Tűz- és behatolásjelzés > Hangjelzők

Bentel Call kültéri sziréna

<< < (2/2)

kero:
Köszönöm az ötleteket!
Más: nem akarok emiatt új topikot nyitni, és mivel egy picit témába vág....
Az új Bentel Neka-t nem tudom hányan használjátok. Tapasztalat, hogy valamiért a vezérlő bemenete alapból valahogy "földközelben" van, mivel a Bell- kimenetre kötve azonnal sziréna áramköri hibát jelez. Nem nagyon értem, hogyhogy nem vezérli indításba magát a sziréna, mivelhogy negatívra indul, valószínűleg valahogy a bemeneti belső ellenállásával lehet a gond, a vezérlő árama mindössze 6mA megmérve.
Eddig Paradox SP központokkal használtam, és mindegyiknél hibát okozott. Az ajánlott 1 kOhm-os lezárás a Bell kimeneten nem oldja meg a problémát. Viszont kettő párhuzamosan (500 Ohm) már igen.
Vagy az, ha egy diódát kötök a Bell- és a sziréna vezérlő bemenete közé.   (Vagy ha lerelézem, de hát menjünk már a picsába!)

Lacy:
nekem azzal a (most már nem annyira ) új poweres borzalommal volt ilyen
vadi újonnan szórta a szabotázskapcsolója a riasztásokat
mivel én se gondoltam volna, vadi új szerelés, tehát minden alkotó elem új volt, hogy ez ami a baj okozója, végül külön tettem hogy 1edül legyen egy zónán duplázás nélkül.
így is csinálta, ez már elégé egyértelműsítette
kapcsoló szétszed, fehér zsírszerű gezemice kiírt belőle, a krómozott kapcsolószár felcsiszolva 3 éve nem riasztott

kero:
Szóval akkor gondolod, hogy maga a mikrokapcsoló okozza a gondot?előzmény: eXtra #2

eXtra:
Szia,

A régebbi Bentel szirénáknál is rendszeres volt a tamperkapcsolók kontakt hibája, ezért előfordulhat, hogy az olaszok a sziréna alkatrészeit egy tengerparti raktárban tárolják, ahol még beépítés előtt kapnak egy kis oxidációt (vagy évtizedek óta sz*r beszállítótól veszik a mikrokapcsolókat)...  ;Delőzmény: kero #1

kero:
Sziasztok!
Sok éve szinte kizárólag a Bentel Call szirénát használom (sima és kifújásérzékelős kivitelben is).
Nemrég ugyan beszüntették a gyártását és lett helyette a "Neka", de ez most mindegy.
A meglévőkkel kapcsolatban van olyan gondom, hogy most már többedszer fordul elő, hogy teljesen rapszodikusan szabotázsjelzést küld a központba, most már 3-4 különböző helyszínen, a telepítéstől számítva nem is túl sok idő (van ahol egy év) elteltével. Sajnos, mivel ez csak néha néha fordul elő, nagyon nehéz a hibát beazonosítani. Kérdésem az lenne hozzátok, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata ezzel a típussal és, ha igen, akkor sikerült-e megtalálni az okát?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése