Szerző Téma: Windows 10  (Megtekintve 14008 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Windows 10
#8 2015. December 10. - 18:19:58
0
Szia!
Ez jó hír! Elsősorban nekem is Satelhoz kéne... Egyébként milyen tablet?
előzmény: Heim #7

Nem elérhető Heim

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 26
Re:Windows 10
#7 2015. December 10. - 18:15:43
+1
Szia!
Én egy win8as tablettel programozom, otg kábel+usb sorossal a satel központokat.
Üdv!
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Windows 10
#6 2015. December 10. - 13:15:29
0
Még egy infó:
Sámson táblát próbáltak felhasználni kb. hasonló feladatra, de az OTG probléma miatt lehetetlen volt összehozni. Az oprendszer nem valós időben fordul a perifériához, hanem amikor akar, illetve amikor megkapja rá a TASK-ot. Innentől az összes valós idejű kommunikáció lehetetlenné válik, csak a periféria kezelés működik (mint pl. memória, nyomtató, billentyűzet, egér, stb.)

Ami pl. működhet (de még sosem próbáltuk): beágyazott rendszer RTOS (Real Time Operation System) alatt. Lefordítva magyarra: valószínűleg ebben az esetben hamarabb működhet egy rapsberry egy RTOS alatt így, mint egy táblagép, mert a málnán az RTOS az oprendszer, ami ezt (is) támogatja ...
előzmény: eXtra #5

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Windows 10
#5 2015. December 10. - 12:56:29
0
A win7-es notebookomat én sem frissítettem 10-re, de a tablet kategória az egész más. Ebben az árfekvésben egy -majdnem- teljesértékű windowsos táblagép, azért nem lenne rossz! ;) Ha az összes melós cuccomal kompatibilis lenne egy pici ócó tablet, azt nagyon imádnám, úgyhogy akinél van kéznél egy ilyen kütyü, ráfeküdhetne a témára... :)
előzmény: L. Pásztor #4

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Windows 10
#4 2015. December 10. - 12:40:53
0
Kisegítő infó ... ha segít  ... saját tapasztalatunk pedig nem sok van:

több cég és magánember is az ingyenes frissítési lehetőséget felhasználva feltette a W10-et.
Később nagyrészük fejvesztve dúrta le és tette vissza a W7-et ... mert meglátásuk szerint ez az utolsó, folyamatos munkára még alkalmas windows.

Nálunk még pár gépen (a fejlesztések és felhasználók miatt) W7 van ... és aminek windowsosnak is kell maradnia, az ezek tudatában marad is rajtuk a W7 egyelőre ... 

Az idő majd megmondja ... hit nélkül ...  :)

Ami az OTG-t illeti az csak USB host-ot ad a buta perifériáknak Prolific, Microchip vagy Ftdi alapon. Kevés a remény arra, hogy real-time adatforgalomra alkalmasan kezelje ... bármilyen oprendszer legyen is az.

De sejtem mit szeretnél ... én arra inkább régebbi 8-9-10"-es netbook-kal próbálkoznék. Egy kollégám ezt csinálja W7-en egy Acer-rel, csak nem riasztókkal, hanem PLC-kel ... és arra kicsi pénzért tökéletesen bevállt.

 
előzmény: eXtra #3
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 10. - 12:48:20 írta L. Pásztor »

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Windows 10
#3 2015. December 10. - 10:41:16
0
Üdv! Azon gondolkodom, hogy pici ócó Windows 10-es tableten OTG-vel működhetnek az USB-s kábeleink? Mert ha igen, és a programozó szoftvereink futnának Win10-en, akkor hamarosan beruháznék egy ilyen kütyübe... Korábban is agyaltam rajta, hogy de jó lenne egy pici, olcsó célgép, amin kizárólag a leírások és a biztonságtechnikai szoftverek lennének, de most a Win10-zel talán eljött az ideje. :)[/size]

Tescoban a Lark 7i ára most br. 17990, de a 8i is csak br. 24990 pénz. Első ránézésre asszem csak felbontásban és hdmi kimenetben különböznek...

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Windows 10
#2 2015. Szeptember 05. - 20:25:40
0
Próbálkozom én is a Win10-el. Babyware-ből én a 2.9.9 változatot használom. De meg van a 2.31 is. Talán a Power oldalán volt fenn ez a verzió, de valamiért törölték. (lehet nem stabil, de nálam eddig ok. ) Megnéztem, a Paradox és Power oldalát is, a 2.9.9 verzió már nincs fenn.
 Pyronix megy kompatibilis módban, Wintex ok. Titan ok. Mást eddig még nem próbáltam, de ami win8 alatt ment szerintem itt is fog.
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Windows 10
#1 2015. Szeptember 05. - 10:16:38
0
Üdv kollégák,

Használ valaki közülünk rajtam kívül Windows 10-et programozásra?
[size=78%]Pár tapasztalat:[/size]
- Paradox In-Field 3.9.3 nem tudja feltölteni hálózaton keresztül az IP150-re a firmware-t, wifin már 8.1 alatt sem működött.
- MOXA USB-RS232 átalakítóhoz nincs driver
- Babyware 2.31: tegnap egy EVOHD központon kellett volna 2 kódot kicserélnem, de nem volt hajlandó kommunikálni csak sokadik próbálkozásra (kapcsolat felépült hálózaton keresztül is és soros porton is, de csak rx-tx villogott nagyon lassan. Később vettem észre, hogy a kódokat ugyan átírta, de úgy tűnt, mintha nem kommunikálna) ezen kívül nekem stabilabbnak tűnik, mint win 8.1 alatt, SP4000 programozása 8.1 alatt sem, volt stabil.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!