Szerző Téma: Kerítésvédelem?  (Megtekintve 11173 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kerítésvédelem?
#14 2018. Október 20. - 22:34:15
+1
Sziasztok!

érdekelne hogy valakinek van-e gyakorlati tapasztalata a vibrációs kábeles (pl.FP 300 vagy QUADROSENSE) kerítésvédelmi rendszerek alkalmazhatósága, megbízhatósága terén? Gondolok itt elsősorban az esemény detektálás biztonságára, illetve a téves riasztások gyakoriságára.
Ha valakinek van megosztható infója, azt szívesen venném! Köszi!

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kerítésvédelem?
#13 2011. Június 25. - 21:50:11
0
Sziasztok!
Nem akartam udvariatlanul lelépni, csak sok dolgom van és nem néztem meg van-e új javaslat. Köszönöm szépen az eddigieket és bár az igazi megoldást nem találtam meg, de tanultam az olvasottakból.
Mégegyszer köszönöm, ha valami frankó eszetekbe jut írjátok meg, vissza-vissza nézek majd.
Üdv: szelac
 

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kerítésvédelem?
#12 2011. Június 21. - 21:11:00
0
Az esseni kiállításon ők vitték a pálmát, mert 1 hónapig működik a mikro sorompójuk az akkujával:

http://www.forteza.com/en/quickly-deployed-microwave-complex/

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kerítésvédelem?
#11 2011. Június 21. - 20:41:35
0
Én azt hittem, hogy ez a mikrofonkábeles védelem úgy működik, hogy a kábel valamiféle indukciós vagy hasonló teret hoz létre maga körül úgy 50-80 cm átmérőben és egy nagyobb tömegű test ha ebbe bekerül, akkor ezt érzékeli és valamilyen jellel reagál. Ezt ha átlag 60-80 cm magasan elvezetem, (esetleg a védendő járműveket is használhatom tartónak) elég nehéz észrevétlenül leküzdeni.
Létezik ilyen megoldás, de a kerítésvédelmi kábelek általában mechanikai elven működnek...

Ehhez mit szólnál? Az áráról csak sejtéseim vannak, de amúgy tökéletes lenne: ;)
M.I.L. PAC 385: KÜLÖNLEGESEN GYORSAN ÁTTELEPÍTHETŐ MIKROHULLÁMÚ ÉRZÉKELŐ

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kerítésvédelem?
#10 2011. Június 21. - 14:56:33
0
Ez is egy jó megoldás lehet , bár nem tudom mennyibe kerül :
http://www.autogps.hu/solutions/heavyequipment.aspx

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kerítésvédelem?
#9 2011. Június 21. - 14:53:30
0
Üzemanyag lopás (leszívás ellen , ha a tankot rongálja nem jó) elleni mechanikus védelem : http://kamiontanksapkabilincs.hu/products.php

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kerítésvédelem?
#8 2011. Június 21. - 14:18:44
0
Na ezért jöttem ide kérdezgetni, mert sok alapvető dologgal nem vagyok tisztában és a segítségetekkel némileg megvilágosodok. Én azt hittem, hogy ez a mikrofonkábeles védelem úgy működik, hogy a kábel valamiféle indukciós vagy hasonló teret hoz létre maga körül úgy 50-80 cm átmérőben és egy nagyobb tömegű test ha ebbe bekerül, akkor ezt érzékeli és valamilyen jellel reagál. Ezt ha átlag 60-80 cm magasan elvezetem, (esetleg a védendő járműveket is használhatom tartónak) elég nehéz észrevétlenül leküzdeni. Magát a telepítést ráérne elvégezni a rendész, hisz miután megérkezik van 1-2 órája sötétedésig, reggel is hasonló a helyzet. Addig is tanulja a terepet. Az biztos hogy az én fejemben egyszerűnek tűnt a renszer. (vagy az én fejem túl egyszerű?) Úgy látom ezt nem jól gondoltam, de pontosabb leírást  működéséről nem nagyon találok.
Olyan rendszert akartam, amit a gép kezelője sem nagyon tud megmanipulálni, mert bizony annak a bizonyos láncnak a kezelők is gyenge szemei. Azt pedig egy rendész sem tudja leellenőrizni 15-20 perc alatt, hogy az őrizetére bízott gépeknek a reed relét nem zárták-e rövidre vagy éppen nem iktatták ki. A kezelők pedig 10 órai munka után nem fogják türelmesen végigvárni hogy az emberünk átadás-átvételt csináljon. Persze erre is meg van a jó megoldás, csak ugye az idő sürget mert nem túl soká itt az aratás és addig le akartam rendezni.
Azért ezeket az információkat is köszönöm, még agyalok rajta a segítségetekkel, legfeljebb nem a búza, hanem a kukorica aratásra lesz megoldva.
 
Jó pihenést (aki teheti  ;) )
 

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kerítésvédelem?
#7 2011. Június 21. - 10:43:27
0
Na már megint itt vagyok!
 
Kedves eXtra! Ha már elkalauzoltál POWER oldalára ott meg is találtam amit vélhetően keresek. Az FP300-as rendszert természetesen kábelestől mindenestől. Ha már egyszer szakember által össze van állítva, 200 méter kábel+ FP300-as +akku +egy sziréna  egy lámpával egy ügyes szekrényben, mit lehet elrontani a helyszinen?
Hááát... szerintem több buktatója is van a dolognak:
- 200 m kábelt rendszeresen telepíteni, majd összetekergetni, tárolni, nem túl egyszerű feladat
- a botokra leszúrt kábelt felfoghatod egysugaras infrasorompónak is, amit egyszerű kijátszani

Idézetet írta: szelac
6-7 kombájn és 5-6 szállítószerelvény.
Ebben az esetben én inkább egyedi járművédelmet csinálnék. A kerítésvédelmi eszközök árából így is bőven kijönnél, ráadásul minden úgy működne, mint egy autóriasztó - csak modernebb kommunikációval, bővebben szenzorozva és néhény extra funkcióval. Így nem csak aratáskor használhatnád a rendszeredet, hanem a bérmunkáktól kezdve bárhol és bármikor! Pl. a kombájnba beraknék egy Satel MICRA központot, a vezetőfülkére kültéri mozgásérzékelőket szerelnék, a védendő alkatrészekre pedig reedet vagy szakadókábelt. A MICRA gprs-en keresztül távfelügyelhető és az eseménymemóriája is lekérdezhető, tud sms-t küldeni, a rendszer egyszerű távirányítókkal kezelhető, stb. Persze látni kellene a járműveket és az igényeket a helyszínen pontosítani, mert így csak vaktában ötletelgetünk... :-)

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kerítésvédelem?
#6 2011. Június 20. - 23:27:40
0
átbújik alatta?
 Az pl. FP300-at alapvetően fix kerítés védelmére találták ki, amit meg kell mászni (mechanikailag mozog) és ezt érzékeli a jelzőkábel

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kerítésvédelem?
#5 2011. Június 20. - 22:59:33
0
Túl mélyen aludni!  ;D :P

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kerítésvédelem?
#4 2011. Június 20. - 22:25:18
0
Na már megint itt vagyok!
 
Kedves eXtra! Ha már elkalauzoltál POWER oldalára ott meg is találtam amit vélhetően keresek. Az FP300-as rendszert természetesen kábelestől mindenestől. Ha már egyszer szakember által össze van állítva, 200 méter kábel+ FP300-as +akku +egy sziréna  egy lámpával egy ügyes szekrényben, mit lehet elrontani a helyszinen?
 

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kerítésvédelem?
#3 2011. Június 20. - 21:59:47
0
Heló eXtra!
 
Várakozáson felüli gyors reagálásod köszönöm!
6-7 kombájn és 5-6 szállítószerelvény. Össze vannak "terelve" lehető legszűkebb helyre, (tűzvédelem némileg korlátoz) de ez is belefér szerintem egy 6-800 m2-be. Ez nagyjából 150 méter telepítés.  Alapvetően nem az a probléma hogy ellopják valamelyik gépet, hanem hogy leszippantják az üzemanyagot, lelopnak valamilyen alkatrészt, meg egyébként is az egész vashalom értéke elérheti az 500 milliót is ami önmagában is generál bennem némi aggodalmat.
Az eszköz amit javasoltál előttem ismeretlen volt eddig, de javaslatodra utánanézek. Nem akarom erőltetni a saját elméletem, de valamiért még mindig azt preferálom. Nem hiszem hogy egy normális ember nem tud 20-30 pálcát lenyomni, egy kábelt kihúzni annak mentén, majd megfelelően csatlakoztatni a "központhoz". Hangolni meg nem kell túl finomra, nem baj ha a leggyengébb láncszem nem csak 100 kg-os ember, hanem 20 kg-os kutya közeledtére is felriad. Ha  volt valaki határőr akkor a H63-as JK mint analógia továbbfejlesztése lebeg a szemem előtt. ;)
Köszi mégegyszer a segítőkészséged!
 
Szia: szelac

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kerítésvédelem?
#2 2011. Június 20. - 10:21:12
0
Szervusz!

Hány gépről van szó, mekkora területen parkolnak és milyen távolságra vannak egymástól? Szerintem nem jó ötlet rendészre bízni a "telepítést", mert abból csak a baj lesz...  8)

Én a helyedben megnézném a rádiós elmozdulásérzékelő alkalmazásának lehetőségét! Abban az esetben a rendésznek csak annyi dolga lenne, hogy este egy kupacba tereli a gépeket, aztán élesíti a rendszert. A rendész esetleg a gépekbe is elhelyezheti az érzékelőket, de az már némi biztonsági kockázatot jelenthet, mert a leggyengébb láncszem az ember lesz..:D

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Kerítésvédelem?
#1 2011. Június 20. - 09:42:57
0
Tiszteletem a fórumozóknak!

Kicsit egyedi a problémám, de úgy gondolom hogy itt segítséget vagy útbaigazítást kapok. Szükségem lenne egy olyan jelzőrendszerre, amelyet egy tetszőleges helyen rövid idő alatt telepíthet a rendész, kevés hozzáértést igényelve. Mezőgazdasági gépeket kellene őrizni alkalomszerűen, változó terepviszonyok és körülmények között. Aratási vagy egyéb szezonmunkák idején nem vonulnánk be a telephelyre nagy távolságról, hanem egy helyen a gépeket leállítva egy rendész segítségével megvédenénk a gépeinket, elriasztanánk a "rosszembereket". Arra gondoltam, hogy mikrofonkábeles kerítésvédelemnek az elemeit felhasználva gyorsan leszúrható villanypásztor-szerű üvegszálas pálcákon a zsinórt végigvezetve körbevenné a rendész a gépeket. Csak a kábel és az elektronika egy kisebb piezo szirénával esetleg relét vezérelve akkumulátoros lámpát kapcsolva segítené a rendész munkáját.
Mit gondoltok használható-e erre az általam felvázolt rendszer, vagy valami más irányt vegyek. Infrás, vagy mikrohullámú rendszert nem tartom járhatónak, egyrészt túl nagynak gondolom az energiaigényét, másrészt komoly árak vannak, harmadrészt azt már nem egyszerű telepíteni.
Előre is köszönöm ha valaki foglalkozik az én egyedi gondommal

Üdv: szelac

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!