Szerző Téma: Kell-e nyitásérzékelő a bejárati ajtóra?  (Megtekintve 4056 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Előttem ketten is leírták, miért kell nyitás érzékelő. Gyors élesítést általában csak családi házaknál engedélyezek.
Munkahelyeken, telephelyeken nem, mert akkór kizárnám annak visszakereshetőségét (távfelügyeleti logolását), hogy ki élesített. Ez hiba lenne!
előzmény: jachner #1

Nem elérhető Grósz Ferenc Dániel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Sziasztok!
  Én azon a véleményen vagyok(és ezt veszem alapul telepítésnél) hogy a nyitás érzékelőnek elsősorban belépésazonosító szerepe van. Teszem azt egy ablakos előtér a belépő zóna ott tudja azonosítani a rendszer, hogy igen is az ajtón jött e be a belépő, ugyanis ha nem (vagy mágnessel akarja kijátszani a nyitás érzékelőt) akkor semmi időt sem adok neki a vandalizmusra. Ugyanis ha csak a mozgást késleltetem, akkor adok neki 20-60 másodpercet a vandálkodásra, kutakodásra. Ott pedig ahol kényszerűségből még a központ is az ajtó felett van, ez számomra nem kívánatos.
Bár én a központra így is úgy is teszek 24 órás szabotázs kapcsolót...

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
+2
De legalább 1x írjuk már le, hogy a zónatulajdonságok közül a követő pont erre van kitalálva! Mindenki írja, hogy kell nyitásérzékelő, csakhogy mi az előnye marad el.
Hát pont az, hogy ha valaki egy mágnessel kiiktatja a reed-et (vagy egyszerűen csak az ajtó kis ablakán bújik be) akkor a bejárati infra nem ad késleltetést. Ugyebár :o
előzmény: vlezlee #4

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Mindig ragaszkodunk a nyításérzékelőhöz, szerintem anélkül nem teljes a rendszer. És a gyorsélesítő funkciót is preferáljuk, pont az általad felsorolt idegen tényező miatt.


előzmény: jachner #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Kövezzetek meg, de én általában nem teszek az ajtóra nyitásérzékelőt. Ha betörnek, akkor a legritkább esetben közlekednek az ajtón. Nálam kivétel a garázs és az olyan helyiségek, amiknek csak ajtaja van, ablaka nincs. Szerintem a nyitásérzékelő CSAK a bejárati ajtóra a régi dsc-s szakik mániája az éjszakai élesítés miatt. Inkább úgy teszek fel egy mozgásérzékelőt, hogy már az ajtóban álló embert észlelje (Pyronix KX15DQ és DT2 elég érzékeny és maga alá is lát, nekem bevált).
Az már másik eset, amit Lacy kolléga is említett: pici szélfogó, ahova felesleges lenne egy mozgásérzékelőt feltenni vagy az éjszakai élesítés miatt jól jön, de ha más úton megoldható inkább azt választom.

előzmény: jachner #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
nyitásérzékelő az kell :)

Útáltam is a régi dösöcö-ket mivel ott ha nem volt nyitás az ajtón lehetetlen küldetés volt éjszakára élesíteni a rendszert :)
Jó az ha van meg hát ha szigorúan vesszük az ajánlásokat akkor kötelező is.
De amúgy hasznos, és van ahol ez ad pl csak éjszakai védelmet.

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
+1
Szia!

Új kiépítésnél én ragaszkodom a bejárati ajtóra a nyitásérzékelő szerelésére. Ha nem mi vezetékezünk, hanem már ezt megcsinálták, akkor ha egy mód van rá, akkor megoldjuk, hogy legyen. Ezt abban az esetben tudjuk szépen megcsinálni, ha az ajtó mellett ott van a kezelő, esetleg egy villanykapcsoló és ajtófélfából egy hosszú fúróval be tudunk fúrni valamelyik alá. Ha ez nem megy, akkor sajnos nyitásérzékelő nélkül lesz megoldva. :(

Általában a villanyszerelők hiszik magukról, hogy értenek a riasztóhoz és ők előszeretettel hagyják ki a nyitásérzékelő, ráadásul szinte mindig az ablakkal szembeni sarokba kábelezik az infrát. :(

Én engedélyezni szoktam a gyors élesítést, de az általunk szerelt központoknál nem egy gomb rövid megnyomásával lehet elérni ezt az állapotot. :) Ennél a központnál lehet, hogy én is kikapcsolnám.

előzmény: jachner #1

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
0
Sziasztok,

a videót nézegettem és több dolog felmerült bennem:
- nekem annó úgy tanították, hogy a bejárati ajtóra mindig kell nyitásérzékelő, viszont én is sok helyen találkoztam olyan előre vezetékezéssel, hogy csak egy mozgást tettek az ajtóval szembe. Ti mit javasoltok, ha ügyfél nem akar utólag nyitást vezetékezni akkor bevállaljátok nyitás nélkül a rendszert?

- a másik ami feltűnt, hogy a gyors élesítést ellenzi a telepítő és kikapcsolta. Én kifejezettem ajánlani szoktam ezt a funkciót, mert úgy tudunk élesíteni, hogy a mellettünk álló nem látja a kódot. Vélemény?



 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!