Szerző Téma: Gmax gsm modulok  (Megtekintve 2299 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Gmax gsm modulok
#5 2017. Április 21. - 18:28:50
0

Ma 14 db leszerelt gsm modult szedtem össze a raktárban és újból a kezembe akadt ez a Gmaxos panel. A csatlakozók, backup aksi, nyák, és a logikája alapján rájöttem, hogy ez a Gmax ugyanaz mint a Wilarm...  8)  Egyébként a raktárban talált őskövület gsm modulok mindegyike működik még ma is, kivéve egy Wilarmot, amivel rengeteget szoptunk, mire kiderült, hogy a gsm modulja szar és nem is cserélhető, mert a gyártó kifuttatta és átált SIM900-ra. :'( Anno a moduljaiba még senki nem építette be azt a funkciót, ami nekem kellett (ingyenes ráhívással vezérelhető relé...), így kénytelen voltam a beszart Wilarm4 után két újabb Wilarm onet is venni. Na azok már egy picivel jobbak voltak és ha randomszerűen nem fagytak volna le, boldog is lettem volna velük. Gyaníthatóan az áramszünetek okozták a fagyásokat, mert miután egy segítőkész fórumtárs kapcsolási rajza alapján betettem a tápokra egy-egy zavarszűrő áramkört, onnantól megszűntek a fagyások (utólag is köszönet P. Lacinak!).

Ezen a Gmaxon is feltűnt, hogy sok jó dolgot tud és képes 200-250 telefonszámot is kezelni, DE a számokat csak a helyszínen lehet állítani (SIM átírása vagy PC-s programozás). Szóval hiába a sok innovatív funkció, ha néhány ordas hiba és hiányosság agyonvágja az egész terméket, ezért nálam továbbra is a kerülendő kategóriában marad a Wilarm / Gmax.  ::nemnem::

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: Gmax gsm modulok
#4 2017. Április 12. - 20:29:28
0
Köszi!  ::halas::
előzmény: Szabolcsr2d4 #170

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re: Gmax gsm modulok
#2 2017. Április 12. - 19:11:02
0
Nekem is van ettől a cégtől egy GSM kapunyitóm... Valaki esetleg tudja ki a gyártó? Leírást keresnék hozzá...
előzmény: Wineman #141

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Gmax gsm modulok
#1 2016. Június 09. - 16:43:35
0
Üdv!

Ismeri valaki az alábbi eszközt? Milyen programmal lehet programozni?
előzmény: Nagy P #140

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!