Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Adatvédelem
#85 2018. Május 25. - 20:34:57
0
itt vagyok 6.-nak. Engem is érdekelne a dolog, mert a 90e ft-os 2 napos GDPR "tovább képzés" egy vicc volt.
Majd írjatok mit hova kell csengetni.  :)
előzmény: Lacy #73

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#84 2018. Május 25. - 09:46:29
0
Ez is a pénzről vagy pénz-behajtásról, egyfajta erő-átrendezésről és/vagy piac (meg)szerzésről szól ...
Ahogy a BSA, az EMC, a MABISZ, az ISO, a CE, a Rohs ... és a többi esetében is átéltük ezeket.
Az egyéb kullancs-szervezeteket nem is említem, mint pl. kamara, pályáztatás, közbeszerzés ... és társai.
Ha ebből az aspektusból nekifutsz a témának még egyszer ... szerintem máshogy fogod látni.
Még mindig kényelmesebb, mint saját tapasztalatok révén kiokosoni ... ahogy többeknek volt szerencséje bele-bele futni egyik-másik sz...ba.   :(
   
előzmény: czegany #81

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#83 2018. Május 24. - 21:55:24
+2
"Tipikus gumiparagrafus lesz. Ha valakinek a farkára akarnak lépni, akkor ezzel megtehetik."

Szerintem akármelyikünknek több félnivalója van a NAV-tól, még akkor is, ha tényleg úgy gondolod, mindent megtettél a korrekt adózás :) érdekében.
előzmény: padisah #72

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#82 2018. Május 24. - 21:51:46
0
DPO-t olyan vagyonvédelmi "szervezeteknek" kell kijelölni, akik sok kamera üzemeltetésben és megfigyelésben aktívan részt vesznek, és ezzel kapcsolatosan sok személyes adatot (felvétel) kezelnek. Pl. áruházakban, plázákban, egyéb közforgalom számára nyitva álló vagy közterületeken készült felvételeket dolgoznak fel.
Szal, ha valaki telepít, és főtevékenysége folyamán nem dolgoz fel nagy mennyiségben személyes adatokat (a telepítők azok nem kezelnek személyes adatokat csak egészségesen minimális mértékben), nem kell, hogy DPO-t kinevezzenek.
előzmény: Lacy #79

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#81 2018. Május 24. - 21:37:42
0
- mi a garancia,

Semmire nincs garancia! A GDPR az elszámoltatóhatóságról szól. Hidd el, az ilyen jellegű szervezetek rendelkezni fognak olyan dokumentációkkal, amelyek szerint megfelelnek az irányelv elvárásainak.
Ha valaki szivárogtat, az nem nem megfelelés, hanem incidens lesz.

Ez az EU direktíva a természetes személyek személyes adatokhoz fűződő jogát hívatott védeni. Miért nézi mindenki egyből a "sötét" oldalt, hogy ez mindenki ellen van?
Vagy én nem látok valamit?

Gyorsan válaszolok is egyből egy kérdésre, ami most sokatokban megfogalmazódott: 45 éves vagyok, Magyarországon élek, egyéni vállalkozó vagyok, van egy saját cégem is, meg egy főállásom is, és láttam már falhoz kötözött varjút is. :D
előzmény: L. Pásztor #78

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Adatvédelem
#80 2018. Május 24. - 18:54:28
0
5.
előzmény: kecso2000 #77

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#79 2018. Május 24. - 16:00:49
0
Szóval itt van ez :
Idézet
Kinek ajánljuk a képzést?

Akinek kötelező kinevezni DPO-t:

   
    Vagyonvédelmi szervezetek stb.

Namármost milyen vállalkozási forma meghatározása ez, hogy "szervezetek? és a stb? :) mert ez így a totális gumicsont és paragrafus, arra jó, hogy sapkával és anélkül is büntethessenek.
előzmény: L. Pásztor #78

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#78 2018. Május 24. - 15:05:03
0
Na itt a nagy üzlet:
http://hirlevel.infoszfera.com/page.php?message_ID=8321&code=45k784k98f65k83k9k681876ef19k294k8a78c
:)  :)  :)

Arra azért kíváncsi lennék, h:
- a közművek, szolgáltatók, önkormányzat, egészségügy etc, etc, etc, 
- apech hogyan tartja majd be a törvényeket, ha befut oda minden átutalásos számla, annak minden adatával ?
- mi a garancia, h egyik-másik alkalmazott nem szivárogtat-e ki adatokat cégek ügyfélkörére vonatkozóan ?

Vicc h egy szaros kamerával mennyit szívóz(hat)nak, miközben máshol egy pendrive-ra kiírt adattal cégeket lehet romba dönteni, és alkalmazottait ellehetetleniteni ...  :(
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 24. - 15:12:01 írta L. Pásztor »

Nem elérhető kecso2000

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Adatvédelem
#77 2018. Május 24. - 12:54:00
0
Beszállnék én is.

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Adatvédelem
#76 2018. Május 24. - 08:29:57
0
3.
előzmény: Lacy #73

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!