg jók voltak viszonylag sokáig.De aztán egyszercsak ugyanazt a típust rendelve már nem úgy nézett ki csak a nagyker fotóján.Persze az ügyfélnél szembesültem vele,hogy a minőség is xar.

Nem tudom igazán,hogy a kamerákban,vagy a Dvr-ekben van a hiba.De nem jók.

Egy 2 éves renszert meg a megnézek az oly gyönyörű(bővíteni akarja a 6 kameráját 8-ra és tényleg nem tom mit vigyek már neki)

A videosec-el szintén így jártam.
Az Amax-ot meg távolról sem.Azzal régebben(960H)szívtam,azóta sem vettem.
Legutóbb a technson sem volt az igazi.
előzmény: czegany #23

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:AHD
#23 2017. Április 25. - 23:01:13
0
Szereltem pár fajta analóg HD kamerát. Kicsit elfogult vagyok a Hikvision-el, mert telepítéseim 90%-át ezzel oldom meg. Persze néha én is próbálok elkurvulni, ás olcsóbbakat is keresgélek. Majdnem minden esetben lényegesen gyengébb kamerákat találok, amik specifikációja pedig elvileg megegyezik a Hivkision-el. Ritka a legalább azonos minőség. Bár az utóbbi 1 évben a Hikvision is kezd elkurvulni, mert annyi féle kamerát dobál ki, hogy egyszerűen nem győzöm követni. Pl.: volt egy D0T-s szériájuk, IP-ben és TurboHD-ben is, szinte mindig akcióban. Nem tudom honnan szedték a vasat, de egyszerűen szar minőségű kép, és bizonytalan élettartam jellemezte őket, mint a többi olcsó bazárt. Szóval a Hikvisionnal is figyelni kell, főleg a gyanúsan olcsó, vagy tartósan akciós eszközökre.
Pl. még a mai napig 3MP-s IP-ket szerelek, mert a 4MP-s, valahogy nem sikerült. Nappali is szar a képe ha valami megmozdul, este meg egyszerűen szétesik a gyors mozgásnál. És már több mint egy éve nem sikerült rá normális firmware-t írni. Szal tud a Hikvision is pancserkodni, de szerintem árkategóriájában még mindig a legvállalhatóbb eszközök. Nem akarok konkrétan szidni egyéb gyártók termékeit, de mikor este kidobom a saját "tesztpadomra", egyszerűen nem értem, hogy merik ráírni azt a fényérzékenységi paramétert, meg az 50 métert, mikor 15 métertől már vak sötétséget látok csupán.
Persze én is kipróbálom, tesztelem a kamerákat néha, de mostanában ennek már nincs értelme, mert ha találok egy jó típust, három hónap múlva már nem is gyártják, csak az olcsóbb, műanyagosabb változatát, olcsóbb anyagokból, olcsóbb ,megoldásokkal.
Komolyan mondom, lassan az lesz a szakma lényege, hogy a piacot elöntő kínai csodáék közül ismerjük a jó és megbízható termékeket, olyan gyártótól akire nem jellemző a szériahiba, és három év múlva is van suport.
Kicsit visszakanyarodva az analóg témára. Véleményem szerint, ez a többszörösen megerőszakolt, átvariált analóg PAL videojelekkel összerakott technikák AHD, TVI, CDI és haverjaik : vakvágány. Egyenlőre csak azért életképes, mert borzasztóan olcsók a kamerák. A rögzítők már nem biztos. Viszont annyira kevesebbet tudnak nyújtani szolgáltatásban, telepítési szabadságban mint egy IP, hogy szinte csak nagyon árérzékeny kisboltokba, illetve magánlakásokba telepítjük (ahol nem probléma minden kábelt egy pontba húzni, és az sem, hogy pont oda kell rakni a DVR-t is). Jó ötlet volt a technológia, de ahogy az IP olcsósodik, létjogosultságuk egyre inkább megkérdőjelezhető.
előzmény: szaki #20

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!