Szerző Téma: Örök téma: vezetékes vs. rádiós rendszerek  (Megtekintve 12109 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
 Kb 3 hónapja telepítettem egy full vezeték nélküli rendszert (Tecnoalarm), kicsit nekem is szokni kellett a kezelőt, de végül is az ügyfél meg van elégedve. Távolról 2x kellett finomhangolnom az ügyfél kérésére.
Van több olyan rendszerem ahol az érzékelő vezeték nélküliek, de ami most telepítettem annál a kezelők, sziréna és a füst érzékelők is vezeték nélküliek.
Egyébként nem vagyok híve a rádiós cuccoknak, de itt csak így lehetett megoldani utólag szépen.

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Értem. Kérdésem mekkora költsége lehet a távfelügyelet és az ügyfél részére? MEnnyi Mbyte a várható forgalom?

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Bocs az 1 perc csak elméletileg létezik!
Konkrétan 5 perc a minimum és ha egy teszt kimarad,
a diszpécser értesít és ügyfél eldönti, hogy kér-e kivonulást.
Durván havi ezerrel több a havidíj, plusz a járőr kiszállásának eseti díja,
merthogy nem valós betörésriasztásra vonul.
A kommunikáció többletköltségét a távfelügyelet állja!


előzmény: mot #21

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Amit elfelejtettem, a GSM jammernél sokkal egyszerűbb eszközzel le lehet nyomni egy diszkrét frekin (azaz egyszerre egyetlen frekin) üzemelő rádiót, és azt ugyanakkora (azaz jammer) adó teljesítménnyel nemhogy a kertből, de akár 5 házzal odébbról is meg lehet tenni, vagy pl. egy autóból az utcáról ... abban lehet nagy akksi kellő szusszal.
-----
Vezetékes telefon: ha tudni lehet hol megy a falban, és megközelíthető 20 cm távolságra, akármikor zavarok "rászórásával" blokkolni lehet a dtmf átvitelt ... és még a dróthoz sem kell hozzáérni ...

Viszont amig a rádiós variáció zavarása könnyen kivitelezhető, addig a telefonvonal zavarása -legalábbis galvanikus kapcsolat nélkül- már komolyabb eszközparkot és hozzáértést igényel.

Minden szabotálható, csak nem mindenkinek ...
előzmény: HA5AE #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Na ez a lényeg, Te mondtad ki  ... azaz, gsm-ek a jammerrel együtt bent voltatok egy szobában.
Ha úgy próbáld meg, h emberek a gsm-mel bent vannak a szobában, a jammer megy kimegy a kertbe, ahol a betörő van a behatolás előtt - mert ugyanis EZ AZ ÉLETSZERŰ !
Na mindjárt más lesz a helyzet ... a szobában a mobilok tovább is működni fognak !
előzmény: HA5AE #18

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
mountainman: 1 teszt kimaradására indul a járőr? És ha "útközben" becsúszik a teszt (akár későben, akár a soronkövetkező), akkor a járőr visszafordul? Már csak azért kérdem, mert az ilyen kis léptékű beállításnál biztos előfordul, hogy kimarad egy-két teszt, gondolom én.
előzmény: mountainman #19

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Akkor ez korrekt. Mekkora költség havonta? Mennyi Mbyte? Ez jónak tűnik!
előzmény: mountainman #21

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
1
előzmény: HA5AE #20

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
És hány életjel kimaradás kell, hogy beniduljon a járőr?
előzmény: mountainman #19

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Én extrém esetben 1 percre állítottam a gprs életjelet!!!
Belefér a 100 Mb-be.

előzmény: HA5AE #18

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Ezt nem tudom, az én esetemben egy nagy helységben voltunk vagy harmincan, bekapcsoltuk a jammert és senkinek nem működött a telefonja, és a hivómodulok sem. Nyilván függ az átjátszó távolságától is a dolog, az átjátszó tövében , vagy közelében ahol a torony nyomja sok W-al a jelet nem sokat ér egy olcsó jammer. Nem célom, hogy bizonyítsam a GSM rendszerek használhatatlanságát, csak megrémisztett, hogy a jammert 20eFt-ért árulták és ezt produkálta. De nem is ebbe az irányba mennék. Létezik e valami szabvány a távfelügyeleti rendszerekhez? Tudjuk, hogy mit kell tudniuk?
Az érdekelne, hogy milyen módon érzékeli a távfelügyelet, ha helyileg lenyomják a modult? GPRS-en milyen sűrűn adhat életjelet egy egység?
előzmény: L. Pásztor #16

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Akkor az már nem is érdemel szót, hogy a gsm szolgáltatók állandó monitoring-on vannak és lehet hogy én keveset voltam bázisállomáson, de azért a mi távfelügyeletünk is vonul, ha bármi jelzés van.
Én nem mondom hogy technikailag nem lehet egy időre letenni egy gsm hálót, de azért van rá egy rekesz söröm, ha Valaki 10 percnél tovább lenyom egy gprs átjelzést!

előzmény: padisah #13

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Gyere el hozzánk.
Beüzemelünk a laborba mondjuk egyszerre 20 db mobilt. (Ha is lehet , csak akkor hozz SIM-et is)
Menj ki az utcára (15 méter) és zavard meg.
Ha 1-nél többet sikerül, meg vagy hívva egy nagy-nagy ebédre ...  :)

előzmény: HA5AE #15

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Megzavarni viszont egyszerű. Nekem a mobilhívókkal van gondom, könnyű őket szabotálni.
előzmény: padisah #13

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Egyetértünk. Sok a gagyi WiFi, és sok a terhelés ezen a frekvencián.
előzmény: HA5AE #12

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Mobiltelefon: Na ezzel betaláltál. Amikor a Vodafone bejött az országba, én benne voltam a karbantartó kezdőcsapatban, akik végigültünk egy hetes tanfolyamot Pesten, és elég jól megismerkedtünk a mobiltelefon rendszerek lelkivilágával.
Majdnem 8 évig szervizeltem a Vodafone-t, és kb. 1 évig a Pannont, közben Ericssonos lévén rálátásom volt a T-Mobile rendszerére is.
Elárulom neked, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint a GSM-et "on-air", a szolgáltató bevonása nélkül nem lehet lehallgatni, mert olyan erős kettős kulcsú kódolást alkalmaz. Abban az időben százmillió Ft-os nagyságrendű volt a célhardver, amit erre a célra fejlesztettek ki, és  a gyártó cég csak és kizárólag államok titkosszolgálatainak adta oda ezt a berendezést. Persze ehhez is kellett a szolgáltató, hogy megkapd tőle az adatokat.
Szóval az összes átviteli formák között a kábelt és az SMS-t tartom én is legbiztonságosabbnak. Más kérdés, hogy (ha akarnám) most így 10 év után is tudnám, hol van az az egyetlen torony, ahol egyetlen kábelbe beverek egy szöget és egy fél megye leáll.

előzmény: mountainman #11

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
A 2,4GHz és 5GHz is felejtős, tele van WiFi-vel. Ebben meg nekem van tapasztalatom. Mindenki megveszi a Tesco-ban a wifi routerjét és teleszemeteli az frekit.

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
És remélem semmilyen más kommunikációs eszközt sem használsz!
Mondjuk mobiltelefon.
Mert azt is biztos lehallgatják! :P
előzmény: padisah #3

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Persze h van tapasztalat !

A GSM átjátszók nagyon közel mennek a 868-hoz. Így azok közelében a kórházi nővérhívók, a kapucsengők és lépcsőházi kapunyitók, a vezeték nélküli szoba-thermosztátok, autóriasztók és minden  más ami 868-on menne, teljesen süket, vagy erősen rogyadozik az átjátszók kb. párszáz méteres körzetében ...

Ha biztonság kell, tessék felballagni 2.4GHz-re, vagy az 5 Giga közelébe, mert a bluetooth-ok és wifik világában sokkal tisztább az élet.  :)

De hogy akkor azok a termékek kiszorulnának a 100Ft-os boltokból és nem lesznek majd ócccsóér?
Hja, kérem, a csendet meg kell fizetni  :)))

előzmény: HA5AE #9

Nem elérhető HA5AE

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
A 868-on is van már minden. Konkrét tapasztalata van e valakinek?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az a 433 MHz-es sáv, amin ezek kommunikálnak, nagyon tele van más felhasználókkal, zsúfolt, és könnyen megzavarható.
előzmény: vg #4

433? Hol van az már... :) Az Abax (is) 868 MHz-en működik!
előzmény: padisah #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A madzag is és a rádió is könnyebben szabotálható. Csak tudni kell, hogy kell ...
A GSM kevésbé szabotálható. A jól felépített GPRS jobb és nagyobb biztonságot ad, mint a GSM voice.
Az igazi (ebből a szempontból) az SMS. Hihetetlen, h milyen kis időszeletben is képes kiröppenni az a nyúlfarknyi kis sms ...


előzmény: padisah #5

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
A GSM kommunikáció a területen "határeset" szerintem. Én a "madzagban" hiszek.
előzmény: vg #4

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Zavarvédelmi okokból én ezekben nem hiszek. Az a 433 MHz-es sáv, amin ezek kommunikálnak, nagyon tele van más felhasználókkal, zsúfolt, és könnyen megzavarható. Ténylegesen tételesen megindokolni nem tudom, afféle "ösztönös" ódzkodás, a rádiós tapasztalataimból eredően.
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Mi az oka? Miért nem alkalmasak szerinted ezek a rendszerek egy családi ház léptékű objektum védelmére? Azt még érteném, hogy 5-10 évvel ezelőttig csak egyirányú volt a kommunikáció, de jelenleg már kétirányú zömében, azaz ellenőrzött. Így -persze sarkítva- a GSM kommunikáció is mellőzendő. Vagy? 8)
előzmény: padisah #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
20 év rádiós adástechnikai gyakorlatával (több URH diszpécser rádiórendszert szervizeltem, Rendőrség, Antenna Hungária, Vodafone, Pannon, rádióamatőr múlt, stb.) én azt mondtam, hogy eléggé látom és ismerem ezeknek a rádiós rendszereknek a korlátait, ezért nem vagyok hajlandó vezeték nélküli rendszert telepíteni, még akkor sem, ha ezzel ügyfelet vesztek.
előzmény: TCsaba #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!