Szerző Téma: Soyal AR-716E Kommunikácios hiba  (Megtekintve 2163 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Soyal AR-716E Kommunikácios hiba
#2 2016. Június 13. - 08:24:26
0
Hali !

Step-by-step:

1. Először egy USB soros átalakító kell, PC-be bedug, Tx-Rx (2- és 3-as) láb összeköt  és terminál emulátorban (Terminal.exe)  valamit be-pötyögve meg lehet nézni, h egészséges-e az USB port. Ha nem azt kapod vissza amit bepötyögtél vagy nem jön vissza semmi, akkor USB port döglődik v megdöglött. 

2. Ha előző OK, akkor USB-RS485 bedug, és külcsönöz egy másik USB-RS485, kettőt összeköt, és másik PC-n, laptopon megint csak Terminállal megnéz h pötyögésre mi jön ki belőle MINDKÉT IRÁNYBAN (!) A baud-rate ugyanaz legyen ám !
Ha a másik gépre átmegy a pötyögés, akkor Soyal (vagy akármi) ballaghat a kukába.
Ha a másik gépre átmegy ugyan valami, de nem ugyanaz ami be lett pötyögve, akkor valamelyik USB-485 converter reccsent meg.

3. Ha minden rendben van, akkor vagy a PC soft, vagy a panel softjában a configban valami el lett állítva, vagy át-állítódott .... abban viszont már (hozzáértés hiányában) nincs 5letem. 

előzmény: Sanyika1981 #1

Nem elérhető Sanyika1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Soyal AR-716E Kommunikácios hiba
#1 2016. Június 12. - 19:54:14
0
Hello Urak!

Lenne egy kérdésem, a fent említett beléptető központtal kapcsolatban. A rendszert nem rég sikerült fél halott állapotából feltámasztanom, illetve bővítenem. Teljesen rendben működött és igaz sok sok szívás után a bővítés és sikeres volt. Azonban történt egy kisebb hiba, amire nem tudom a megoldást és eléggé aggaszt.
A hiba akkor következett be amikor az USB - RS485 átalakítóból kiszakadt a vezeték. A kommunikáció teljesen meghalt. Vissza kötöttem a megfelelő helyre de nem beszélget. Rendeltem új átalakítót, de azzal is ugyan az a jelenség. Mikor az USB-t csatlakoztatom azon a Ledek felvillannak, az RX és a Tx is. Azonban a beléptető panelen csakis a Host RX világit folyamatosan. ( [HOST RX] Az adatfeldolgozó számítógéptől érkező adatok fogadása)
A Host TX nem indul el. ([HOST TX] Az adatfeldolgozó számítógéphez küldött adatok)
Valakinek valami ötlete van hogy mi lehet a gond? Vagy mivel tudnám ujra életre kelteni? Vagy milyen egyéb modon tudnék vele kommunikálni?
Köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!