Szerző Téma: Örök téma: vezetékes vs. rádiós rendszerek  (Megtekintve 12062 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Az a 433 MHz-es sáv, amin ezek kommunikálnak, nagyon tele van más felhasználókkal, zsúfolt, és könnyen megzavarható.
előzmény: vg #4

433? Hol van az már... :) Az Abax (is) 868 MHz-en működik!
előzmény: padisah #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A madzag is és a rádió is könnyebben szabotálható. Csak tudni kell, hogy kell ...
A GSM kevésbé szabotálható. A jól felépített GPRS jobb és nagyobb biztonságot ad, mint a GSM voice.
Az igazi (ebből a szempontból) az SMS. Hihetetlen, h milyen kis időszeletben is képes kiröppenni az a nyúlfarknyi kis sms ...


előzmény: padisah #5

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
A GSM kommunikáció a területen "határeset" szerintem. Én a "madzagban" hiszek.
előzmény: vg #4

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Zavarvédelmi okokból én ezekben nem hiszek. Az a 433 MHz-es sáv, amin ezek kommunikálnak, nagyon tele van más felhasználókkal, zsúfolt, és könnyen megzavarható. Ténylegesen tételesen megindokolni nem tudom, afféle "ösztönös" ódzkodás, a rádiós tapasztalataimból eredően.
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Mi az oka? Miért nem alkalmasak szerinted ezek a rendszerek egy családi ház léptékű objektum védelmére? Azt még érteném, hogy 5-10 évvel ezelőttig csak egyirányú volt a kommunikáció, de jelenleg már kétirányú zömében, azaz ellenőrzött. Így -persze sarkítva- a GSM kommunikáció is mellőzendő. Vagy? 8)
előzmény: padisah #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
20 év rádiós adástechnikai gyakorlatával (több URH diszpécser rádiórendszert szervizeltem, Rendőrség, Antenna Hungária, Vodafone, Pannon, rádióamatőr múlt, stb.) én azt mondtam, hogy eléggé látom és ismerem ezeknek a rádiós rendszereknek a korlátait, ezért nem vagyok hajlandó vezeték nélküli rendszert telepíteni, még akkor sem, ha ezzel ügyfelet vesztek.
előzmény: TCsaba #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!