Szerző Téma: TechSon LPR fagy  (Megtekintve 2839 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:TechSon LPR fagy
#8 2017. Február 12. - 11:04:59
0
Az automatikus frissítésre nekem is van egy megrázó élményem az elmúlt napokból.....ránéztem egy szervergépre, és ugyan letiltottam a frissítéseket, de 2 év távlatából gondoltam nem árt ha letöltöm az új dolgokat.....(amióta le volt tiltva nem volt gond). Lefutott a frissítés és újraindulás után csak a BIOS jelentkezett be. Néztem én mindent de semmi. Menüről menüre minden beállítást át kellett állítanom, hogy rájöjjünk, hogy mi a baj...ugyan meglett, de a mai napig sem értem, hogy egy rohadt windows frissítés hogyan nyúlhat bele a BIOS-ba.   >:(

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:TechSon LPR fagy
#7 2017. Február 01. - 01:31:22
0
A win10 automatikus frissítései engem is qrvára zavartak, de találtam rá megoldást...  ;) 
A mobilnet kordában tartására pedig ezt használom (a windows saját tűzfalához ad egy normálisabb júzer interfészt).  8)
előzmény: syn7h37ic #6

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:TechSon LPR fagy
#6 2017. Január 31. - 22:13:05
+1
i7+256GB SSD. 4Giga rammal. Igazából az az idegesítő, mikor elindul a gép, és észreveszi, hogy van hálózat, és lát frissítéseket. Na, ekkor van idegösszeomlás, mert az még hagyján, hogy leszedi a frissítéseket, ezt észre sem veszem, de mikor kikapcsolnád, mert start a munkába, akkor a képembe tolja, hogy majd ő kikapcsolja a telepítés után a gépet. És mikor odaérsz a helyszínre, és dolgoznál a géppel, akkor ott tököl még bekapcs után percekig az induló képernyőn, és olyankor szét tudna b...i az ideg, mert nem tudok dolgozni. És hiába állítok be ilyen-olyan frissítési időintervallumokat, random kap csak hálózatot, mert sokáig nincs is ismert wifi közelben a gép. Ez miatt nem merek vele mostanában a mobilomra kapcsolódni, ha mailt kellene a gépről küldenem, mert ki tudja mikor akar megint lehúzni valami szart. A Wifi használva van sokszor, ha kamerázom, mert szoktam hozzá használni egy direkt erre rendszeresített wifi routert, mégis csak jobb egy 12"-es képernyőn beállítani valamit, mint a mobilon.
Csak ugye a tablet mód nagyon kényelmes tud lenni a csempéivel, és szépen visszavált normál asztali nézetre, ha kinyitom normál gépként.
Az új géphez, már nincs is win7 támogatás, csak 10, a leendő munka tablet is csak win10/android duál lesz.
Ha épp nincs kémkedni valója az MS-nek, akkor viszont jól használható a win10 is, csak a régi szoftverek kis hányada nem megy, arra pedig ott a virtuális gép.
Autologon-t nem akarok használni, főleg munkagépen nem. Tudom, hogy kell, pont ugyanaz a cmd parancsor az előhívásához, mint a win7-nek is: Control userpasswords2
A downgrade után utánanézek, bár, ha átállok tabletre, ott nem lesz lehetőség. Pedig át fogok, mert sokkal könnyebb és jóval tovább bírja akkuidővel. egy 10 inch méretű tablet gyári dokkolható billentyűzettel. Szinte minden elfut rajta ,amivel dolgozom, egyedül a virtuális gép és az  XP lesz majd akkor kérdéses.
előzmény: vlezlee #5
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 31. - 22:18:59 írta syn7h37ic »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:TechSon LPR fagy
#5 2017. Január 31. - 20:31:10
0
1607-es verziónál már tudsz beállítani inaktív időszakot, így csak tervezett időszakban indul újra, bár én szeretem, de falra mászok a frissítéseitől én is.
Ha frissítés közben használhatatlan a gép, akkor gyenge a hardver szerintem és hdd helyett is igényli az ssd-t a sebesség miatt.
Szívem szerint embedded verziót használnék, de azt oem kulccsal sajnos nem lehet :(
Downgrade viszont létezik (WIN 7 2023-ig, WIN 8.1 2025-ig támogatott), pl a Lenovo PC-k is win10 liszensszel, de win 7 pro-val előtelepítve érkeznek.

Automatikus login is egyszerűen megoldható, ha gondolod, szívesen segítek benne.

Ui: Köszi a tippeket, a héten elkezdem végigzongorázni őket.
előzmény: syn7h37ic #4

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:TechSon LPR fagy
#4 2017. Január 31. - 20:12:30
0
3giga felett kell a 64 bit, hogy ki lehessen használni. Ha natív 64-bites, akkor az a jobbik eset.
Nincs véletlenül beállítva valamilyen energiagarázdálkodási dolog a win10-ben? Az is okozhat olyan problémát, hogy nem bír valamiért felébredni normálisan a gép. Ilyeneket élből kilövök, ha 24 órás üzemre készül a cucc. Ne állítsa le a Winchestert, ne lépjen semmilyen energiatakarékos módba.
Másik dolog. A win10 ha kell, ha nem frissítgetni akarja magát. Ez olyan ordas nagy hiba, hogy ez miatt, kerülöm ha csak lehetőség van rá. Marha jó poén, ha egy frissítés miatt csak úgy újraindul a PC, és, ha jelszavas védelem be van állítva, addig nem is fog továbblépni, míg meg nem kapja a jelszót. Ha be van állítva a képernyő kikapcs és van jelszó, alapból zárolja a képernyőt, és jelszót kér ha vissza akaork térni a munkamenethez. Ez is lehet hiba, se képernyővédő, se képernyő kikapcs, semmi olyan ne legyen, ami miatt kiléphet a felhasználói fiókból.
a Win10 nem való biztonságtechnikai eszközbe. Offline nem tudom mit csinál, de online gépnél marhamód dühítő, hogy havonta, vagy ahogy a MS épp gondolja frissítget, és restart.  ::fejel::
Kénytelenségből van a munkagépemen is win10. Néha lesz online, amikor muszáj. De akkor 10 esetből ötször minimum leszed valami frissítést, és addig dolgozni sem tudok. De ugye nem lehet már win7-et venni, downgade meg már nem létezik. hogy b.......#&@#&@#&{}&} a májkroszoft.
előzmény: vlezlee #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:TechSon LPR fagy
#3 2017. Január 31. - 19:42:32
0
A TechSon szoftvere natív 64 bit (legalábbis a windows feladatkezelője 64 bitesnek jelzi), és a 8GB RAM miatt muszáj 64 bitet használni :(

Találkozok sok összerakott PC-vel, nekem csak asus, asrock és msi alaplapokkal illetőleg amd-s cuccokkal voltak problémáim, a gigabyte alaplapok intel procival a környezetemben atomstabilan mennek.
A gyári PC-k sem 24 órás üzemre vannak tervezve, Lenovo-ból pl. volt olyan szériánk, aminek az alaplapján a kondenzátorok eldurrogtak.



előzmény: syn7h37ic #2

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:TechSon LPR fagy
#2 2017. Január 31. - 19:29:15
0
64 bit lesz a ludas, első ötletként. Másodsorban a Win10. 32 bites win7 még nem produkált memory leak-et. Ahol 64 bites oprendszerrel dolgoztam, ott mindig valami gebasz volt, nem igazán szeretik a rendszerek. Másodszor, nem szeretem az összerakott konfigurációkat, bármi lehet velük. Ahol gyárí PC-k vannak, azok mind gond nélkül mennek, van ami már évek óta. Ami összerakott volt, NVR, szerverként, mind kidőlt. Ezeket nem 24/7 üzemre tervezik. Nem sokkal drágább egy gyári HP, Dell, Vagy Lenovo konfig az összedobált PC-től, viszont stabilabbak.
Ja, és nem használok TechSon cuccokat, anno elegem lett belőlük  ::hide:: ::nyes::
Hikvision IP kamera rendszám felismerő FW-rel. PC sem kell.
előzmény: vlezlee #1
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 31. - 19:32:32 írta syn7h37ic »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
TechSon LPR fagy
#1 2017. Január 31. - 17:11:43
0
Használja valaki a TechSon LPR szoftverét sorompóvezérlésre?
Egyik ismerősöm telepített egyet, power-el rakatta össze a PC-t hogy tuti ne legyen gond (gigabyte alaplap, core i5-6500, 8G ram, win10 pro x64).
Normál esetben a szoftver 350-500MB ram-ot eszik, majd gondol egyet és kevés memória hibaüzenet kíséretében lefagy. Power széttárja a kezeit, nem tudják mi a gond.

A gép hardveresen első blikkre rendben levőnek tűnik.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!