Szerző Téma: Paradox PCS250 + VDMP3 hiba  (Megtekintve 8594 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#23 2018. Július 03. - 15:01:07
0
A titkosítás nem csak a küldött üzenetre vonatkozik, amit, ha elolvasnak, kiderülhet például, hogy egy helyszínen mikor vannak otthon (sőt, a távollétek mintája is felállítható), hanem az IP kommunikáció minden elemére, így a küldő és fogadó IP címekre is, tehát nem lesz beazonosítható sem a kliens, sem a távfelügyelet helyszíne.

Támadni meg nem csak elárasztásos módszerrel szoktak...
előzmény: L. Pásztor #18


VPN = Virtual Privat Network
Ez egy eleve titkosított kapcsolat. A GSM szolgáltató esetében a GSM modul direktbe a szolgáltatóhoz megy be. Onnan a szolgáltatótól (soxor fizikailag külön madzagon) védett és titkosított vonalon keresztül a felügyeletre, vagy ipari alkalmazásokban a cég központjába. Ehhez nem fér hozzá senki, nem tud belehallgatni senki, sem IP címeket, sem frame-et, sem tartalmat nem lát senki. Senki semmit sem tud beazonositani ... 
Illetve csak egy esetben: ha valaki meghekkeli a szolgáltató szerverét ... h megtudja egy IP cimről az 1234 nyitott 1-es kóddal ... :)   
Nem hiszem h van akkora barom hekker a világon, aki ezért   törne meg egy ilyen szervert ... :)

A gyakorlat azt mutatja, h az infó a felügyeleti (vagy más helyi) alkalmazottaktól megy ki direktben. És erre a titkosítás sem orvosság.

Lehet persze titkosítani ész nélkül, a titkositott adatot is titkositani még n+1 -szer, majd mell-döngetni h én rohadtul el-titkositottam, h mit reggeliztem. A gond az, h ez nem érdekel senkit, ahogy a nyitás 1-es kóddal sem ...

Támadni meg általában így szoktak ... Nem olyan könnyű egy szervert meghekkelni, bemenni csak nyitott porton lehet, és kell egy alkalmazás a megfelelő protokollal, ami várja h valaki ilyen protokollal bemenjen. Nem megy ez "csak úgy", ha nincs rajta olyan szoft (spyware, vírus, etc.) ami pont erre szakosodott. Az meg már rég rossz, ha egy szerveren fut valami ilyesmi ... na az szép egy biztonságtechnika lehet ... :(   És ilyenkor meg már cseszheted a titkositásaidat :) 


előzmény: tomtm #22
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 03. - 15:06:37 írta L. Pásztor »

Nem elérhető tomtm

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#22 2018. Július 03. - 08:30:21
0
Szia!

A térerő javításon nem a hangerő növelést értettem, hanem a GSM készülék megfelelő elhelyezését, vagy például nagy nyereségű külső antenna használatát. A stabilabb kapcsolat mindenképpen javíthat a kommunikáción.
A hangerő növelés akkor segíthet, ha konstans beszűrődő zaj mellett tudom emelni a jel erejét.

A normál VoIP késleltetés mellett tapasztaltuk, hogy még átmegy a DTMF, ugyanakkor ha csomagok vesznek el, akkor szétesik a DTMF.

A titkosítás nem csak a küldött üzenetre vonatkozik, amit, ha elolvasnak, kiderülhet például, hogy egy helyszínen mikor vannak otthon (sőt, a távollétek mintája is felállítható), hanem az IP kommunikáció minden elemére, így a küldő és fogadó IP címekre is, tehát nem lesz beazonosítható sem a kliens, sem a távfelügyelet helyszíne.

Támadni meg nem csak elárasztásos módszerrel szoktak...
előzmény: L. Pásztor #18

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#21 2018. Június 28. - 20:42:29
0
Van ertelme a felvetesednek. Sajnos a kistavfelugzeletek zome ezt meg mindig megenne. Aki mar sajat atjelzot ad avagy az ugyfelhez hivoszamot rendel (pl. csak vezetekes atjelzes) ott azert eleg nehezze valik a helyzet...
előzmény: Wineman #19

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#20 2018. Június 28. - 08:26:13
+2
Ok. Értem.  Az ördög a részletekben van mindig, így csak 2 kérdésem van:

1.  Telefonon, gsm-en hivószám kijelzés mellett mit ér a máshonnan érkezett Nyitás 1-es kóddal cimü üzenet ?
2.  VPN esetlben kivülröl hogy lehet gprs üzenetet (nyitás 1-es kóddal) küldeni ???

Ha ezt a két dolgot nem tudja meghekkelni valaki, akkor szopás, mert nem fog összejönni....
Az a pár ember a világon aki meg képes erre, az sokkal több pénzt tud keresni a tudàsával legálisan, mint amit egy luxus családi házból vagy boltból valaki el tudna vinni...

Ezért irtam, hogy a lényeg a titkositásban is az arányosság.
előzmény: Wineman #19

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#19 2018. Június 28. - 00:12:46
0
Előre leszögezem, hogy nem vagyok teljesen tisztában a távfelügyelet működésével. Ott lehet szükség szerintem a titkosításra, hogy ne tudják meg illetéktelenek, hogy melyik ügyfél mit küldött. Mert ha megtudja, hogy neked 1234 az azonosítód és amikor megjött az 1234 azonosítójú felhasználó, betörés 5-ös zóna, aztán küld egy fake üzenetet 1234 azonosítóval nyitás 1-es kód és az ügyfél mondjuk 1 percen belüli nyitás esetén nem kér intézkedést, akkor a diszpécser már figyelmen kívül is hagyta a betörésjelzést...
előzmény: L. Pásztor #18

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#18 2018. Június 27. - 17:43:23
+3
A GSM esetében a térerő nem más, mint BERI azaz "bit rate error". A valós térerőhöz semmi köze, csak a népek telefonján jelzik kis vonallal v vonalakkal. Ennek következménye, h hiába emeled a hangerőt, nem javul ettől a vétel-képesség. Egyébként meg egy dtmf dekóder 30dB-es vételi tartománya sem indokolja a hengerő növelését, mert van benne bőven tartalék. Hasonlóan a bit rate error  (térerő) jobb-rosszabb volta sem oszt-szoroz.  Persze ha szakadozik a vonal, az már egy más eset ...

A VoiP G.726 szabvány értelmében a 24 vagy 32kbite-es kódolás adta kb. 7kHz-es sávszélesség messze több, mint a dtmf 3kHz-es sávszél-igénye, tehát  itt a sávszélesság sem játszik. A voip esetében a csomag-kapcsolaton kívül inkább a 100-400ms-es késleltetés tesz be a CiD kommunikáció számára, vagyis ha hosszú lesz a szolgáltató késleltetése, akkor hiába erölködik a központ, hiába nagyobb a térerő, hiába a magasabb hangerő ... a vevő és a központ az összerakot dtmf csomagot timeout-tal eldobja.

Titkositás: ez megy el egy riasztóközpontból, és meg tudod mondani nekem, h ebből mit tudsz meg?
123418140102030035
Elárulom neked: az 1234-es ügyfél Cid-ben kommunkált, mégpedig nyitás 3-as kódot, és 1-es particiót.
Mondd meg nekem légyszi, mit kell ezen AES128 elkódolni ?  Csak azért hogy drágább legyen egy készülék ? Vagy hogy "komolyabbnak" tűnjön és jobb legyen a marketingje ?  Vagy jobban tetszen a M...ISZ -nak ? 
Mit kell ezen úgy titkolni ... hidd el tényleg nem értem.

A támadásnak pedig semmi köze a titkosításhoz. Támadni úgy szoktak (kissé lesarkitva), h pl. pár ezer bot egyszerre ping-el valakit, és az a szerencsétlen szerver "nem jut levegőhöz", és nem tud értelmes adatot fogadni. Magyarul blokkolják a szervert.

A kódolás is olyan dolog, mint sok minden más. Ebben is csak olyan szintig megyünk el, aminek még van értelme.
     
előzmény: tomtm #17

Nem elérhető tomtm

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#17 2018. Június 27. - 08:34:29
0
Nem marketingnek szántam... A meghibásodásokról statisztikánk van, és konkrét számokat látok, de nem akarok meggyőzni senkit.
A hang alapú átvitelen szerintem a jobb térerő vagy magasabb hangerő javít, a tapasztalat is ezt mutatja. Nem tudom, hogy itt hol tévedtem? Még a VoIP-on is segíthet, mert jobb térerő mellett kevesebb hibajavításra vagy ismétlésre van szükség, így viszont kevésbé csúszik ki az időzítésekből.

Titkosítani meg szerintem mindent kell, mert ha csak részben titkosítanak, akkor a titkosítatlan adatok mintájából visszafejthetik a titkosított adatokat is, valamint a kommunikációs csatornát sem szeretnénk, ha támadásra használnák...
előzmény: L. Pásztor #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#16 2018. Június 25. - 23:53:42
0
Az első mondat vége, miszerint nem hibásak... hááát... a központok még a CiD szabványban leirt időzitéseket sem tartják be. És ez még fülre is hallható.

A negyedik mondatodban a GSM-mel és a VoIp sávszélességgel kapcsolatosan 3 tárgyi tévedés van ...

Az utolsó az magánvélemény, és kérdés is egyben:
Mi a büdös francnak kell AES128-cal (vagy 256-tal) titkosítani pl. a nyitás 2-es kóddal című CiD jelzést ?
És ha titkosítja valaki agya-ment, akkor miért kell erre annyira büszkének lenni ?
Kb. annyi az értelme, mintha valaki nem 4 jegyű, hanem 14 jegyű kódot használna a lakásriasztóhoz....
előzmény: tomtm #14

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#15 2018. Június 25. - 20:49:20
0
Köszönjük a marketinget! 😁
előzmény: tomtm #14

Nem elérhető tomtm

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#14 2018. Június 25. - 10:57:21
0
Sziasztok!

A Paradox sem engedhet meg hibás eszközt, nem is hibásak...
Az más történet, hogy a VoIP alapra átállás valóban betesz a DTMF-nek. Ezen valóban nem sok dolog segíthet.
Ahol a vonalminőség okoz gondot, ott megoldás lehet a hangerő állítása, valamint a külső, esetleg nagy nyereségű GSM antenna használata, de ez a VoIP frekivágásain nem segít...

Vagy választható az IP jelentés és Insite Gold távelérés, ahol az IP jelentés köztes szerver nélkül megy a Paradox távfelügyeleti vevőre, analóg Contact ID átfordítás nélkül, titkosítva.
Az Insite Gold pedig egy felhő alapú kapcsolatkezelésen keresztül biztosít felügyeletet a végfelhasználónak, online nézettel, PUSH értesítésekkel.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#13 2018. Június 22. - 01:22:37
0
Rengeteg funkciót beletettek ebbe a termékbe és készítettek hozzá egy nagyon profi webinárt is! 8-O



Izgalmas irány ez az IoT vonal, de azért elég sok kérdést felvet az emberben...  8)
előzmény: czegany #10

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#12 2018. Június 21. - 23:02:20
0
Ez a szakma. :D :D
előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#11 2018. Június 20. - 23:37:09
0
Egy "nagy" varázs-szót még kihagytál:  IoT  !  :)  :)   :)

Sosem értettem 2 dolgot:

1.  Miért jó az, ha egy fontos információ 3-4 rendszeren keresztül, különféle protokollok váltásán át jut el a cél állomásig...  Mitől biztos ez, és mitől biztonságtechnika ez ?

2.  Kipróbálom.  Mit ?  Hogy ?  Minek ?
       - Ha bekapcsolják akkor világít- e rajta a led ? 
       - Vagy sikerül-e felkonfigurálni azt a doksi átolvasása nélkül?
       - Vagy pl. átmegy-e rajta 1-2-3 jelzés ?

Elárulom: ha nem nyúlt nagyon mellé a lúzer, akkor ma már elsőre minden működni fog. A dolgok és az ördög a részletekben van. A hetekig tartó kitesztelésben, amit viszont sem lúzer, sem szerelő, sem más nem fog megtenni a gyártón kívül.

Nemegyszer előfordul, h valamit napokig tesztelünk, kiadunk vagy 10 db-ot tesztelni, minden ok. Aztán elkezdjük árulni, és 2 hónap után hiv valaki, h ez meg ez nem müxik. Kiderült pl. hogy ha valaki 16 vagy több jegyű telefonszámot ad meg (ma már van ilyen eu-ban) akkor a GSM-es készülék nem ismeri fel, csak 15 számjegyig.  Ezt itt nem tesztelte senki, minek is tette volna ... homokszórás fejre, de ez van.  És erre is azt mondják (volt már ilyen), h akkor sz@r-fos-szutyok ...mer mié nem tuggya ???
És ha már kifizették a kemény 9ezer forintos árat  érte, akkor ugyan tudja már a 10000 számjegyet is ...

Másik példa: CiD jelzések. Egy készülékünk leveszi az összes CiD jelzést és SMS-re fordítja zónával particióval komplett.  A CiD szabványban egyértelműen le van irva, h milyen hosszúak a pulzusok és milyen hosszúak a szünetek köztük. Normális központokkal megy minden rendben. De havonta előkerül innen-onnan 1-1 olyan központ, mely véletlenül  (?) nem ismeri a CiD szabvány időzítéseit, és csak saját kommunikátorral megy.  Előtte ugye "kipróbáltuk" tucatnyi központtal: jó volt. Sokan kipróbálták sok központtal: jó volt. Aztán jön egy valami egzotikus állatfajta és nem müxik vele. Akkor mi van? Most akkor jó vagy nem jó ? 

Na, az ilyen szintű tesztnek (kipróbálásnak) ugyan technikailag lenne értelme, de egy 9e Ft-os termék esetében nem lenne rentábilis sem gyártónak, sem a "tesztelőnek".

Tanulság:  99.9 %-ban a "próbának" technikai értelemben nincs értelme. Viszont megmutatja, h a "próbálgató" emberkének mennyire sikerült megismerkednie a készülékkel v annak programozásával, a leírás figyelmes végigolvasásával ... vagy sokszor anélkül, mely a telefonon feltett kérdésekből rendszerint elárulkodik ... :)

előzmény: czegany #10

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#10 2018. Június 20. - 21:11:32
+1
Még egy varázsszó: IP BRIDGE. ippen akciós a TELL-nél. Még nem próbáltam, de veszek egyet, kipróbálom.
előzmény: L. Pásztor #7

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#9 2018. Június 20. - 20:43:53
0
Arról nem is szólva, hogy a voip dolgok elég nyűgösen szünet-mentesíthetők főleg a riasztó működésének az időtartamára.
Ez nálam azonnal kizárja a normális használatot.
Még a saját mobilt hív esete sem jáccik ezzel.
nekem ne dünnyögjön az ügyfél, hogy nem hívta a riasztó mert nem volt áram.
előzmény: syn7h37ic #8

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#8 2018. Június 20. - 20:11:52
+1
A DTMF-et kinyírták a digitális átállással. Rengeteg rendszer (közöttük elég sok nagy) akadozik a voip rendszer miatt. És érthető az üf. bosszankodása, mert amíg nem volt digitális átvitel, csak a "sz@r" analóg, addig tökéletesen elkommunikált cid kódokkal a rendszer. És az üf érthető okokból (ára, előfizetői díj) nem akar beruházni duál sim kommunikátorra, mert a földi vonal már nem stabil. (Az már más tészta, hogy simán ki tudná fizetni, nem Józsi bácsi riasztójáról van szó) a VDMP moduloknak ugyanúgy leáldozott, mint a földi analóg átvitelnek. Marad az IP, és az egyéb "csoda"
előzmény: L. Pásztor #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#7 2018. Június 20. - 06:58:16
+1
Ahol egy riasztó még mindig igy beszélget ... ott sokat nem lehet tenni, és nem a riasztó szerelö a korszerütlen...
A többi meg ... hááát  ... elég vacak varázs szavak ... :(

Naponta szembesülünk vele. Üzletpolotikai szempontoktól hajszolt, rosszul kidolgozott, ki nem tesztelt hardware és szoftver elemek között nem egyszerü az élet. A kib..ott marketingesek elve szerint majd a felhasználó kiteszteli, és majd javitják a hw hibákat, és majd havonta jön a sw  frissités.  Bilgécc és a ringyóz óta sajna ez már közerkölcs.

Ja, igen ... a DTMF kb. 40 évig rendesen müködött.
Mi az, ami manapság csak fele ennyire stabil, és fele ennyi ideig fog müködni ?
előzmény: czegany #6

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#6 2018. Június 20. - 00:05:11
+2
Sikeres ember DTMF-t nem használ már vagy 10 éve.
Az analóg technikának vége van. A digitális kódolásba kényszerített DTMF meg már nem az igazi. Olyan mint a FAX.
3G, LTE, WiFi, APP, PUSh. Ezek a varázsszavak.
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#5 2018. Június 19. - 22:43:20
0
Miért fáj ???

A GSM egy csomag kapcsolt kapcsolat. Vagyis rajta a hang a DTMF-el ellentétben nem folytonos. Egyik oldalt benyomja egy csomagba, elküldi az eredeti hossz (időbeni hossz) pár százalékában. Megérkezik, kicsomagolják, és összefűzik. Na az ilyen "összeillesztéseknél" lehet némi hézag, ami miatt a DTMF megzakkan.

Másik ok a túlvezérlés. Ha egy jel túl van vezérelve akkor harmonikus torzitás lép fel, és megjelennek a felharmonikusok is. Ahány szolgáltató, annyiféle jelszint (Igen, 2018-ban is !!!).  Ettől dob egy hátast a DTMF dekóder, mert nem fogja tudni mekkora freki-páros jött be a nagy zajban ...

Van mindkét esetre is némi gyógyír.  Mi alkalmazzuk is a termékeinkben, és a GSM átjelzők az esetek 98%-ban minden SIM-mel működnek MO-on és külföldön is a risztóközpontok mellett és a kapunyitókban is. Persze nem minden gyártó szöszöl el ilyen "apróságokon" és jön a szívás ... 

Kisebb gyártók (persze akiknek nem csak egy mobilszáma van, hanem telephelye, vonalas száma, support, szerviz, tanácsadás és minden) pl. Kanadával ellentétben nem engedhetnek meg maguknak hibás vagy működésképtelen terméket, mert jön vissza pl. a riasztószerelő és letolja a gyártója torkán ... :)

De a GSM elvén nem tudunk változtatni ...

előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#4 2018. Június 19. - 22:15:08
0
Valahol értem, hogy ad/da konvertálni kell a hangot meg össze-vissza be- és kitömöríteni és vagdosni a frekiket, de hogy a szabvány DTMF nem megy át normálisan az fáj :/

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#3 2018. Június 19. - 21:35:37
+1
Én TELL SYSTEM kaputelefonos GSM-el szívtam. Nem ment stabilan a DTMF vezérlés. SIM kártya (szolgáltató cserével) stabilabb volt. Távlatilag a DTMF vezérlést megölik...Pedig nekem is sok ügyfelem szereti ezt a vezérlés fajtát!
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#2 2018. Június 17. - 16:55:24
+1
Volt már itt pár ilyen, meg hasonló, csak nem pattogásssal hanem sörét-zajjal, áthallással vagy rettenetes nagy visszhanggal. Ezeket méréseink szerint minden esetben a szolgáltató "tette hozzá".
Szerintem ott is kisebb valószínűséggel hw, nagyobb valószínűséggel szolgáltató v SIM lesz.
Tegyél bele egy mindenképp másik szolgáltatótól SIM-et és próba.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Paradox PCS250 + VDMP3 hiba
#1 2018. Június 17. - 16:04:56
0
Üdv kollégák,

Akadt ma egy kia gondom egy paradox központtal:
SP5500 v6.80, PCS250 v4.20 és VDMP3

Ha hanghívás van bármelyik irányba akkor a telefonban másodpercenként hangos “pattanó” hangok hallatszódnak, gyanítom hogy emiatt a pcs nem érzékeli a dtmf hangokat és minden hívást sikertelennek minősít.Eddig csak 1db telenoros ügyfelemnél volt ilyen ott azt hittem a telenor a ludas, de ma telekomos kártyával ugyanez egy másik helyen.

Van valakinek tippje hogy milyen irányba induljak, hogy működjön is?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 17. - 16:18:12 írta vlezlee »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!