Szerző Téma: IP eszközök Paradoxhoz  (Megtekintve 16764 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#64 2017. Április 01. - 20:50:13
+1
Mi a tököm van már megint a Paradoxmyhome-al? Napok óta ledobálja az ügyfeleimet.


Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#63 2017. Február 28. - 22:20:11
0
Ma hallottam az IP 150-el kapcsolatban, hogy a site regisztráció nem fog elveszni.
S/N szám lecserélésére lesz lehetőség, ha behal a technika
Az IGold érzékeli a cserét, meg kell adni az új központ SN-t és kész.

Megint az információhiány miatt kínlódik csak az ember és kezdi száni a storyt  ;D

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#62 2017. Február 28. - 19:47:07
0
Visszasírom néha az Esprites korszakot leírásostól , Georgostól . Ő legalább tudott válaszolni ( bár kicsit drága volt a kanadai hívás) nem úgy mint a mostani P- s helpdesk.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#61 2017. Február 27. - 21:29:55
0
nem hagytam ki lásd bővített panasz szekció   :-X
előzmény: Ryki #59

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#60 2017. Február 27. - 21:28:21
0
és akkor még nem említettem az új NV780-at ami szintén a sokadik FW után állítólag jó, a PMD 85 szabotázs kapcsolóját ami 10 éve szórakoztatja a mazohista szerelőket, a kikapcsolhatatlan területkikapcsolást
értsd ha egy terület elindul késleltetni vagy riasztani, akkor a kóddal ami akár több területhez is tartozik, CSAK azt az elindított területet fogja kikapcsolni, a másik - vagy többi ha EVO - marad éles
tehát egy SP-nél ahol a kód után területszámmal  1-2 vagy mindkettő lehetett hatástalanítani, most az ügyfélnek be KELL írni újból a 6 jegyűt + a másik vagy sokadik terület számát.
És arról a problémáról nem is szólva hogy minden alkalommal plusz másfél óra megértetni az ügyfelekkel, hogy ugyanez ha otthon van éjszakai élesítésben, akkor mért működik teljesen másképpen
5 éve mióta ezt a hülyeséget valami seggarc kitalálta nem lehet ezzel semmire sem jutni Paradoxéknál én kb évente jelzem hogy ez így szar
Csak egy rendszeropció kéne ahol meg lehetne választani hogy a régi módon vagy az új automaticén akarom-e a dolgot működtetni.
Új SP 4.7-es verzió leírás?
Az az elforgatós programfüzet? Nem tudom milyen ész kell ehhez de hogy marslakó az tuti normál földi halandó ilyen hülyét nem tud kitalálni
arról nem szólva hogy alapfokon idiótának vesz minden telepítőt, az a pontról pontra tematizált programvezetés a sírba visz minden normális gyakorlott szerelőt mert én nem úgy programozok hogy most zóna most kommunikáció most kód
kezd szekció 700 folyt 701 utána 702 mert tudom hogy miben mit akarok beállítani
e szerint az új szerint van szekció ahová a tematizmus szerint háromszor is vissza kell lépni kérdem én k az a hülye akinek ez jó?
és had ne soroljam még az utóbbi pár év rettentő melléfogásait
előzmény: eXtra #57

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#59 2017. Február 27. - 21:26:30
0
Az NV780MR-t se hagyjuk le a listáról. Az sem 100-as.

OFF: Amennyire tetszett az NVR780, ez most annyira nem.
Nekem ne mondja azt senki hogy egy meglévő áramkört amit felbővítenek jelen esetben 2 db AntiMask áramkörrel, az ugyan annyit fog fogyasztani és ugyan addig bírja a 3xAA elemmel mint a régi...
Most az van elvileg az új FW-ben hogy ha a Buzzer dipet OFF ba rakom akkor az AnitMask sem megy, viszont kétlem hogy fizikailag megszakítanák abban a körben a táp ellátást.   
Már volt egy érzékelő ami a gyári elemmel 2 hétig bírta, utána Lithium elemmel 4 hétig, úgy hogy még a led sem ment  8) 
előzmény: Lacy #56

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#58 2017. Február 27. - 21:19:44
0
Minden szóval egyetértek.
Még annyit, hogy 3-4 éve kezdtem el átállni a sokak által szidott, de nekem atombiztosan működő DSC-ről Paradoxra, elsősorban az IP elérés, meg az érintőképernyős kezelő miatt. Elviseltem azt a sok szívást, amit a szar programozó szoftverek és tökéletlen firmware-k, meg úgy általában az összes paneltípus különböző szeszélyei okoztak.
Elsősorban nem az éves díjjal van bajom (már kérdezgettem az ügyfeleket, és általában nem voltak kétségbe esve), hanem azzal, amit már előttem többen leírtak. Azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy azért mert a fos IP150 beszarik, majd ki fogok cserélni mondjuk egy komplett EVO HD panelt? Főleg gari időn túl. Én elhiszem, hogy a kereskedő esetleg partner lesz ebben, de ez akkor sem lehet a végleges megoldás.
előzmény: Lacy #56

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#57 2017. Február 27. - 21:08:26
+2
Az, hogy a Paradox újabban csak szart gyárt az sajnos tény méghozzá védhetetlen.
Ha már te is ilyeneket írsz, hamarosan tényleg nagy sz@rban lesz a Paradox...  :o
előzmény: Lacy #56

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#56 2017. Február 27. - 20:55:46
+6
Tamás!
ez jól hangzik azaz hangzana, ha nem Magyarországon élnénk
Ráadásul ez az egész procedúra megint a mi (telepítők) nyakába varr egy csomó ügyfél által nem szeressem dolgot, amit ti nem is érzékeltek csak max ha a dühös telepítők veletek kiabálnak (majd)
Az, hogy a Paradox újabban csak szart gyárt az sajnos tény méghozzá védhetetlen.
Van egy csomó ember aki kitart a termék mellett, de ez nem mehet a végtelenségig így és aztán olyan szintű elvándorlás lesz, hogy mindenki zokogni fog aki egyszer is Paradoxot árult.
had ne soroljam csak úgy a legújabb ostobaságokat
NV35MX vadi új FW-vel már a második riaszt szabotázsban - gondolom a kitakarásvédelme - azzal az FW-vel amira a Gábor is esküt tett hogy jó lesz. Pénteken feltettük szombaton már riasztott. kicseréltük kedden szerdán már riasztott az új cserélt.
DG55 soha nem volt vele baj, most valami istenátka ökör nem tudom mért ugye más FW-t töltött bele mint kiderült a semmire se jó NV5 FW-t, 5 helyre szereltünk ilyen infrákat MINDHEZ !!! vissza kellett menni mert tévesen riasztott.
15 éve soha nem kellett az alapbeállításból  elállítani. eddig arról nem is szólva hogy a híres minden Kanadában készül dolog sem igaz ez az infra Made in China
Az IP 150-es balhé meg a hab a tortán
Nem fognak az ügyfelek évi 3-4000 ft-ot fizetni hanem keresnek ingyenes megoldásokat
Ja hogy a modul nem hagyja? akkor nem kell vagy más terméket akar.
Milyen dolog lesz, ha az ügyfél megkérdi ami természetes, hogy van-e IP alapú elérhetősége a Paradoxnak?
Van persze csak évente fizetni kell érte, és persze ha baj van akkor várjon vagy 2-3 hetet központi egység nélkül míg megjárja a szervizt oda vissza és persze fizesse a dupla költségeket kiszállás és munkadíj.
erre kiderül hogy ezt a sokat utált DSC vagy egyéb társai Satel vagy bármi más ingyen adja akkor elhajt a mondjuk leendő ügyfél a ..csába és inkább rendel rendszert mástól ahol ingyen van a körítés.
Az a jófej duma hogy mi is kereshetünk rajta ha saját magunk fizetünk a reggért, és tovább adjuk, tipikusan olyan mondás amit az mond aki soha nem volt saját jogon vállalkozó
ha ezt a 3000-4000 + áfát kicsit meg szeretnénk fejelni, hogy ne ingyé dolgozzunk, akkor mégis mibe lenne az ügyfélnek?
legalább 5-6000-be és akkor én kb még mínuszba vagyok ha adózok is mint cég, és elsőre sikerül behajtani az ügyféltől az éves díjat. Mert az sem tuti.
és ha pl egyik évben úgy dönt 10-20 ember hogy nem kell én meg előre kifizettem akkor mennyi a bukta? csak 60 ropi kb?


előzmény: tomtm #49

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:IP eszközök Paradoxhoz
#55 2017. Február 27. - 20:52:53
0
Nos, akkor ezentúl viszlát Paradox, jó volt de ennek vége. Ha központtal lehet csak cserélni, akkor az női munka onnantól (csinálja a k.... anyja.) Amúgy sem túl megbízható IP modul, ha ledöglik, de a központ ok, szopjak vele órákat, a fél perc helyett. Na neeeem. Még a végén megérem, hogy újra DSC-t rakok fel envisalinkkel. Vagy Premier+elite com.
Ezek után mennyi ideig vállalja a Paradox a már meglévő pár százezer IP modul és a régi PMH üzembentartását, mert semmi sem fogja ezután garantálni, hogy még 10 évig fenn fogja tartani a szervert. Tehát marad evben a frissítés és az éves sarc, vagy mehet a bizonytalan 3rd party szoftver.
előzmény: tomtm #49
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 27. - 20:57:00 írta syn7h37ic »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!