Szerző Téma: Riasztórendszer szünetmentesítés számítás  (Megtekintve 20220 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Egy akku lemerülése folyamán nem csak az a gond, h csökken a kapocsfeszültsége, hanem hogy megnö a belsö ellenállása is. Minek következtében az impulzusos terhelést rosszul türi, erösen berogyik terhelés hatására a feszültsége, és ettöl reset-elödnek a rendszer elemei.

Mondok egy peldat: ha egy mérés adatgyüjtö fogyaszt  állandó 10mA-t  és egy GSM is rajta van, de nem kommunikál csak egyszer, akkor megy mondjuk 100 órát. A GSM az inditást követöen  az elso 50-60 órában ha kommunikál, akkor minden rendben van. Utána annyira megnö az elem vagy akksi belsö ellenállása, hogy ha a 60. óra után próbál meg komminukálni, akkor leülteti a rendszert, és annak egyik-másik eleme az alacsony tápfesz miatt reset-el. Azaz a rendszer csak akkor megy 100 órát, ha a 60. óra után már nincs dinamikus terhelés.

Akkor most egy ilyen rendszernek mennyi az áthidalási képessége ?  Akkor most 60 óra vagy 100 óra ?  :)

Na ez is hit-függö, vagy ha úgy tetszik: világnézeti kérdés. Nálam csak 60 óra .... és akkor nyugodtabban alhatok ...

Extra:  érdekes kisérlet lett volna megnézni, h a 36 órából melyik az az utolsó óra, amikor a rendszer még nem csak nyugiban van, hanem riaszt, kezekö világít, sípol, kint-bent szirénázik és GSM kommunikál is egyszerre.

előzmény: eXtra #17
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 22. - 20:39:31 írta L. Pásztor »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A múlt héten egy ügyfélnél aksit cseréltem, de emberünk úgy járt, hogy pár nap múlva majdnem minden elektromos cucc megsült a házában (a háromfázisú fí relének kilazult és megégett a nullája, aztán ráküldte a 400V-ot az egész házra), ezért az új aksinak éles tesztje lett, mert a központ trafójának elszállt a biztosítékja (szerencsére más baja nem is lett a rendszernek). Előtte az ügyfél még kérdezte is, hogy mikor kell legközelebb aksit cserélni, ezért beszélgettünk picit és felkészítettem a távolkeleti gyártásból adódó ismeretlen tényezőkre.  ::hehe:: Mondtam neki, hogy a leghitványabb kínai aksiknál csak a Bosch hitványabb, de nyugodjon meg, mert az elmúlt évek alapján bevált Feniks aksit hoztam...  :D
* Ha a Szatellitnél olvassátok ezt az ingyen reklámot, légyszi toljátok feljebb a kedvezményemet! ;) Köszi! ;D

Összegezve: a gprs mudullal távfelügyeletre kötött (Mohanet iMachine) Solution 16-os központ, LCD kezelővel, 4 sima pir, 2 mw pir, 2 optikai füstérzékelő, 1 hőseb.-hőmax, 1 rf vevő és egy PS-128 (villogó LED-es verzió) társaságában másfél napig bírta egyetlen 7 Ah-s új(!) Feniks aksiról.  ::halas::

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Akkor egy 40 vagy 44 Ah-s gazdasagos 11e Huf teszkos is megteszi.
Elofordul h a 72. oraban riasztas alatt melykisulesbe megy es utana kuka .... de menni fog 72 orat.

Ha meg ez van ... akkor ez van. Nem miattunk van ez ...
előzmény: SLC #15

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Az átadásra megyünk.
Ez van sajnos.
3 év múlva cserélnénk, de a lényeg, hogy mi van az akkura írva és nem lényeg, hogy tudja- e.

előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Félreértetted. A kérdésem az életciklusra vonatkozott, azaz hány éven keresztül tudja áthidalni a 72 órát.

Ha csak annyi kell, h amikor átadod, csak akkor tudja a 72 órát, akkor egy 55Ah-s akku is elég lesz.
Ha azt akarod, h 3 év után is még tudja a 72 órát, akkor kell a 100Ah-s akku, mert abból 3 év után már csak 60Ah-s akku lesz.

De pl. 5 év alatt egy átlag ólomakksi kapacitása már negyede a névleges értékének...

Egy akku betervezésekor a legfontosabb, h mekkora életciklusra tervezzük, ez képezi a legfontosabb szempontot a kiválasztásakor.  És ez az amit Mo-on nagyivben le sem tojnak.

Igy jártam én is, amikor egy áramszünet alkalmával a riasztóközpontunkban lévö kb. 3 éves vacak 7Ah-s akksi kb. 10 perc után szét-hülyitette a központot... sipolt, fütyült minden. Dehát jó suszternek jó cipöje soha sincs ... :)

Illetve azóta van. Egy 24V-os 1000VA-es szinuszos UPS-rol (2 db 60Ah-s akkuval) jár szerver, kazán, riasztó, router, wifi, és 2 hütö. Azóta nincs ilyen gondom.


előzmény: SLC #13
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 21. - 21:12:37 írta L. Pásztor »

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
72 óra majd  3 perc riasztás

előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nem mondtad, mennyi ideig kell működőképesnek lennie.
Előző hozzászólásomban leirtam mennyire fontos ez...
előzmény: SLC #11

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Ok srácok értem,egyet értek, de elkanyarodtunk a rendszer és bürokrácia szidásának irányába.
Én is 7Ah akkukkal dolgozom, max zónabővítőként is teszek segédtápot.

Az eredeti kérdés a ki hogyan számol! Erre szeretnék választ kapni.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ez a számítás is megfeledkezik sokmindenről.

A felügyelet nélküli ipari adatgyűjtő rendszereken szerzett tapasztalat alapján a veszteségek sokkal-de-sokkal nagyobbak, mint bárki gondolná. Anélkül, hogy részletesen belemennék, csak egyetlen dolgok "dörgölnék" a szakma orra alá:  az akkuk időban erősen csökkenő kapacitását. Mert magyaros módszer, h úgy számolnak ki kapacitást, ami a rendszer átadásánál (és fizetésnél) még épp teljesül. A biztech szakma jellegéből fakadóan a szerelők többségét rohadtul nem érdekli, hogy egy (ólom)akku kapacitása csepptöltés esetében is max. 3 év alatt a kapacitása kb. a 60%-ra csökken - feltéve ha nem volt néhányszor mélykisülésbe eresztve ... mert akkor az már csak kukába való.
Azaz amit írtam, hogy 100Ah mellett lennék nyugodt, az azért volt, mert tudom h 2 év után a kivehető töltés már csak 60Ah lesz ...

Amikor a első  PS-128-ak annó itt elkészültek és kikerültek, a 7.2-es zselés akkuk az 1.5A-t fogyasztó 18W-os izzókkal beterhelve 2-3 év után a fél országban elkezdtek trillázni, mert hogy 1 mp-re beterhelve 10.8V alá esett az akksik kapocsfeszültsége. Tulajtól kezdve szerelőig bezárólag mindenki csak sz@rik rá ... mert a rendszert már rég kifizették ... és a rendszer meg látszólag működik ...
A riasztóközpontban működő akku is pont akként viselkedik, sőt rosszabbul mint a szirénában, mivel állandóan 35-45 fokon van a belső hőfejlődéstől, és így hamarabb öregszik.

Ipari vonalon a több éves garancia miatt az ilyen slendriánságokkal vagyonokat lehet elbukni ... ezért ott sokkal precizebben méretezünk. Igaz, hogy ott nem (jórészt) adózott jövedelemből beruháznak, és nem szoktak annyit fogtechnikuskodni, mint a biztech vonalon az ügyfelek. Meg ott megmondják, hogy mi legyen a fő szempont (biztonság, vagy a kötelező előírás vagy csak az ár)

Én itt is feltenném az ügyfélnek a kérdést: hogyan, milyen szellemben szereljünk?
a.  ahogy az ügyfél akarja 
b.  ahogy valami idióta szabvány mondja 
c.  ahogy minden körülmények közt adott ideig (!) biztosan működni fog

És akkor a B variáns 2x annyiba kerül mint az A, a C variáns meg mondjuk 3x annyiba ... oszt így szent a béke...  :)
 

     
előzmény: SLC #3
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 21. - 13:14:12 írta L. Pásztor »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Maximálisan egyetértek.
Annyival kiegészíteném, hogy családi házi szinten, ahol van 2-3 kezelő, 10, vagy annál több aktív érzékelő, akkor ugye már az alap áramfelvétel miatt nyilván adja magát a felügyelt segédtáp, és ezzel együtt a 2 db 7Ah-s akku. Illetve újabban EVO HD központ 17Ah-s akksival.
Én egyébként az ügyfeleknek 12 órát szoktam mondani akkumerülésre, a távfelügyeletnek is ennyit adunk meg.

Az erkélyajtóról annyit, hogy nekem sok olyan ügyfelem van, ahol a bejárati ajtó mellett az erkélyajtóra is kérnek nyitásérzékelőt, de én azért meg szoktam kérdezni, hogy akkor az ablakokra miért nem? Mert jellemzően simán a WC ablakot nyomják be...
előzmény: syn7h37ic #8

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!