Szerző Téma: Napkollektoros táplálás  (Megtekintve 3471 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Napkollektoros táplálás
#11 2017. Február 26. - 20:23:45
+1
Ehhez képest ott voltam egy területen, ahol áll a ház alapja és egyelőre se víz, se villany...
Nem tudom, hogy másfelé mi a szokás, ki hogy szokta előfizettetni a netet az ügyféllel, azért elég sok építkezésen dolgoztam már, ahol (bár a villany ott volt)  nem volt ott a kábelTV-internet-telefon, stb.
És bocs, de nem kértem el az embertől az építési engedélyt...

A konkrét válaszokat köszönöm!

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Napkollektoros táplálás
#10 2017. Február 26. - 16:30:36
+1
Elvileg el sem kezdheti az építkezést ha nincs közmű :'(
Nem volt csak fúrt kút cimbiméknek (városi /artezi víz nem ) és nem kaptak építési engedélyt.

Felénk már ez a szokás:
Építkezésre a telek sarkába betonzsalukőből kis fal, oda behozni villany, gáz, kábelTV telefon.
NIncs ideiglenes oszlopos vételezés majd véglegesítés stb drága pénzért.
Netet is előfizetettjük a megrendelővel és már kapja is távoli elérésben a komplett kivitelezést + e-naplóba is tud képeket tölteni ebből.
előzmény: kero #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Napkollektoros táplálás
#9 2017. Február 23. - 21:40:54
0
Managerek ... :)
Csak egy dolgot ismernek ... az arlistat. Minegy h elotte gyorstalpalot vegzett, vagy epp pék-inas volt, az ott szereplo dolgokkal KELL mindent megoldani. A tulajdonosi reteg meg elvarja az altala meghatarozott merteku napi bevetelt.
Es itt ez van MO-on, es nem csak a biztechben. Neha tenyleg elszornyulkodok, hogy pl. egy 15 eves varosi, noi bevasarlos autoba akkucserekor egy 80Ah-s Bosh akkut akarnak ram sozni 56 ezeret ... mert h ha egyszer az is belefer, akkor csak az lehet a jo....
előzmény: Ryki #8

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Napkollektoros táplálás
#8 2017. Február 23. - 21:01:54
0
Ezért nem értettük mi sem, hogy egy biztonságtechnikai cég hogy adhatott ki ilyen napelemes rendszert.
Mivel Ők 12V-os rendszert állítottak össze, ezért nem értettük hogy ez ilyen hatásfokkal hogyan fog működni az Ő elképzelésük szerint.

Szerencsére nekünk sikerült megoldani, felhős időben is jól működött. 2 hét folyamatos ködös, nyálkás, felhős idő után kapcsolt le a rendszer. De ahogy elkezdett sütni a nap ismét életre kelt a rendszer és az akkumulátorokat is feltöltötte.
előzmény: L. Pásztor #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Napkollektoros táplálás
#7 2017. Február 23. - 20:46:25
0
Az milyen toltesvezerlo, amely 32V-bol 20V-ot eldisszipal?
Vagy inkabb ugy kerdezem: mi az ami ennyit disszipal? Mert h azt nem lehet toltesvezerlonek nevezni ... az biztos.

Aztan egy 44Ah-s akksi elvben 3 nap alatt kb. fél ampert tud folyamatosan leadni, ami sacc/kb. 6W. Ez lehet keves es sok is ... a rakapcsolt rendszertol fuggoen. Aztan a hozzakapcsolt napelem meretezese egy kulon fejezet, mert minel kisebb az akku kapacitasa, annal gyorsabban kell nappal visszatolteni. Vannak okolszabalyok es vannak tapasztalatok. En azt tapasztaltam, h itt ( vagyis nem a Saharaban) min. 10 napra kell meretezni az akkut. A napelemet meg ugy, h egyetlen 6 oras napsutes alatt vissza tudja tolteni. Ezek hianyaban egy december nehezen elheto tul ...

Es persze mindennek a top-on kell lenni: normalis napelem, ami tudja is amit kell, es nem fog egyetlen raesett faleveltol, vagy egy magarol megfeledkezett golya miatt sajat magara (vagyis a kitakart cellakra) visszadolgozni.
Es persze nem teszkos akku kell, hanem erre kitalalt ciklikus uzemu (arban kb. dupla) mert kulonben par honap alatt az akksi kuka ... Meg kell jo hatasfoku intelligens tolto, ami NEM azonos a lakas ellatasara hasznalttal.

Es persze jol ki kell talalni a rendszert, h uresjaratok alatt elmenjen sleep- be es ne fogyasszon feleslegesen.
Ez is egy kulon szakma ...
előzmény: Ryki #6

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Napkollektoros táplálás
#6 2017. Február 23. - 19:50:26
0
Anno építettünk ilyet. Vicces volt, hogy egy neves biztonságtechnikai cég adott egy ajánlatot egy 2 kamerás rögzítős, mobilnetes rendszerre. Egy 100W-os tábla és egy 45Ah munka akkumulátor volt a táp oldali részen...
Semmilyen mérést nem végeztek, úgy vaktában bedobták az árlistájukról ezt az összeállítást.
Mikor megkeresett a megrendelő minket, gyors számolgatás után kiderült, hogy amit kapott ajánlat kb ha 3 napig menne előzetesen teljesen feltöltött akkumulátorról. Mert hogy a 100W-os tábla nem képes egyszerre a rendszert is működtetni és az akkumulátort is tölteni.
Azokat a mellékes információkat nem is említem, hogy a napelem olyan 32V környéki DC feszt ad ki magából (napsütéstől függően), és egy töltésvezérlő ha csak egy 12V os rendszerre van kötve akkor a maradék 20V-ot eldisszipálja. Konkrétan szar hatásfokkal működik, és 3 nap után csak napos időben menne a rendszer. Sötétedéskor azonnal ki is kapcsolna.  ::)
előzmény: kero #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Napkollektoros táplálás
#5 2017. Február 23. - 19:43:59
0
Igazából egy most épülő házhoz kellene, ideiglenesen, hogy a lerakott építőanyagot nehogy elhordják. Tehát a november-március időszak már nem lesz érdekes. És előbb utóbb majd lesz áram is, a napelem csak néhány hónapra kellene.
Köszi az infót!

előzmény: Redalarm #4

Nem elérhető Redalarm

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 8
Re:Napkollektoros táplálás
#4 2017. Február 23. - 18:30:02
0
Napelemes táplálásnál a nov-márc időszak a kritikus. A rendszert túl kell méretezni úgy hogy akár 2 hetes időtartamig is kitartson akkuról. Ezért a javasolt akku kapacitás 100-120 A/ó. Az ehhez szükséges töltőáram 10A. Az akkumulátor fagymentes helyen kell, hogy legyen. Vannak komplett ilyen rendszerek némely biztonságtechnikai kereskedéseknél, de elég húzós az áruk. 100e-200e között mozognak kapacitástól függően. És a napelemet is érdemes védelemmel ellátni nehogy azt is ellopják. Szóval macerás dolog de nem kivitelezhetetlen.
előzmény: kero #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Napkollektoros táplálás
#3 2017. Február 23. - 15:16:44
0
Igen, igazad van, napelemesre gondoltam, de ebben a témában nem mozgok túl otthonosan, ezért is kértem segítséget.
előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Napkollektoros táplálás
#2 2017. Február 23. - 05:38:22
+1
 ;D A címet nyilván elírtad, hiszen melegvízzel kevés elektromos eszközt tudsz működtetni :P , tehát napelemben gondolkodsz.
Nekem van egy átvett rendszerem, ami 1 kamerát és a wifit működteti így, azon 17Ah-s akku van. Én magam nem tettem volna fel ilyen kombót, de el kell ismernem, hogy 5 éve működik. A napelem 1 tábla kb. 1x1,5m-es.
előzmény: kero #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!