Szerző Téma: Rádiós távfelügyelet  (Megtekintve 2505 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:Rádiós távfelügyelet
#5 2017. Április 24. - 19:43:51
0
Diracom: Régen voltak nehézségek, térerő problémák. NetMs rendszer megléte óta rendben vagyunk.
7db átjátszó aránylag nagy terület. 40-50 km
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Rádiós távfelügyelet
#4 2017. Április 22. - 22:51:47
0
Vidéken (Velencei-tó) van működtetési tapasztalat:
RF elektronik rendszer alapvetően jó, de a felügyeleti szoftver botrányszar, nem jártam utána, hogy kiváltható-e mással
Dircon-os rendszer jó, de mára elavult (az ehhez használt dircon, coment és villbau-s rádiók is nagyon jók voltak)
Villbaus rendszert nem tudom hogy működik, de felügyeleti oldalról nekem  jelenleg ez a legszimpatikusabb.

Jellemzően alacsony térerőérték mellett is stabilan működik, de oda kell figyelni a rádiókra telepítéskor (külön doboz, saját táppal, rendes antennával ha lehet padláson).


előzmény: orkenyip #1

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Rádiós távfelügyelet
#3 2017. Április 22. - 21:09:17
0
Szia!

Én kb. 10 éven keresztül működtettem a távfelügyeletünknél Diracom-os rendszert. A kezdeti nehézségek után egészen jól működött, sokat fejlesztettek rajta. Persze voltak korlátai, de én kedveltem, különösen amiatt, hogy a rendszer összes élemére (beleértve az átjelzési utat is)  volt " rálátásunk, nem függtünk szolgáltatótól. Tény, hogy sűrűn lakott városi környezetben jól meg kell találni az átjátszók helyét, ami nem mindig egyszerű feladat, mert hát ugye antenna helyet bérelni nem olcsó.
Paradox riasztókkal soros porton keresztül nagyon jól és egyszerűen lehetett üzemeltetni.  A rádió adó nagyon jól programozható, nagyon sok lehetőséget ad egyedi beállítások, konfigurációk alkalmazásához.
előzmény: orkenyip #1
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 22. - 21:22:09 írta H. József »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Rádiós távfelügyelet
#2 2017. Április 22. - 19:36:26
0
Konkretan ezekkel a tipusokkal nincsen, altalanos van. (Dir-Cont es Alsyst hasznaltunk a GSM elotti idokben).
A jelzes torlodas elkerulese miatt simplex rendszerek jellemzoen a tesztet mindossze egyszer dobjak ki az eterbe (riasztast 3x random idokozzel), ami ha eppen akkor mas is forgalmazott a cellaba, akkor biza nem fog bejonni. Es ez teljesen uzemszeru, tudomasul kell venni hogy ilyen- azzal a szepeghibaval, hogy nem feltetlenul felel meg a szerzodesben foglaltaknak, hacsak nem fog valaki minden esetben tesztet kerni az ugyfeltol- aki viszont ennek hatasara majd jol elbizonytalanodik az atjelzese biztonsagaban.
A felduplex vagy duplex rendszerek mar eleg biztonsagosak birnak lenni, de ezek cellasurusege surun lakott teruleten joval magasabb kell legyen- ergo fenntartasi koltsege hatvanyozottan magasabb.
előzmény: orkenyip #1

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Rádiós távfelügyelet
#1 2017. Április 22. - 13:58:56
0
Sziasztok!

Távfelügyeleti rádiós átjlező rendszeben valakinek üzemeltetési tapasztalata van?

RF Elektronikai, Diracom stb...
Kinek milyen tapasztalat van?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!