Tűz- és behatolásjelzés > Távfelügyelet

SIM probléma?

(1/6) > >>

eXtra:

--- Idézetet írta: L. Pásztor - 2020. Január 20. - 14:21:45 ---Az ilyen nyűgökre legtöbbször a legjobb gyógyszer a szolgáltató váltás ...   
 előzmény: eXtra #23

--- Idézet vége ---

Sajnos a Telekom Fix Extrához hasonló publikus csomag nincs egyik hazai szolgáltatónál se, de már nézegetem a Global IoT SIM-eket, ahol nem érdekes, hogy melyik ország hálózatára tévednek be az eszközeim... 8)előzmény: L. Pásztor #27

L. Pásztor:
Olyan nincs, h a szerbek "nem engedik fel" a hálózatra. Minden torony minden GSM-et lát, ami a futásidőn belül, és egy adott BERI (mondjuk úgy térerő) felett van.
Az már egy más dolog, hogy a készülék ha kér valamit a toronytól / szolgáltatótól, akkor az azt csak a jogosultság figyelembevételével engedélyezi - ha van. Ha nincs akkor tiltja. (pl. hanghivás, roaming, etc.)
Ezért van az h a GSM-ek SIM kártya nélkül is üzemelnek, pl. segélyhivás üzemmódban. Vagy ha megszólitják őket a szolgáltatók ... netán belehallgatnak  ...  :)

Az SMS-en pedig nem kell csodálkozni, mert az a GSM legkisebb térerő-igényű üzemmódja. Sokkal rosszabb térerő mellett is működni tud, amikor a voice már nem müxik.

Határ menti roaming 2 dolog miatt lehet: vagy a hazai szolgáltató térereje sokkal rosszabb, vagy a torony egyszerűen ledobja. Ilyen is van, ha egy (letelepitett) készülék sokáig nem kommunikál, akkor a torony a következő ki-be kapcsolásig tilthatja azt. Régen ez sokkal gyakoribb volt, ma már sokkal ritkább.

Az ilyen nyűgökre legtöbbször a legjobb gyógyszer a szolgáltató váltás ...   
 előzmény: eXtra #23

RLB:
TELL , de az almáson és a samsungon is ezt produkálja ott.Felvittem a tetőtérbe, ott a TELL jó lett , de telefonálni a teraszon kell. Vagy a tetőtérben ...előzmény: eXtra #25

eXtra:
Nálad is Eldes van, vagy milyen eszköz?előzmény: RLB #24

RLB:
Budajenőn hasonló problémával küzdök. Gyenge térerő a hívás nem jön be csak az SMS. Telekom annyit mondott aktíváljam a wifi hívást . 🤬 Ha valaki tud megoldást engem is érdekelne.  előzmény: eXtra #23

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése