Szerző Téma: Milyen GSM modult vegyek?  (Megtekintve 63755 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#155 2018. Augusztus 08. - 21:40:54
0
Próbáld meg egy új Fw-vel....
Nem lehet fix IP címet állítani. A régit lehet az ujjat nem
Csak DHCP-vel működik

Igen el írtam működik akart lenni :D
előzmény: vlezlee #154

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#154 2018. Augusztus 08. - 01:49:08
+1
Őszintén ha már röhögsz akkor olvasd már el figyelmessen amit írtam....... Ki írt olyat hogy DHCP-vel bármit is akarok küldeni?
Idézet
Szintén IP modul csak DHCP-vel küldök...
Szerintem betűhiba, nem kötekedésből írtam, de ezek szerint a smile jellel sem ment át az irónia.

Egyszerűen van egy IP eszköz amibe nem tudok IP címet állítani, nevetséges.
Idézet
Akkor súgok: Paradox IP Locate programmal be lehet állítani fixre is az IP-t, de valami általam nem ismert okból a Power a DHCP-t ajánlja.
Azt meg én nem értem, hogy 2018-ban mi a mákos pity-putyért kell egy gyártó termékeihez 600 programot tartani a laptopon?

A másik hogyha egyszer nem tud IP-t kérni akkor amíg újra nem indítod nem is kér. 169-es címre áll. Pl egy switch vagy egy wifi AP után.

És vissza térve a DHCP dologra van több olyan cég aki nem használ DHCP szervert és az informatikust rá sem lehetne venni hogy na légyszi az én kedvemért csinálj egyet gyorsan.
Idézet
2018-ban van ilyen??? Ha van is, erre pont lenne még biztonságos megoldás is, csak a lusta IT-snak legalább 5 percet elvenne az életéből


De amúgy ha van időd egy otthoni ügyfélnél állítgatni VLAN-t vagy openwrt rakni a routerére akkor szólj adok munkát :D
Idézet
Ha hajlandó lecserélni legalább egy mikrotikre és normális óradíjat fizet állok elébe :) OpenWRT-vel nem szeretnék szarakodni, csak egy opció

De a lényeg hogy stabil működéshez DHCP ezt valaki légyszíves mesélj el
Amúgy informatikai rendszernérnök vagyok eredetileg, de erre most nem jövök rá hogy miért.
Idézet
Szerintem azért mert a Powernél az upnp-t preferálják amit én pl alapból tiltok minden routeren

előzmény: orkenyip #153

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#153 2018. Augusztus 07. - 23:48:22
+1

Őszintén ha már röhögsz akkor olvasd már el figyelmessen amit írtam....... Ki írt olyat hogy DHCP-vel bármit is akarok küldeni?
Egyszerűen van egy IP eszköz amibe nem tudok IP címet állítani, nevetséges. A másik hogyha egyszer nem tud IP-t kérni akkor amíg újra nem indítod nem is kér. 169-es címre áll. Pl egy switch vagy egy wifi AP után.

És vissza térve a DHCP dologra van több olyan cég aki nem használ DHCP szervert és az informatikust rá sem lehetne venni hogy na légyszi az én kedvemért csinálj egyet gyorsan.
De amúgy ha van időd egy otthoni ügyfélnél állítgatni VLAN-t vagy openwrt rakni a routerére akkor szólj adok munkát :D

De a lényeg hogy stabil működéshez DHCP ezt valaki légyszíves mesélj el
Amúgy informatikai rendszernérnök vagyok eredetileg, de erre most nem jövök rá hogy miért.

Nagyvállalati rendszerben jó esetben egy normális cisco router van, ott meg sima ügy mac address alapján mindig ugyanazt a fix ip-t adni, esetlg egy külön vlan-ba tenni a biztonságtechnikai eszközöket.
KKV és othoni környezetben ubiquity és mikrotikis tudja, de 1-2 tplink is megfelelő openwrt-vel.
DHCP-vel mit szeretnél küldeni? Nem fog menni, a dhcp nem arra való 😁

Abban egyetértünk, hogy paradoxéknál nagyon nem jó az irán, hibás firmware-ek tömkelege, nem jól működő funkciók, a babyware-t meg hagyjuk...
Szoftverek terén példát vehetnének a jablotronról, satelről.

előzmény: orkenyip #149


Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#152 2018. Augusztus 07. - 20:48:07
0
Felhőben megy, nem kell semmi port átirányítás, fix IP, meg semmi
előzmény: bcslaci #151

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#151 2018. Augusztus 07. - 20:46:47
0
"Paradox IP150 V4 modul MG, SP és EVO központ internetes felügyeletéhez és letöltéséhez, csak INSITE GOLD és BW v4.0.8 vagy újabb.

Internet modul Paradox központokhoz, amely távoli rendszerfelügyeletet tesz lehetővé web böngészőn, vagy INSITE GOLD szoftveren keresztül és az eseményeket IPR512 távfelügyeleti vevőre és / vagy IPRS7 szoftverre képes jelenteni. Ezen felül 16 db e-mail címre tud e-mail értesítést küldeni az eseményekről (v4.0) - újabb verziók esetében PUSH.

Az eszköz frissíthető v4.20-ra, a frissítés idejére az IP modult át kell állítani DHCP-re, SOFTWARE portját (alapesetben 10000) ki kell nyitni az aktuális IP címre. A frissítéshez tanulmányozzák a csatolt frissítési segédanyagot!
A frissítés támogatja az új, Insite GOLD-on keresztüli frissítést, valamint stabilabb kapcsolódást eredményez. Az új verzióból kikerült a kezelői webfelület és az e-mail küldés, ezek helyett az Insite GOLD és a PUSH üzenetek használhatóak!

FIGYELEM!

A v4.20-as verziónál DHCP üzemmódban működik stabilan az eszköz! Port nyitást csak abban az esetben tudunk biztosítani, ha MAC cím alapján a DHCP szolgáltatással adunk az eszköznek fix IP címet!
A port nyitás stabilabb és gyorsabb kapcsolódást biztosíthat, de nem feltétlenül szükséges."
előzmény: vlezlee #150

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#150 2018. Augusztus 07. - 00:01:47
+1
Nagyvállalati rendszerben jó esetben egy normális cisco router van, ott meg sima ügy mac address alapján mindig ugyanazt a fix ip-t adni, esetlg egy külön vlan-ba tenni a biztonságtechnikai eszközöket.
KKV és othoni környezetben ubiquity és mikrotikis tudja, de 1-2 tplink is megfelelő openwrt-vel.
DHCP-vel mit szeretnél küldeni? Nem fog menni, a dhcp nem arra való 😁

Abban egyetértünk, hogy paradoxéknál nagyon nem jó az irán, hibás firmware-ek tömkelege, nem jól működő funkciók, a babyware-t meg hagyjuk...
Szoftverek terén példát vehetnének a jablotronról, satelről.

előzmény: orkenyip #149
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 07. - 00:06:41 írta vlezlee »

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#149 2018. Augusztus 06. - 22:33:07
+1
Sajnos a paradox nagyon rossz irányba halad.
IP modul panasz, hogy nem ment az email küldés, a következő FW-be már nem volt bent.
Szintén IP modul csak DHCP-vel küldök... nesze nagyálalati környezet...kerdeztem ahol nincs DHCP szerver? Még nem kaptam választ rá.
előzmény: vlezlee #140

Nem elérhető ermi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#148 2018. Augusztus 06. - 20:01:26
+1
Jár az öt pont.
előzmény: bcslaci #146

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#147 2018. Július 30. - 02:15:32
+1
A 071 memoriacimen megadhato h melyik telefonszamokra menjen a bemenet ertesitese.
Az egyes telefonszamra megy a szerviz jelzes.

A " panik bemenet kikapcsolaskor" milyen memoriacim ?
Nincs elottem a szoft, benne alul help mit ir ?

Vannak nem publikalt memoria cimek.
Ha megnyitod a service konyvtarban a mobilcom-8-config.dll -t akkor lehet h talalsz benne sort, ami a service jelzesekre utal, koztuk a szolgaltatoi sms tovabbitasra is. Ovatosan a sorok modositasaval, mert nagy galibat lehet vele csinalni...
előzmény: ermi #145

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen GSM modult vegyek?
#146 2018. Július 29. - 21:20:10
+8
SZIASZTOK!
.
.
.
KÖSZÖNÖM

Talán így segít valaki. Vagy az ügyfélhez is csak berongyolsz, hogy jöttem, hol kell fúrni?
Vagy túl nagyok az elvárásaim?

előzmény: ermi #145

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!