Szerző Téma: Laikusok kérdései  (Megtekintve 12200 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Laikusok kérdései
#24 2015. Április 18. - 20:05:56
+1
Szerintem előbb gondolkodj mielőtt ostobaságot csinálsz!
Egészen biztosan egy mágneszárra akarod bízni a bejárati ajtódat uszkve 260kg-os teherbírással? Vagy esetleg elrondítanád az ajtót 2-3 többszáz kilós síktapadóval?
Ugye ez butaság?
Akkor ne gondolkodjál 20-30eFt-os dolgokban egy családi ház bejárati ajtajánál.
Szerintem. De tedd ahogy érzed.
 :o
előzmény: Celithrandil#1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Laikusok kérdései
#23 2015. Április 18. - 19:17:42
+1
Azt a fajta elektromos zárat ami olcsó és a biztosítók pl elfogadják a 2 db minimum kettőre zárható zárrendszer helyett azt vagy 100 ezres tételben mérik vagy még nem találták fel.
Olcsón a kulcsot kiváltó elektromos zárrendszert még én nem láttam ami persze nem jelenti azt, hogy nincs

(amúgy meg jólfelhítál) :)

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#22 2015. Április 18. - 16:35:40
0
Egyrészt nem adok senkinek se kulcsot, másrészt ehhez feltételezni kell, hogy akkor hagyom el a kulcsom mikor a szomszéd otthon ül:)
előzmény: mot #21

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Laikusok kérdései
#21 2015. Április 18. - 16:26:23
+2
És ha mondjuk a szomszédnak, rokonnak, közel lakó kollégának, stb. adnál egy pótkulcsot? Azt hiszem ez a legköltséghatékonyabb megoldás.  :D Mivel írtad, hogy van riasztód, így az a veszély sem fenyeget, hogy bemennek hozzád, mert kódot meg nem adsz nekik. Pontosabban attól nem véd, hogy bemenjenek, de legalább tudni fogsz róla...

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#20 2015. Április 18. - 16:09:39
0
Igen, mint írtam, szükséges hozzá egy (ha lehet szünetmentes) tápegység. Jobb, ha a riasztótól független.
előzmény: Celithrandil #19

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#19 2015. Április 18. - 15:19:19
0
szakember itt nem fog játszani, anyagi és friss építési okokból, tehát egy frissen épülő előszobába kell a cucc, tehát ha már megvan a megfelelő rendszer akkor beépítésre kerül a falba úgy ahogy kell és az ajtót is ennek megfelelően lehetne kiválasztani.  Gondolom még táp is kell hozzá. Vagy esetleg az egészet rá lehet kötni a riasztó szünetmentesére?
előzmény: Szilco #18

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Laikusok kérdései
#18 2015. Április 18. - 15:10:58
0
Nem lehet komplett rendszereket kapni, mivel minden eset más és más. Mindig az adott helyszín, igény és lehetőség határozza meg, hogy mit használunk és hogyan kerül beépítésre.
Itt jön be a találóan létrehozott "Laikusok kérdései", hogy ezek a rendszerek nem laikusoknak valók, hogy összerakják. Egyszerűbb lennem, hogy odahívsz 1-2 közeli szakembert, kérsz tőlük egy-egy ajánlatot és kiválasztod közülük a legszimpatikusabbat. Ha rendes a szakember, akkor az anyagáron kívül csak a munkadíjat számolja fel és megcsinálja normálisan levéve a gondot a válladról.
Pl. azt a mágneszárat be kell vésni az ajtóba szakszerűen, diódát kell rakni rá. Ha fém vagy műanyag ajtó van, akkor abba is be kell rakni a zárat. A szünetmentes tápegységet is ki kell számolni, hogy mekkora kell.
A legtöbb kódzárhoz nem kell semmi spéci eszköz a programozásához, így az valószínű, hogy meg tudnád csinálni, ha van egy kis érzéked hozzá. Ha a többi is megy, akkor nem lesz gond.
előzmény: Celithrandil #16

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#17 2015. Április 18. - 14:42:37
0
ha nem kell spéci eszközt venni a programozásához nem hiszem, hogy nagyon kitolna velem, IT-s vagyok, ha routereket tudtam egyszer konzolból programozni akkor csak nem fog ki rajtam egy zár.
előzmény: Szilco #15

Nem elérhető Celithrandil

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Laikusok kérdései
#16 2015. Április 18. - 14:41:17
0
köszi, de igazából nem vagyok előrébb:) Nem lehet ezekből kész szetteket kapni? Ugye fogalmam sincs, hogy pl ahhoz a kódzárhoz amit javasoltál  pontosan miket kell még venni és milyeneket:(

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!