Szerző Téma: Tűzjelző rendszer távfelügyeleten  (Megtekintve 6020 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Tűzjelző rendszer távfelügyeleten
#8 2014. Április 28. - 09:18:08
0
Ma reggel nagyon teleszaladt a ....

Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság műveletirányítási központ, egy nagy kalap sz@r. Már várom, hogy legyen valami baj és jogosan fel lehessen háborodni és a média erejéhez fordulni.

Reggel hívnak, hogy magyarázzam már el, hogy van az, hogy egy objektumot márciusban kivetettünk a figyelésből és a múlt héten megint és egyik után sem szóltunk vissza, hogy akkor mi van. Néztem ki a fejemből, olyan még soha nem fordult elő velünk, hogy a javítás/karbantartás végén nem kérdezzük meg, hogy mentek-e a jelzések és befejeztük a ténykedést éles a rendszer. Gondolom valami magasan képzett személy ülhet a telefon másik végén ilyenkor aki b@szik a munkájára (vagy képtelen a feladatát ellátni) és le se sz@rja mit mondunk neki. Mától én ezeket a beszélgetéseket rögzítem, nem szeretném én elvinni a balhét egy esetleges tűzeset után, amikor nem vonulnak a tűzoltók egy idióta miatt, aki nem képes normálisan ellátni feladatát.

Nem elérhető trivador

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 11
0
Érdeklődnék, hogy régi BMZ integral C típusú tűzjelző központtal kapcsolatban tudna-e nekem valaki segíteni? Bocs, ha ezt nem ide kellett volna, de nem találtam másik helyet neki.
Mellesleg a témára válaszolva, a távfelügyeletnek, csak az ügyfelet kellett volna értesíteni hiba esetén, majd az ügyfél értesíti a karbantartó céget, ha nem tudja megoldani a problémát.

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Tűzjelző rendszer távfelügyeleten
#6 2012. Március 26. - 21:20:52
0
Elég sok helyen telepítünk tűzjelzőt eddig mindig csak az ügyfél által megjelölt személyt hívták a távfelügyelettől. Az nagyobb gond mikor az elavult technikájuk miatt kivonulnak a tűzoltók, miközben jelzés nem volt a központon.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Tűzjelző rendszer távfelügyeleten
#5 2012. Március 26. - 19:31:58
0
Ez nem szerintem, vagy szerinted kérdése, hanem a két fél között kötött Szolgáltatási Szerződésé!
Tehát:
1) tessék élni a Megrendelői joggal és írásos választ kérni a cégtől, hogy miért és mit cselekedtek?
2) A választ ellenőrizni
3a) ha jól cselekedtek, de ez a Megrendelőnek nem megfelelő, akkor változtatást kérni
3b) Ha nem jól cselekedtek, akkor a felelősség elismerését, kompenzációt, majd 1-2 hónap múlva ismét próbát javasolt tenni.
4) Ha 3a-t nem vállalják, van más szolgáltató is.

kb.

előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Tűzjelző rendszer távfelügyeleten
#4 2012. Március 25. - 23:24:09
0
Szerintem tűzjelző rendszernél az ügyfelet is értesíteniük kéne, de a riasztórendszerek általános hibajelzésénél a szegedi távfelügyeletek is csak szerelőt értesítenek. Mindenhol más a belső intézkedési utasítás, ezért én pl. a 230 V hibára külön megadom, hogy arra ne engem, hanem az ügyfelet értesítsék...
előzmény: bcslaci #1

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Tűzjelző rendszer távfelügyeleten
#3 2012. Március 25. - 22:14:29
0
Békés megyei kisváros, nem hiszem, hogy sokan találkoznátok velük
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Tűzjelző rendszer távfelügyeleten
#2 2012. Március 25. - 21:59:57
0
Írj egy nevet :) nyugodtan mások is okulhassanak

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Tűzjelző rendszer távfelügyeleten
#1 2012. Március 25. - 21:06:34
0
Sziasztok!

Ma reggel történt egy kis összetűzés egy távfelügyeletet ellátó céggel. Iskolában tűzjelző karbantartás, a helyi munkaerő kérésére csak a tűzoltóságot értesítettük, a távfelügyeletet nem. Kíváncsi volt, mennyire jól működnek. Tűzjelzőről hibajelzést küldtünk (általános hiba), vártuk a reakciót. A távfelügyelet engem és a kollégámat is felhívta (nem vettük fel), viszont az első helyen megadott értesítendő személyt ( ő volt velünk) nem és mást sem.
Visszahívtuk őket, hogy akkor most ez hogy van. Azt mondta az ottani főnök, hogy törvényi előírás, hogy tűzjelző hiba esetén nekik a karbantartó céget kell értesítsék. Nekem ez nagyon furcsa, hiszen karbantartóként nekem nem kell tudnom, hogy pl. éjszaka "lement" egy kismegszakító és nincs áram, annál inkább kellene értesíteni egy illetékes személyt aki megnézi mi a baja a készüléknek és ha nem boldogul vele egyedül akkor ő értesít minket, sőt nekem az értesítendők listája sincs meg, nem biztos hogy azt kell zavarjam akinek a száma esetleg nekem megvan.

Szerintetek? Esetleg a törvényi (rendeleti) szabályozás mikéntjét tudja valaki? (már ha van ilyen)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!