Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46119 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Adatvédelem
#75 2018. Május 24. - 07:54:28
0
2. itt vagyok
előzmény: padisah #72

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#74 2018. Május 23. - 21:07:32
0
Egynek itt vagyok.


előzmény: Lacy #73

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#73 2018. Május 23. - 20:52:20
+1
vegyük meg kalákában vagy 20-an összedobjuk :) úgy meg igazán occé lesz :)
előzmény: eXtra #71

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Adatvédelem
#72 2018. Május 23. - 18:02:57
0
Tipikus gumiparagrafus lesz. Ha valakinek a farkára akarnak lépni, akkor ezzel megtehetik.
előzmény: kero #70

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#71 2018. Május 20. - 08:59:11
+3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#70 2018. Május 18. - 09:22:14
+1
Az személyes adat. Persze ha azt mondanám bármelyik ügyfelemnek, hogy a kollégám azért nem ment el hozzá, mert nem adhattam meg neki a címét, telefonszámát, akkor elküldene a picsába.
De mindegy, a lényeg, hogy még a törvényalkotó sem tudja pontosan, hogy mit is akart igazából. Az a baj, hogy azok hozzák a törvényeket, akik világéletükben jórészt bőrfotelokban ücsörögnek és a mindennapi élet gyakorlatához vajmi kevés közük van. (És most nem kell emiatt elkezdeni az Uniót szidni, mert ott is csak emberek vannak a törvényalkotásban) Amit eddig sikerült leszűrnöm az egészből az az, hogy ha mindent be akarsz tartani, akkor az nem csak a munkádat lehetetleníti el, de a magánemberek hétköznapi életét is. Mert ugye mennyivel jelent kisebb kockázatot egy magánszemély mobiltelefonjában tárolt névlitsa, mint ha ugyanez egy vállalkozó készülékében van?
előzmény: bcslaci #69

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Adatvédelem
#69 2018. Május 18. - 08:11:02
0
És a név, cím, telefonszám? Ha úgy nézzük harmadik személynek átadva az ügyfél hozzájárulása nélkül?
előzmény: kero #68

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#68 2018. Május 17. - 23:07:25
0
http://rtl.hu/rtlklub/magyarulbaloval/mi-az-a-gdpr-es-kit-erint
Akinek van hozzá türelme. Sokkal okosabb nem lettem, talán egy kicsit nyugodtabb, hogy nem eszik olyan forrón a kását.
(Egyébként önmagában egy riasztó kód a kollégának kiadva nem feltétlenül számít a törvény értelmében vett személyes adatnak. )
előzmény: Lacy #67

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Adatvédelem
#67 2018. Május 17. - 21:08:52
0
egyre több a kérdés de most már az ügyfelek is zaklatnak :) jó értelemben persze ezzel a gdpr izével
nézegettem szerte és szét de sehol nincs egy olyan kifejezetten számunkra is hasznos leírás vagy minta.
Mert mi a francnak nekem a webshopok és a regisztrált népek adatainak internetes adatvédelme ha soha nem is foglalkoztam ezzel? Illetve nekem nem kell az ügyfelek nagy részének sem, mondjuk pont a mai az épp ilyen netes árus is. Neki legalább tudtam passzoló mintákat :)
.
de van egy csomó probléma ezzel az egész idiótasággal.
mióta jobban ásódom belefele.
pl 3 nap. azt már kifejtettük, hogy 10 perc is elég ha valaki vissza óhajt élni egy felvétellel.
De mi van akkor, ha pl. egy olyan raktárról beszélünk, ahová pl egy héten egyszer mennek csak, és ugye ha akkor történik valami, ami egy hét múlva derül csak ki, a felvétel meg 3 napig legális, ... szóval nem kicsit hülye a jogalkotó tanácsadója (a jogalkotók alapból hülyék mindenhez én úgy látom, csak szépen felteszik a mancsukat és megszavaznak)
Ma meg .. kissé lebetegedtem, nagyon ritka de van így , de lehetne szabadság is.
Egy sürgős ügyben egy ügyfélhez a kollégám ment, aki nekem nem alkalmazottam, sőt ő saját egyéni vállalkozó, csak ha kell besegít.
namármost én ugye adok nevet címet telefonszámot, riasztóhoz kódot... mert helyettem megy hát kell neki
ergo elkövettem 123 gdpr szabályszegést? vagy ez még belefér?
és lehetne ezt folytatni végtelen..
és még mindig nincs egy jó kis összefoglaló a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Adatvédelem
#66 2018. Május 14. - 20:56:41
+1
Már a cime is vérlázító.

https://infostart.hu/gazdasag/2018/05/13/peterfalvi-attila-nincs-menekves-a-gdpr-elol

Dörzsölt egy pénzbehajtás lesz ez is ... ahogy sokminden más story is az. A kamaráktól kezdve a sok felesleges engedélyekig nagyrésze az.

Jól lehet nekik majd halászni vele a zavarosban. Ha nincsenek egyértelmû szabályok lefektetve, akkor egy erö-szakszervezet úgy alakitja kénye-kedve szerint, h akkor és azt sexuálja meg, akit és amikor akar.
Már most áll a farkuk az ingyen pénzre ...
előzmény: kero #64

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!