Szerző Téma: 5 GHz antennák  (Megtekintve 4594 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#16 2018. Január 17. - 11:28:03
0
Ismét egy kérdés....használt már valaki Ubi antennát 12V-ról tartósan? azt mondja az egyik kolléga, hogy simán elketyeg 12V-ról is, de a gyári leírásában nem találtam rá utalást és még én sem próbáltam.

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:5 GHz antennák
#15 2016. Október 10. - 19:28:14
0
Én is jártam már így nanostationnal, ha elérhető az antenna akkor tFTP-vel rá lehet tölteni egy jó firmware-t, ha nem elérhető (reset után sem) akkor szerintem kuka. Nekem gariban küldtek agy vadonat újat (gar. időn belül)
előzmény: Janó #13

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#14 2016. Október 10. - 19:19:09
0
Megoldódott, de érdekes......a router és a poe táp közé be kellett iktatnom egy sima switch-et.
Nem tudom, hogy miért nem szerette sw nélkül. A router portja működik rendesen, lábak nem voltak összezárva.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#13 2016. Október 10. - 17:24:50
0
Tápot (eredeti Ubi), kábeleket cseréltem.
Beszéltem Dudics Janival, ő reset gomb beragadásra tippelt - most épp ezt vizsgálom.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:5 GHz antennák
#12 2016. Október 10. - 17:06:25
0
POE tápfeladó jó? Kábel nem szakadt? Táphibára tippelnék
előzmény: Janó #11

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#11 2016. Október 10. - 16:30:19
0
Sziasztok,[/font]Fel tudna világosítani valaki, hogy mit jelent ubis eszköznél ha a szignál ledek felváltva villognak....azaza piros a narncssárgával és a két utolsó zöld.Kábelt cseréltem, tápot cseréltem, asztalon működik - kereső megtalálja de ha felviszem a padlásra ott csak a villogás van.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#10 2016. Október 01. - 21:31:20
0
Igen, nézegettem azt én is......tényleg nem olcsó kategória.  :(

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:5 GHz antennák
#9 2016. Október 01. - 13:08:50
0
Ubiquity airfiber, de nem épp az olcsó kategória és az adatlappal ellentétben maximum 750MBit-et tud.
Wireless gigabitre egyik cucc sem lesz olcsó.
előzmény: Janó #8

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#8 2016. Szeptember 30. - 10:05:14
0
Tudnátok ajánlani olyan típust aminek gigás az átvitele és a lan portja? és elfogadható áron van!

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#7 2016. Szeptember 05. - 21:31:33
0
Nagy a gyanúm, hogy a jelenlegi problémám okozója a vízmű. Ők is elkezdtek saját adatátviteli rendszereket felrakni a víztornyaikra és szerintem nem nézték a meglévő freki használatot és egymásba "beszélgetnek" az antennák.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:5 GHz antennák
#6 2016. Szeptember 04. - 17:36:34
0
Ubiquity-nél vigyázni kell, mert sokszor fals adatokat ír a saját diagnosztikája. Már nem egyszer találkoztam vele, hogy elvileg 300/300MBit-nek jelezte a kapcsolat minőségét, közben meg 10Mbit alig ment át a 2 eszköz között. Ez pl egy gerinchálózatnál elég kellemetlen tud lenni.
Ubi szerintem azért népszerű, mert pofon egyszerű konfigurálni
előzmény: Janó #4

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:5 GHz antennák
#5 2016. Szeptember 01. - 13:15:57
0
Ligo jó kis motyó, sokan nem ismerik még Mo.-n
Ubi beszerzése drágább, kb ugyanazt tudja.


előzmény: Janó #4

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:5 GHz antennák
#4 2016. Szeptember 01. - 12:29:47
0
Teljesen egyetértek veled, a hálózati alapfogalmakkal tisztában kell lenni.
Sajnos én fakultatív tanulás/gyakorlás útján szedtem össze a tudásomat és van még mit összeszednem.
Anno nézegettem Mikrotik tanfolyamot, de elég húzós áron oktatják, de előbb-utóbb rászánom magam.....
És igen vannak még leszakadásaim is, bár ez némileg visszavezethető az optikai rálátás csökkenésére amit talán a holnapi nap folyamán orvosol az Önkormányzat, mert belátták, hogy csak így fognak működni a kamerák.

Ligo-t most kezdte árusítani a P kft, csak nem tudom, hogy a minőség miatt vagy az ár miatt, mert eddig csak UBI volt nekik.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:5 GHz antennák
#3 2016. Szeptember 01. - 11:11:03
0
MikroTIK-hez sem kell egyetem, de hálózati alapfogalmakkal tisztában kell lenni.
Megjegyzem, hogy ha nincsenek meg az alapok, akkor egy ubiquity-s rendszert is be lehet úgy konfigurálni, hogy valahogy működjön, de sosem lesz jó (néha leszakadozik pár kamera képe, néha ez-az nem működik ...stb)

Ligo Wave már tényleg a pilótavizsgás kategória, cserébe atomstabil, bár eddig csak gerinchálózatokban láttam 10-40km-es linkeknél.
előzmény: Janó #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:5 GHz antennák
#2 2016. Szeptember 01. - 09:00:45
0
Választás előtt ezt érdemes átolvasni, ők tényleg értenek hozzá:
http://www.hirschmann.com/en/Hirschmann_Produkte/Industrial_Ethernet/BAT-Family/BAT_Antennaguide_NEW/index.phtml
előzmény: Janó #1

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
5 GHz antennák
#1 2016. Augusztus 31. - 22:41:40
0
Sziasztok!

Tájékozódni szeretnék antenna ügyben....ki mire esküszik.  :)
Eddig csak Ubi-t használtam, van még a mikrotik ami jó, csak kicsit "egyetem" kell a finomhangolásához és van a LigoWave. Az utolsót nem ismerem, van valakinek tapasztalata a LigoWave-al?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!