Szerző Téma: SK vagy szakember  (Megtekintve 3451 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:SK vagy szakember
#5 2020. Március 12. - 21:17:59
+1
Azért ilyenkor mindig megfogalmazódik bennem a kérdés. Törvény szabályozza, hogy ki telepíthet! De bárki vehet magának biztonságtechnikai eszközt. Hogy akarja betartatni a zállam a telepítési direktívát, ha bárki, aki vett xy.com oldalról magának vagyonvédelmi eszközt ne sk. oldja meg? Van egy GDPR direktíva, amit be kéne tartatni, de a vásárló aki az xy.com-ról online rendelt, az nincs tájékoztatva sem az ide vonatkozó törvényi kötelezettségről... Továbbá olyan országból rendel, ahol egész mások az előírások, (kezdve a legalapvetőbb érintésvédelmi  előírásoktól kezdve egy sor egyéb szabványt érintve) de ezt az apróságot totál figyelmen kívül hagyja az eladó. Ahogy a vevő is, mert fogalma sincs az ide vonatkozó szabványokról.
És meg van vevő sértődve, hogy a szakember el fogja hajtani, és nem hajlandó kínlódni a kínai szürkeimportos cuccal. A telepítő meg le van nézve. És érdekvédelme sincs, mert a kamara ballisztikus ívben szarik rájuk....
Eehh....Hagyjuk....

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:SK vagy szakember
#4 2020. Március 10. - 14:22:49
+1
- az ilyen szutykokra 1 év garanciát kapsz (ha sikerül érvényesítened), míg a profi eszközökre 3 év jár
- neked kell a szereléssel bajlódnod és a magas hibaarányú szemetet visszaküldözgetned a webshopba (akik jó eséllyel fognak lepasszolni, hogy szakszerűtlenül bántál a cuccokkal)
- előre nem tudod milyen képet adnak az eszközök, míg egy telepítő mindenről mutat neked referenciaképeket
- stb...  ;)
előzmény: szbstvn #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:SK vagy szakember
#3 2020. Március 09. - 20:43:30
+2
2005. évi CXXXIII. törvény a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0500133.tv
előzmény: szbstvn #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:SK vagy szakember
#2 2020. Március 09. - 17:43:02
+4
OBI-ban:
-Jó napot kívánok! Azt szeretném kérdezni, hogy le kell-e csavarozni a faházat a beton alaphoz?
-Látja kint azt a faházat?
-Nem.
-Akkor le kell...
előzmény: szbstvn #1

Nem elérhető szbstvn

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
SK vagy szakember
#1 2020. Március 09. - 12:07:16
0
Hali.
Nem tudom eldönteni, hogy kell szakember a kamerarendszer felszeléséhez, beüzemeléséhez vagy tényleg sajátkezüleg is meglehet csinálni.
Én ezt néztem https://kinaivackok.hu/kamerarendszer/5-kameras-csomagok/5-kameras-kamerarendszer-2mp-super-ahd-kulteri-belteri-ejjellato-femhazas-dome ... itt azt irják, hogy nem kell szakember.
Ha én kötöm be akkor a biztosító elfogadja?

Köszönöm a segítségeteket előre is.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!