Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46193 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#105 2018. Május 28. - 08:05:37
0
Valami hasonló gondolatra jutottam én is. Egy riasztó egy adott helyen van telepítve és nem egy személyhez van kötve, ennek a küldött adatai miért számítanak védendő személyes adatnak?  Szerintem az egész rendszerben a védendő személyes adat mindössze az ügyfél személyes kódja és a jelszava, amivel a Multinál riasztást lemondani tud.
Azt hiszem, bármennyire is a Multit favorizáltam eddig, én is más távfelügyeletet fogok keresni és arra fogok kötni.

előzmény: czegany #103

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#104 2018. Május 27. - 22:37:30
+2
A GDPR 1. napján, azaz az adatvédelmi törvény első napján, történt a SeaSoft kft-vel (velünk):

Szerződésünk van MPL-lel, gyártjuk 1000-rel a GSM-es elektonikáinkat, évi sokszáz csomagot visznek el tőlünk. Van szerződésünk postával, van különbejáratú postai összekötő nénink a postán, a 20 éves lemaradásuk miatt van néha kisebb-nagyobb vita, néha anyázás, etc, etc. Szóval ismernek bennünket ...

Első felvonás:
2 hete elveszett egy csomagunk. Benne egy 9e Ft-os GSM modullal ... nem nagy kaland, idáig évente max 1-szer 1-szer volt ilyen, ennyi veszteséggel simán tudok együttélni. Különben is MPL kb 5 hónap után ki szokta fizetni ... :)
Procedurát elinditottuk, ha majd ősszel megjön az ára, mindenki kap itt ingyen pizzát belőle ... :)

Második felvonás:
A héten jön a értesítés, h csomagunkat átvehetjük a VII-ker postán, 4450 Ft utánvéttel (!) Navazze, telephely Szegeden, fél ország futára ismer bennünket, csomagot meg Pestre viszik .... ezek idióták !  Nézzük a neten a trackinget (mert a csomag száma az megjött) ... és Heves megyében adták fel. Adatvédelmi törvény értelmében NINCS ott, h ki adta fel. Mert ugye a címzettől védeni kell a feladó adatait ! Üzenetben benne van, h 2 sikertelen kézbesítés. Keressük a címet ahova vitték, de a tracking NEM mondhatja meg a cimzett számára a címzett címét ... :)  ...  Ekkora barmokat !

Harmadik felvonás:
Hívom kedvenc MPL összekötő néninket. Szabadságon van, egy fiatal kanmajom van helyette. Elmondtam neki érthetően mit tudunk. Nem érti !  Elmondtam lassan, tagolva. Nem érti. Kapcsolja az osztályvezetőt (talán logisztikait ?). Elmondom neki is mi a helyzet.
Válasz: ok, menjünk Pestre a csomagért, és 4.450-ért átvehetjük és kártyával is fizethetünk.
Kérdem: ki adta fel ?   Válasz: GDPR miatt nem mondhatja meg.
Mi ???  Nekünk adták fel, át is vehetjük, de nem tudhatom ki adta fel ???   Válasz: igen.
Hova kézbesítették 2x, hol nem vették át ?   Válasz: nem mondhatja meg.
Mi ???  Nem tudhatom hol a székhelyünk ? Vagy máshova vitték ki ?  Válasz: nem mondhatja meg.
Kérdem: akkor most hogy tovább?  Válasz: menjenk érte Pestre  és 4.450 -ért magkapjuk. Többet nem mondhat, mert akkor a postát GDPR megbüntethetik akár 10 millára is.

Ok, mondtam akkor, akkor közelítsük meg másként. 2 hete elveszett egy csomagunk. Vagy egy postás lopta el, vagy a posta nem vigyázott rá, és valaki ellopta. Így kikerültek a feladó és a címzett adatai is, név, cím, email, telefon, etc. A GDPR értelmében a posta nem megfelelően kezelte az adatainkat, azok kikerültek, és mi most a címzettel karöltve fel fogjuk jelenteni a postát, hogy megcsesszék magukat 10 millára. Ebből mi ugyan a fillért sem fogunk látni (szerinetm), de lagalább máskor jobban fognak vigyázni a csomagjainkra. Ehhez mit szól ?
Válasz: az csomag elveszés volt és nem rossz adatkezelés, etc, etc, etc. mert  bla-bla-bla ... és bla-bla-bal ...

Még elhallgattam a libát egy darabig, és mikor meguntam, akkor közbevágtam: és akkor mi lesz azzal a csomaggal ? 
Válasz: menjünk érte Pestre és vegyük át 4.450-éert, vagy a Posta a mi költségünkre visszaküldi.
Ekkor durrant be az agyam, megmondtam neki, hogy a GDPR-rel együtt dugja fel magának azt a kurva csomagot !!!
 
Annyira tudtam előre, hogy ilyen töketlenkedés lesz belőle ... ha a lottó 5-ösöm ilyen biztos lenne ...
 



előzmény: bcslaci #102

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#103 2018. Május 27. - 22:22:42
+1
1.   „személyes adat”: azonosított vagy azonosítható természetes személyre („érintett”) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható;

A természetes személy vagyonvédelmi rendszerének utolsó pár jelzése az személyes adat? Nem adható ki a telepítőnek/karbantartónak? Mivan? A T-com sem mondhatja el a hibajavítást végző alvállalkozójának, hogy mi a hiba az ügyfél vonalával? Ne szopassuk már a telepítőket. Nem tudom, én elég sok rendszert felkapcsoltam már, és tényleg sz..rok bele mennyi a jutalék, mert nem abból élek, hanem a telepítésből. Nekem a legfontosabb, hogy amelyik távfelügyelethez felkapcsolom azt ügyfelet, aki persze automatikusan össze is köt a céggel, legalább rugalmas, megbízható legyen, és a működésével támogassa a telepítő munkáját is. Mert sok távfelügyelet van, és ugye miért oda kössem az ügyfeleimet, ahol szinte képtelenség egy karbantartás, vagy hibabehatárolást lezongorázni az ügyfél teljes aktivitása nélkül. Agyrém, ha ez tényleg így lesz, akkor én azt hiszem kösz, szétnézek, van-e valaki aki a földön jár.
Egyébként ajánlok egy adatkezelési jogalapot:
GDPR 6 cikk/f    
az adatkezelés az adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges, kivéve, ha ezen érdekekkel szemben elsőbbséget élveznek az érintett olyan érdekei vagy alapvető jogai és szabadságai, amelyek személyes adatok védelmét teszik szükségessé, különösen, ha az érintett gyermek.

Vagy a Multival kötött szerződésünk értelmében legyünk adatfeldolgozói. A Multi marad adatkezelő, de tevékenységének megfelelő ellátásához, távfelügyeleti tevékenysége egy részét kiszervezi szerződött partnereihez, akik korlátozottan adatkezelést végeznek feladatuk ellátásához. pl,
Vagy azért vannak jogászaik, hogy valami jogalapot ragasszanak az ésszerű működéshez, vagy kérjék a NAIH állásfoglalását minden érintettet megnyugtató további jogszerű működés érdekében.
Ez a nem adok ki adatot csak az érintettnek, a probléma legegyszerűbb "megoldása", ami szerintem középtávon is fájni fog.
előzmény: Ryki #99
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 27. - 22:26:14 írta czegany »

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Adatvédelem
#102 2018. Május 27. - 21:06:33
0
A GDPR HARMADIK HETE

Ügyfélszolgálat. Sorszám pittyen. Srác leül az asztalhoz.
Srác: jó napot kívánok, Tordai Gerg…
Munkatárs (a fülére szorítja a kezét, hangosan): papapapapapapa (leveszi a kezét mosolyog) jó napot, miben segíthetek?
Srác (értetlenül): Jó napot, Tordai….
Munkatárs (hasonlóan): Papapapapapapa
Srác: elnézést, ez most mi?
Munkatárs (kedvesen mosolyog, egy fiókból papírt vesz ki, elé tolja): Sajnos az új Európai Uniós adatvédelmi rendelet értelmében nem ismerhetünk meg személyes adatot önről, amíg ön ehhez határozott beleegyezését nem adja. Kérem olvassa el, fontolja meg, és írja alá adatkezelési tájékoztatónkat, és ha minden feltételt megismert és jóváhagyott rátérhetünk a kérdéseire.
Srác (felháborodva): De én csak ezt a telefon…
Munkatárs: papapapapapa
Srác: ezt a…
Munkatárs: papapapapa
Srác (elhallgat, a papírért nyúl): De… de ez 20 oldal… nekem erre nincs időm kedves (Munkatárs névtáblájára néz, leolvassa, csodálkozva) banán?
Munkatárs: Banán.
Srác (kétségbe esve körülnéz): Ez… ez most mi?
Munkatárs: Cégünk a munkatársak személyes adatait is védi. A menedzsment erre a hétre gyümölcsöket választott ki. Jövőhéten az állatnevek jönnek. Múlt héten bútorok voltunk.
Srác (hülyére veszi): Hö… és ön lesz a szurikáta?
Munkatárs: Nem, ezeket a neveket a nap elején, véletlenszerűen kapjuk, hogy ne legyünk beazonosíthatók… de kérem, legyen kedves írja alá az adatvédelmi tájékoztatót… így is túl sok adatot ismertünk meg önről.
Srác: de, mégis mit?
Munkatárs: hogy férfi, magas, világos hajú… ezek érzékeny adatok… de kérem olvassa el, negyed óra az egész!
Srác: és ha nem írom alá?
Munkatárs: Kénytelenek leszünk törölni önt

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#101 2018. Május 27. - 21:01:16
0
azé azonosító kiadásakor elkérik a nevet címet és máris nem csak egy hexa...
előzmény: vg #100

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Adatvédelem
#100 2018. Május 27. - 20:40:10
0
Nincs kozom a cegnel tavfelugyeleti temahoz, node talan mindenki latja az elemi erdekeit:
- Sajat emeberek reszere is csak korlatozott infok allnak rendelkezesre
- Elemei erdek a kulsos ugyeletre kotok megtartasa, ergo tovabbra sem lesz ugyfelnek ajanlat teve a rendszer atvetelere
- telepiteskor a redszer meg egy hexa adat es nem szemely, ergo az informacio atadhato

Asszem a sutnivalo (buksi) hasznalataval ez hamar megfejtheto.
előzmény: Ryki #99

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#99 2018. Május 27. - 17:38:06
+1
Engem az érdekelne, hogy ha 500Ft ért küldenek emailt a telepítőnek, (ha az ügyfél kéri).
És a saját embereiknek ugyebár bármikor rendelkezésre állnak az információk.
Akkor mi történik ha elkezdenek telefonban ajánlatokat tenni, hogy: Ha nem szeretne fizetni akkor válasszon minket karbantartásra és ehhez hasonlók  8)

Másik dolog. Mi van a telepítéseknél a zóna ellenőrzésekkel, hogy rendesen menne-e be a jelzések nyitás, zárás, pánik, támadás stb.
Felhívom őket és ez lesz? Jajj elnézést nem adhatok ki információkat a rendszerről.... :P
előzmény: mormogipapa #98

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Adatvédelem
#98 2018. Május 27. - 14:48:26
0
Mi van a tűzjelzőről bemenő jelzésekkel a multinál, hogy tartsak karba vagy próbáljam a rendszert ha nem adhatnak ki infót a jelzésekről?
előzmény: padisah #86

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#96 2018. Május 26. - 08:25:58
0
A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság még nem fogja bírságolni az EU-s adatvédelmi rendelet, a GDPR alapján a kis- és középvállalkozásokat,  egyelőre csak figyelmeztetésre számíthatnak, ha nem felelnek meg a szabályoknak – mondta Gulyás Gergely az új Orbán-kormány első kormányinfóján csütörtökön.

Gulyás azt mondta, látja, milyen félelmek álltak elő a kkv-knál, azért az osztrák mintát akarják átvenni, ami alapján a NAIH csak figyelmeztethet.
https://index.hu/gazdasag/kkv/2018/05/24/fellelegezhetnek_a_kkv-k_egy_ideig_meg_nem_buntet_a_naih_a_gdpr_miatt/

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!