Szerző Téma: Milyen GSM modult vegyek?  (Megtekintve 63771 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#215 2020. Szeptember 04. - 20:36:16
0
Sőt, opcióként saját Li-ion akku is rakható bele.  :)
előzmény: Lacy #213

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#214 2020. Szeptember 04. - 12:05:34
0
Például ez is lehetett volna egy opció.
De már az alapkérdés is pontatlanul, és információhiányosan hangzott el.
előzmény: Lacy #213

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#213 2020. Szeptember 04. - 06:45:44
0
PCS265LTE (régebben PCS250gprs)
mindent tud egy adatos sim kártyával, amit az IP 150, egyedül az e-mail küldést nem.
és a tápellátás és a net nem a vezetékes szolgáltatótól és a 230V-tól függ, hanem a riasztó akkujáról megy amíg az bírja.
soros portra feldug és lám.. minden ahogy szeretnéd :)
előzmény: padisah #212

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#212 2020. Szeptember 03. - 22:04:27
0
IP150-et nem ismerem. hagyományos TIP-RING csatlakozású megoldásban gondolkoztam. Lehet, hogy legközelebb már ezt fogom használni, ah ilyen igény merül fel. Egyébként meg hagyományos vezetékes internettől függetlenné akartam tenni, mondván, hogy a router kikapcsol áramszünet esetén.
 
előzmény: kero #211

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#211 2020. Szeptember 03. - 14:16:23
+1
Akkor még mindig nem értem, hogy miért nem lett volna jó az IP150? Mi az a funkció, ami azzal nem lett volna megoldható? GPRS-t ugyan nem tud, helyette viszont van e-mail küldés, ami gyakorlatilag komplett eseménylistát ad. És az Insite Gold sem drágább éves szinten, mint a Dominó kártya.
előzmény: padisah #210

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#210 2020. Szeptember 03. - 08:26:52
0
A szempont az volt, hogy a távfelügyelet mellett az ügyfél folyamatosan lássa, mi történik a riasztóján. (Melyik felhasználó nyitott, zárt, hány órakor, stb. olyan dolgokat is lásson, amit a távfelügyelettől kérni kell pl. eseménylista).

A M2M kommunikátor a távfelügyelet felé, és a SECURECOM Vampire tökéletesen megoldotta a gondot.

Amíg van WiFI addig a Vampire arról küldi a Push üzeneteket, amikor pedig nincs, akkor GPRS-en. 
Olcsó megoldás egy Telekom Dominó kártya 3000 Ft-ra feltöltve, és a Maraton 1 GB internet opcióval egy évig jó. 1 GB pedig bőven elég.
A Puloware alkalmazás pedig mindent tud, amire szükség van.
A szerveren átnevezheted az üzeneteket, nevesítheted. sőt, a Vampire-nak van relé kimenete, így, ha egy impulzusos kulcsos kapcsoló zónát állítasz be, azt tudja vezérelni (kell külső relé, mert negatívot kapcsol, mint a PGM) és távolról ki-be lehet kapcsolni a riasztót, vagy tudod a hozzá adott soros kábellel (Paradox) távprogramozni.)

előzmény: kero #204

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#209 2020. Szeptember 01. - 23:08:48
0
Bocs, nem Spectra, én írtam rosszul. SP6000. Egyébként a SECURECOM W2G Vampire-val és a távfelügyelet saját M2M kommunikátorával megoldott  a dolog.

előzmény: kero #204

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#208 2020. Augusztus 29. - 21:19:13
0
20 éves központhoz app?  :D :D :D
előzmény: vg #207

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#207 2020. Augusztus 29. - 21:05:08
0
Kicsit kérdő tekintettel nézek a javasolt megoldásokra és valszeg nem jól értelmezem az ügyfélkérést, de én simán adott központ saját app-ját tenném fel és megoldottuk a feladatot. Nem?
Minden eseményt lát. Úgy ahogy akarja. Ha kell csak eseménylistát néz vissza, ha akarja push üzenetet kap.
Ez miért nem jó?

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#206 2020. Augusztus 28. - 20:13:51
0
Jogos, nem figyeltem eléggé. Bár ha ilyen igények vannak, akkor egyszerűbb lenne egy központcsere.
előzmény: bcslaci #205

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!