Szerző Téma: Akkumulátorok minősége  (Megtekintve 22676 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Akkumulátorok minősége
#3 2012. Január 18. - 21:09:22
0
Diamec- rettenet, viszont olcsó, hasonló a BigBat-hoz (az a 10% ami meg jónak bizonyul elmegy 6-8 évet is). A másikkal még nem volt dolgom csak fegyveren ;D
előzmény: NoRbEe_Sly #2

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:Akkumulátorok minősége
#2 2012. Január 18. - 17:56:29
0
A Diamec és a RedDot akkumulátorok milyen minőségűnek számítanak szerintetek?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Akkumulátorok minősége
#1 2012. Január 18. - 11:56:25
0
Ti milyen "márkanevű" aksikkal szívtatok rengeteget?

Szerintem a szegedi szerelők között a "Titan" fantázianév sokáig citromdíjas etalon marad. Sok-sok évvel ezelőtt anekdotává vált, hogy egy kolléga ezzel a szöveggel vitte vissza a boltba a selejtes aksikat:
"TI TÁN tudtok vele mit kezdeni, de nekem több ilyen sz@r nem kell!"  :D

A múltkor egy kerekesszékes haverom motoros emelőjében cseréltem 7 Ah-s aksikat és a kéznél lévő mérleggel kíváncsiságból megmértem az aksik súlyát. Az eredeti aksikat Németországban szerelték be (számomra ismeretlen típus volt), én pedig Bosch aksikat raktam a helyükre. Azt tapasztaltam, hogy a Bosch jóval könnyebb (és ez úgy általában igaz az összes hazánkban kapható aksira!), mint az eredeti német aksi volt. Nálam a Bosch aksikkal eddig nem volt gond (kopp-kopp), de a hosszú évek alatt azt azért megfigyeltem, hogy a savas aksik súlya egyenes arányban áll a várható élettartammal...

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!