Szerző Téma: Windows 10  (Megtekintve 13992 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Windows 10
#18 2015. December 11. - 15:20:41
0
Hmmm ... EULA ....
Na azoknak akik még mindig nem értik, itt 1 könnyű olvasmányos cikk a sok közül:
http://444.hu/2015/08/01/telepitetted-az-uj-windowst-es-persze-olvasatlanul-leokeztad-a-felhasznaloi-felteteleket/
előzmény: vlezlee #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Windows 10
#17 2015. December 11. - 10:15:12
0
Tökéletesen igazad van, a linuxal a világ atom-stabil ... csak az a baj egy tanult kollégám szerint, a Linuxra bizony születni kell ...  :(
Többször nekifutottam már, de sosem volt még annyi időm, h belebújtam volna valamelyik disztribució kernel-je lelki világába. Anélkül meg csak buta felhasználó az ember a képernyő mögött. Vagy rászán valaki rengeteg időt a megismerésére, vagy rengeteg pénzt a rendszer kiépítésére és karbantartására ... ami szerintem valahol ugyanannyiba kerül.

Igy maradt (nekem) a mac, ami ugye szintén atom-stabil, mivel valahol linux alapú oprendszer ... és (félig) tudatlan felhasználóknak készült ...  :(
előzmény: LSalander #15

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Windows 10
#16 2015. December 11. - 10:08:08
0
A Microsoft az XP óta lenyomja az emberek torkán, még mindig nem értem, hogy miért a windows 10-el kezdődően kezték el emiatt fikázni őket, az EULA-ban már régóta benne van minden.
De ez ugyanígy igaz az Apple-re is, ahogy nő a felhasználói tábora úgy kezdenek el megjelenni OSX-re is a vírusok, csak OSX-nél meg kell várni a gyártó frissítéseit, ami lássuk be néha határozottan nem gyors.

A MAC ára szerintem inkább attól megy felfelé, hogy kishazánkban divattermék lett belőle és sokan csak használtan engedhetik meg maguknak. Nézd meg ebay-en a használt mac árakat európán kívül...
előzmény: L. Pásztor #13

Nem elérhető LSalander

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 12
Re:Windows 10
#15 2015. December 11. - 09:51:28
0
...az belso halozatot uzemeltet net nelkul, es kulon mac-et net-re.

Vagy linuxszot, ha soványabb a büdzsé.


Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Windows 10
#14 2015. December 11. - 09:08:51
0
Ezt a kémkedős dolgot igazából csak egy módon lehet kikerülni. Úgy, hogy a gép offline van. A munka notim eleve így van kialakítva, azzal nem megyek fel egyáltalán semmilyen netre. Ezzel a frissítések is feleslegessé váltak. Kapott egy stabil Win7 oprendszert, és  ennyi. Csak programozói szoftverek vannak rajta, évek óta gyors, stabil, gond nélkül üzemel. Annyi az egyetlen apró plusz, hogy így kell egy közvetítő pendrive az arhiválásokhoz.

előzmény: L. Pásztor #13

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Windows 10
#13 2015. December 10. - 23:26:26
0
Nem annak neveznem ...
A microsoft lenyomja az emberek torkan, h matathatnak a gepeikben, ezt vegyek tudomasul, mert ez jo nekik, es kuss ! [size=78%]Es a marketing mukodik, az emberek es cegek felhobe mennek, folyamodvanya h tör mindenki mindent amit tud, a hekkerek aranyeletet elnek, gigabyte szamra adjak el az adatokat, a spam soha nem letott mereteket öltött. Sokan nagy penzt kaszalnak a megszerzett adatokbol ...[/size]
Aki atlatja mi tortenik, az belso halozatot uzemeltet net nelkul, es kulon mac-et net-re. Es eszement modon vasarolja a hasznalt mac-et netezni, igy egy 2009-es mac mini 100e fellett van ma mar,  ma 20 ezerrel tobb, mint 2 eve...


A tobbi reszere megy a tomeg-pszihozis, mindegy hogy droid, windows vagy sziriai bevandorlo, svajci frank alapu hitel, vagy 3 hengeres turbos auto savelhagyassal ... behulyitik a tutival, emberek  beveszik, paran megszedik raja magukat es ennyi ...


előzmény: vlezlee #12

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Windows 10
#12 2015. December 10. - 22:53:22
0
Majd megnézem, de eleve a onedrive és az on-line fiók miatt már sok adat megy a ms felé.
Nem tudom miért pont a win 10-et pécézték ki maguknak az újságírók, a win 7 kb ugyanennyi adatot küldene. Ami viszont probléma, hogy win 10-ben minden ilyen funkció alapértelmezetten engedélyezve van ellentétben a windows 7-el.
Én ezt a hisztériát sok ember részéről inkább a hozzá nem értésnek tudnám be.
előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Windows 10
#11 2015. December 10. - 22:38:40
0
Nem sorolom, sg.hu-n oldalakon keresztul errol sirnak.
Toltsd le  wireshark ethernet monitort, es dobsz egy hátast mi mindent kuld el  a W10 a tudtod es akaratod nelkul.
A w7-ben egyszeruen bement az ember egy Glary utility-vel a windows lelkebe es kezzel letilthatta mindazon szolgaltatasok futasat, illetve tilthatta az automatikus szálak inditását bekapcsolás utan, ami minden szennyesedet kiteregette a netre. Sajnos ez W10 alol mar nem megy (vagy idaig meg nem irtak ra semmit) igy egy w10-es gep ontja kifeke az infot a netre, es max tehetetlenul nezi az ember ... mar persze aki meglatja.
Ezt azert sokan mar nem viselik / viseltek el, igy mentek vissza w7-re.
előzmény: vlezlee #9

Nem elérhető Heim

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 26
Re:Windows 10
#10 2015. December 10. - 20:18:17
0
Olcsó kínai, allview "márkájú".
Pont amiatt vettem, hogy kipróbáljam a programozást.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Windows 10
#9 2015. December 10. - 20:10:18
0
több cég és magánember is az ingyenes frissítési lehetőséget felhasználva feltette a W10-et.
Később nagyrészük fejvesztve dúrta le és tette vissza a W7-et ... mert meglátásuk szerint ez az utolsó, folyamatos munkára még alkalmas windows.
 
előzmény: eXtra #3


Mi volt vele a bajuk? Szerintem az eddigi egyik legjobban sikerült windows, nálunk a cégnél szeretik :)
A novemberi frissítés utáni verzióval már nekem sincs semmi bajom a moxa driver hiányát kivéve, de az nem a window sproblémája.
előzmény: L. Pásztor #4

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!