Szerző Téma: Akkumulátorok minősége  (Megtekintve 22822 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Akkumulátorok minősége
#53 2015. Június 13. - 20:25:34
0
Nekem a [size=0px] Yuasa-n kívül még bevált a Fiamm akksi is, az Sla jó ha 2 évet kibírt. 8 éves Fiamm akksit cseréltem nem rég tűzjelzőbe, és nem azért mert rossz volt.[/size]

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#52 2015. Június 13. - 18:29:13
0
Emberek, csak kérdem a partvonalról: ki mit ért alatta, h egy akku x évet kibír ?
Láttam előbb leírva egy Yuasa 6-8 évet kibír, a koppintás meg 3-4 évet ... ez mit jelent ?
Nem vonom kétségbe h így van ... csak nem tudom ezek az időtartamok mit jelentenek, ki mit ért alatta: 

1. 6-8 év alatt leesik a kapacitása mondjuk 50%-ra ?
2. vagy 6-8 év alatt leesik 10%-ra ?
3. vagy 6-8 év alatt leesik 0%-ra?
4. vagy a 12V kapocsfesz lemegy pl. 2V-ra ?
5. vagy üresjáratban 12V, de egy izzóval leterhelve már csak pl. 3V ?
6. vagy 6-8 év alatt lesz cellazárlatos ?
7. vagy 6-8 év alatt már nem nyikkan meg vele a sziréna ?
8. vay 6-8 év alatt púposodik ki ?
9. vagy X (egyéb)?

Extra ha lehet légyszi szavaztasd már meg a népeket, nekem (nekünk) készülékek tervezésekor nagyon-nagyon sokat segítene-mondana ...

Kösz előre is !
előzmény: qncogo #50

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#51 2015. Június 13. - 14:45:02
+1
Ahogy szoktam mondani
Régebben a Yuasa 2x annyiba került de 3x annyi ideig tartott, megérte
most 3x annyiba kerül és jó ha 2x annyi ideig tart mint a többi :)
Az arany középút sajnos nincs bebetonozva.
Most a Yuasa koppincs Genesys  akkut használjuk már vagy 5-6 éve.
Egyelőre jó, a kb 3-5 évtől is jobb az átlaga.
De ahogy mondod is, nem akkora baj ha 3 évente látja szerelő a rendszert...
előzmény: qncogo #50

Nem elérhető qncogo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Akkumulátorok minősége
#50 2015. Június 13. - 11:02:53
0
  Az akkumulátor minden biztonsági rendszer "Achilles sarka", ezért érdemes a telepítőknek az ár-érték arányt figyelembe véve olyan márkát választani, ami garantáltan 2-3 évet teljesít. A nagyon jó akkuknak az ára is arányban van a minőséggel, pl. YUASA 6-8 évet is kibír. Kérdés, hogy karbantartási szempontból, amikor a felhasználó nem akar rendszeresen, szerződéses alapon erre költeni, jó-e, hogy a rendszert csak ilyen sűrűséggel "látja viszont" a telepítő?
  A "nagyon olcsó" viszont mind szar! Szerintem egy magára valamit is adó szakembernek 2 éven belül "égő" az akkut "elhasználódás" miatt cserélni, mert ezt az ügyfél "lehúzásnak" vélheti.
  Sajnos a kereskedők sem mind igényesek és "fő, hogy olcsó" alapon kritikátlan minőséget is forgalmaznak.
A felelősség ez ügyben mindig a telepítőé!! Ne vegyen szart, a várható nagyobb nyereség növelése miatt!
előzmény: L. Pásztor #49

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#49 2015. Június 12. - 10:12:21
0
Ja igen, akik csomagoló anyagtól műanyag székekig, szines vakolattól a pufi borítékig mindent gyártanak ?
Meg még akkuhoz ólmot is öntenek ? 

Yessss, no comment ...   :)
előzmény: SLC #48

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Akkumulátorok minősége
#48 2015. Június 12. - 08:35:52
0
A jász-akku nem tudom mond-e valamit.
A Jász-Plasztik Kft gyárt akkukat is, közismerten traktorba jóvan az úgyis 1 évet bír csak.
Mivel a tulaj  a Mo-i mercedes autószalonok 90%-t birtokolja, gondolom nem volt nehéz kiharcolnia Lajos bácsinak, hogy a Mo-n gyártott mercikbe ezentúl az ő akkujait szereljék, csak szép ezüst karika+Y van rányomtatva.

No comment...

előzmény: L. Pásztor #46

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Akkumulátorok minősége
#47 2015. Június 12. - 08:32:51
0
kici ocó kinínai.

Megtaláltad az új szegedi nagykert? :-)

A narancssága L változat papíron jobb, de gyakorlatban ezt senki nem erősítette meg.

A Fiamm nem sokkal drágább ugyanitt és már fogásra érezni, hogy több amper lehet benne  ;D
előzmény: eXtra #43

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#46 2015. Június 11. - 18:05:47
0
Csak úgy fél füllel hallottam nemrég, és autó akksi gyártásra mondták, h EU-ban a brutál nagy környezet-terhelési- vagy mifene díj miatt a gyártók, pontosabban a "papíron" gyártók nagy része EU-n kivül gyártat és csak behozza, dobozolja, felcimkézi, felsavazza azt. A jól informáltak tudni vélik h valahol Észak-Afrikából hozzák óccóér . Vagyis a széria nagyja olyan-amilyen ... oszt itt meg lesz belőle pl. gazdaságos akármi.
Mármint nekik gazdaságos ... nekünk meg a szívás...  :(

El tudom képzelni az előbbi a zselés akksira is igaz lehet, már csak azért is, mert sokan olyan helyről hozzák, be a zseléset, ami nincs is olyan messze Észak-Afrikától ...
előzmény: eXtra #43

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Akkumulátorok minősége
#45 2015. Június 11. - 15:23:46
0
Ahogy az előttem szóló is írta. max 2év. nekem is van belőle és nagyon hamar meghaltak. magyarán sz....r. legalább is nekem nem jött be.
előzmény: handras #44

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Akkumulátorok minősége
#44 2015. Június 11. - 13:24:32
0
Maximum 2 év.
előzmény: eXtra #43

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!