Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46126 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#65 2018. Május 12. - 22:28:36
+6
na most találtam pont idevág:

“– Ismersz jó GDPR szakértőt?
– Igen.
– Megadod a számát?
– Nem tehetem.”

 :P  :P

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#64 2018. Május 09. - 23:14:59
+3
Egyre inkább megerősödik bennem, amit eddig is sejtettem, hogy ez az egész adatvédelmi törvény egy kurva nagy faszság! Egyszerűen normálisnak kell lenni, nem kell olyan adatokat felhasználni, közzétenni, továbbadni ami nem a tiéd, ha ilyen a birtokodba kerül, akkor nem kell visszaélni vele. Szerintem ennyi lenne az egész.
előzmény: mot #63

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#62 2018. Április 19. - 20:50:36
+2
Hi!

A magyar info törvény a direkt marketinggel kapcsolatos adatkezelést hozzájárulás alapján engedélyezi. Tehát elvileg az ügyfél előzetes tájékoztatása alapján adott egyértelmű hozzájárulása kell ahhoz, hogy az adatait kezelhesd direkt marketing célból.
És akkór nézzük az EU-s GDPR-t. Azt mondja, hogy üzletszerzés céljából, az adatkezelés jogalapja lehet a jogos érdek. Na ez a durva, nem kell hozzájárulnod, és kezelhetik jól felfogott üzleti érdekből a rendelkezésükre álló kapcsolattartási adatokat.
előzmény: L. Pásztor #59

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Adatvédelem
#61 2018. Április 19. - 19:00:09
+1
Igen, ez a direkt marketing az eladott adatbázisokkal valóban besz@rás.  >:(
A szakértői vélemény meg minden esetben az adott szabály(ozási)-környezethez fog igazodni, az abban foglaltak betartása a tökéletes, ha nem úgy van felmerül a felelősség kérdése.  OFF Tipikus eset a jogos fegyverhasználat kérdése... a tisztelt bíróság napokig/hetekig/hónapokig vagy még tovább vizsgálódik, a perbefogott rendőrnek, katonának miegymásnak meg volt maximum kb. 2 (KETTŐ!) másodperce, hogy döntést hozzon az éles helyzetben. MO-n az igazságszolgáltatás helyett jogszolgáltatás van, sajnos. ON
előzmény: kero #58

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#60 2018. Április 19. - 00:35:51
+1
Mindig csak azt kérdezem: Miért nem tudunk egyszerűen normálisak lenni?
előzmény: L. Pásztor #59

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#59 2018. Április 18. - 23:50:55
+3
Tökéletesen egyetértünk.
Morálisan igazad lesz ... jogilag ... meg ahogy a jogász népek kényükre-kedvükre tekerik majd.
De örülök, h valaki  nálam sokkal jobban meg tudta ragadni a lényeget.

Ideje lenne a magyar jogot az europai erkölccsel kompatibilissé tenni.
előzmény: kero #58

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#58 2018. Április 18. - 23:42:53
0
Szerintem C. válasz: aki a telefont ellopta és az adatokat közzétette.
Persze nyilván nem lesz igazam.
Mindenesetre az egész adatvédelmi törvényt azért tartom hibásnak, mert nem azt bünteti, aki visszaélést követ el az adatokkal, hanem azt, akinek módjában áll visszaélni azokkal.
Én azzal kezdeném, hogy betiltanám (és szigorúan büntetném) a direkt marketinget, ez már magában megoldaná a probléma jelentős részét, mert elvesztenék értéküket a cégek által egymásnak árusított ügyféllisták. 
előzmény: L. Pásztor #57

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#57 2018. Április 18. - 23:05:16
0
Na ez az ... ettől félek.
Ahol nem előre definiált szabályok szerint kell dönteni, hanem bejön a "szakértői vélemény", a szubjektív emberi döntés az átlagosan korrumpálható kelet-európai emberkékkel, ás az első- és másodfokon egymásnak totálisan ellentmondó ítéletekkel ... na ott lesz a gond.

Ne tudd meg mennyi minden szarnak meg kell felelni egy-egy magyar hardware vagy software fejlesztő cégnek ... míg mások semmiféle szabványoknak meg nem felelő kinai szutykokat kockázatmentesen viszont-eladhatnak és/vagy telepithetnek az unióban. Vagy üzemeltethetnek, mert a hardware-t nem ők csinálták, a software-t nem ők írták.

Hogy a telepitőkre miként csapódik le, v fog lecsapódni ... azt nem tudom. De hogy egy berendezéseket tervező-fejlesztő-gyártó- vagy software fejlesztő cég számára egy istencsapása az egész ... az egészen bizonyos.

PS:  a legrosszabb a human factor. Az néha minden határon túli mocskoskodást is lehetővé tesz. És mindig is voltak, vannak és lesznek aki élnek is vele ...  de erről a telepitők a piacuk ismeretében nálam sokkal jobban informáltak ... :)

PS2:  kollégám délután poemizált: egy mobiltelefont ha ellopnak, és hack révén kiderül h a kódja 1968, mert pl. a tulajdonos születési dátuma, és kikerül majd a nyilvánosság elő párszáz telefonszám, név, cim, email cim, etc, ... akkor ki lesz a felelős ?
A. válasz:  a mobilgyártó, mert csak 4 jegyű kóddal is védhetőek az adatok.
B. válasz:  a felhasználó, mert lezárhatta volna telefonját fingerprint (ujjlenyomat) alapján is...

Kéretik szavazni !  :)


előzmény: czegany #56
« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 18. - 23:13:06 írta L. Pásztor »

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Adatvédelem
#56 2018. Április 18. - 22:48:01
0
Hi!

"Az igazi veszély abban van, hogy nincs v nem lesz nevesitve, hogy mikor-hol-mi tartozik majd a megfelelö adatvédelem és adatkezelés kategoriájába, és mi lesz az a minimum, melyet megtéve v betartva eleget tesz valaki a törvénynek."

Ahol személyes adatokat kezelnek, az már "oda" tartozik.

"És ennek hiányában gond esetén késöbb bárkire rá kehet majd húzni a vizes lepedöt ... akár egy pizzatendelési oldal üzemeltetöjére is ..."

Erre találták ki a hatásvizsgálatot. Az adatkezelő szépen megvizsgálja az általa kezelt adatok körét, az esetleges incidensek által okozható károkat, helyreállítási lehetőségeket, és a hatásvizsgálat eredménye alapján besorolja az adatkezelését, és ennek megfelelően alakítja ki a szükséges biztonsági intézkedéseket.
Más eredményei lesznek a hatásvizsgálati jegyzőkönyveknek egy pizzarendelő oldalnál, és más egy banknál, vagy közüzemi szolgáltatónál. Nyilván más a kezelt adatok mennyisége és köre is, és ennek megfelelően mindenki kialakítja a saját fizikai és logikai biztonsági rendszereit.

Hogy mi telepítők hogy jövünk a képbe? Na ezt pontosan még én sem nagyon tudom, de úgy gondolom aki jelenleg is betartotta az info törvényt, nagyon nem fog meglepődni.
előzmény: L. Pásztor #55

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!