Szerző Téma: Sp6000 ATZ és sziréna  (Megtekintve 1377 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Sp6000 ATZ és sziréna
#2 2015. December 01. - 11:49:11
+1
Vegyél a Novosec-től egy NS-128xL panelt, azzal félkézről megy az ilyesmi..
Kihajítod a triódás szirénából a panelt, beteszed helyette ezt, és kész.
előzmény: TomiLC #1

Nem elérhető TomiLC

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sp6000 ATZ és sziréna
#1 2015. December 01. - 09:00:17
0
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék a tisztelt fórumtagokhoz. Otthonomban kiépítettem egy rizstórendszert, (SP6000 központ, Signal PS128ASZ külső hangjelző). A rendszer teljesen jól működik, de egy problémát nem tudtam megoldani. A PS128 6 vezetékes kiépítéssel működik, a központban be van kapcsolva az ATZ zónaduplázás. Hogy lehet azt megoldani, hogy a  külső sziréna reportoljon is és a szabotázs is működjön? Az első ötletem az volt, hogy visszavezetem egy zónára a közös report és szabotázs vezetéket (6 vezetékes kiépítés) és szabotázsnál (ha a hurok szakadt) hangosan riaszt, ha a report lehúzza földre a az 1k EOL ellenállást, akkor pedig néma riasztást ad a zóna, és így látom, hogy volt report. De ez nem működik 2 dolog miatt sem: nem csak szakadást, hanem a rövidzárat is tampernak érzékeli a központ, illetve ennel a központnal nincs olyan beallitas, hogy tamperra mindenkeppen hangosan riaszt, zóna riasztasra pedig némán. Csak olyan van, hogy tamper zóna riasztást követ... Ugye ha az néma, akkor a tamper is néma lesz.

Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni ebben.

Tamás

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!