Szerző Téma: Kameraképek  (Megtekintve 29438 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#84 2013. Szeptember 29. - 20:03:10
0

Kissé lassú a reakció, bocsi.

Kezdeném az utolsó sorral.
Peace!

But,

A franc sem akar provokálni senkit.
Amit belátok hibának, hogy Téged beazonosítottalak a MA -val.
Nem vagyok kíváncsi a kereskedők tesztjeire (bár lehet, hogy van viszonylag pártatlan), reklámjára, tudod "minden szentnek....."
Amire a MA-val kapcsolatban gondoltam, rengeteg helyen vannak telepített (akár térfigyelő) kamerái, ezért volt fura, hogy (még1x mondom, hibás voltam VG=MA asszociációnál), hogy ennyire kíváncsi, hogy képes egy sort odalökni, hogy látná a teljes képeket, de nem képes a saját erőforrásaiból egy kevés megosztására.

Ez ami egy pillanatra zavart, de igazából már semmi jelentősége.

Részemről lezárva. Peace ;)
 


Szerintem meg rossz (lóra tettél helyett rossz) lovat provokáltál! 8)
Hogy miért? Az MA cég főprofilja a távfelügyelet profi üzemeltetése. Mindezek mellett megkerülhetetlen dolog a céghez kerülő projektek magas szintű menedzselése. Ez utóbbihoz elengedhetetlen, hogy gyártói direkt kapcsolataink legyenek, melyek a minőség /ár alapján kerülnek kiválasztásra. Ennek egyfajta hozadéka, hogy kereskedelmi tevékenységet is folytatunk, hiszen adja magát.
Csak ha ezt a folyamatot összerakod magadban, akkor érzed, hogy itt a legutolsó láncszem a kereskedelmi értékesítés.
De! Mi lett volna, ha a kereskedelemmel mint (egyik) főprofillal foglalkozót (Modern Alarm, Power, Novosec, Riarex stb. )szólítasz meg? Ugyanez. Miért? Az anyagiak. Ők nem tudják megcsinálni ugyanazt mint Te, hogy gyártó nélkül adják az anyagot. Ja és nem is akarják. Ezen cégeknél 2-10 embert semmi másért nem fizetnek, mint hogy találjon eladható terméket. Ebbe eszelős pénzek vannak beletéve (ezt már Te is kezded a saját bőrödön érezni), így semmilyen érdekük nem találkozik a tiéddel. És ez nem magyar mentalitás, hanem a befektetett munka értelme -bárhol a világon.
Mindamellett ezt a feladatot már 1-2 szakfolyóirat próbálta ellátni több kevesebb sikerrel -Detektor Plusz, Magyar Biztonságtechnika, Árgus- ha csak 1-2 magyart akarok említeni. Ezekben pl. láthattál anyagunkat, ráadásul úgy, hogy a teszteket tényleg teljesen függetlenül végezték el (Sunell kamerák, Pyronix termékek)- ami miatt persze voltak olyan pontok amivel nem értettünk egyet, de elfogadjuk egy kívülálló véleményét avagy néha látjuk mennyire amatőr az...
Peace :-*
előzmény: Komi #75


Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Kameraképek
#83 2013. Szeptember 28. - 18:48:04
0
Erósen tévedsz ha ezt reklámnak dobtam volna be,pusztán egy kamerás topikban érdeklódtem.Szerelek ip kamerát,(messze drágábbat) a típusokat egy újabb remlámgyanút elkerülve kihagynám.Viszont az ára miatt érdekelne,de nem szeretnék lukra futni vele.Tudom,megveszem,kipróbálom és visszadobom ha nem válik be.Ezt szerettem volna elkerülni.

« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 28. - 18:54:12 írta topi »

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Kameraképek
#82 2013. Szeptember 28. - 15:12:47
+1
Itt most ez akkor a reklám helye ?  :'( Fizetős reklámra nem futotta, csak spamre  :o ?
előzmény: topi #81

Nem elérhető topi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Kameraképek
#81 2013. Szeptember 28. - 14:33:49
0
Ezt a kamerát és webshopot ismeri valaki?
http://onlinecamera.net/ips-eye03w-ip-kamera-4mm-white

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kameraképek
#80 2013. Szeptember 24. - 18:01:55
+1
na épp itt egy cikk, ami szerintem eleve tele van hülyeségekkel csúsztatással és hozzánemértéssel, valamint ismét megjelent a szaki szájából !! is a tűéles kép törvényi tétele :)
muhaha

http://index.hu/tech/2013/09/24/miert_csak_egy_paca_a_bunozo_feje/

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kameraképek
#79 2013. Szeptember 21. - 22:35:10
0
Szerintem meg rossz (lóra tettél helyett rossz) lovat provokáltál! 8)
Hogy miért? Az MA cég főprofilja a távfelügyelet profi üzemeltetése. Mindezek mellett megkerülhetetlen dolog a céghez kerülő projektek magas szintű menedzselése. Ez utóbbihoz elengedhetetlen, hogy gyártói direkt kapcsolataink legyenek, melyek a minőség /ár alapján kerülnek kiválasztásra. Ennek egyfajta hozadéka, hogy kereskedelmi tevékenységet is folytatunk, hiszen adja magát.
Csak ha ezt a folyamatot összerakod magadban, akkor érzed, hogy itt a legutolsó láncszem a kereskedelmi értékesítés.
De! Mi lett volna, ha a kereskedelemmel mint (egyik) főprofillal foglalkozót (Modern Alarm, Power, Novosec, Riarex stb. )szólítasz meg? Ugyanez. Miért? Az anyagiak. Ők nem tudják megcsinálni ugyanazt mint Te, hogy gyártó nélkül adják az anyagot. Ja és nem is akarják. Ezen cégeknél 2-10 embert semmi másért nem fizetnek, mint hogy találjon eladható terméket. Ebbe eszelős pénzek vannak beletéve (ezt már Te is kezded a saját bőrödön érezni), így semmilyen érdekük nem találkozik a tiéddel. És ez nem magyar mentalitás, hanem a befektetett munka értelme -bárhol a világon.
Mindamellett ezt a feladatot már 1-2 szakfolyóirat próbálta ellátni több kevesebb sikerrel -Detektor Plusz, Magyar Biztonságtechnika, Árgus- ha csak 1-2 magyart akarok említeni. Ezekben pl. láthattál anyagunkat, ráadásul úgy, hogy a teszteket tényleg teljesen függetlenül végezték el (Sunell kamerák, Pyronix termékek)- ami miatt persze voltak olyan pontok amivel nem értettünk egyet, de elfogadjuk egy kívülálló véleményét avagy néha látjuk mennyire amatőr az...
Peace :-*
előzmény: Komi #75

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#78 2013. Szeptember 21. - 00:46:26
0

Szerintem a lenti meg akkor igaz, ha el akarom adni, vagy reklámozni, egyik sem volt célom.
Amiket írtam megközelítő árat, csak azért, hogy az összehasonlításnál be lehessen lőni.

Egyet kell értenem vg.-vel, hogy ár nélkül felrakott képeknek nem sok értelme van.
előzmény: Komi #75


Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#77 2013. Szeptember 21. - 00:09:22
0
Lehet, hogy csak sw frissítés kellett volna, vagy nem tudom, de már mind1.

A jelenség a következő volt.
Mozgásérzékelés beállít, élőkép monitor kimeneten figyel. mozgás megjön, abban a pillanatban a kamera
képe megcsuklott (valahol talán megvan a felvételem, de nem 100%, illetve nem tudom, mennyire láttszik ez azon, a rádugott monitoron jól látszott) egy pillanatra, mintha valamiért újra csatlakozna (kb 0,5 sec alatt) az nvr a kamerához.
Másik, süt a nap, teherautó bejön a képbe,  ahogy megcsillan a fémen a nap, a kép elkezd villódzni, ez többször megtörtént, legtöbbször csak akkor hagyta abba, ha letakartam, és a kép sötét lett.
Onnan ismét jó képet adott, a következő fénycsillanásig.
Alapban egyébként nem volt rossz képe, de ezek miatt a kamera kuka lett. (vissza a kereskedőhöz)

Az nvr ott maradt, onvif kamera lett rátéve, 3 db 2mpx (1600x1200-as) a kamera fps -t le kellett vennem 7-8 ra, mert ha mind a 3 rajta volt (max15 fpt s tudott 2megában), akkor rendszertelenül ki-kifagyott egy-egy kamera. A kamerák biztosan tudták szolgáltatni a 15 fps-t folyamatosan. De lehet, ezt az onvif-nek kell betudni, mert ugye nem gyári hikvision kamera volt.

Kb ennyi volt a tapasztalatom a hikvision ip termékeivel.
Ja, nem régebben lett szerelve, de az nem a mi rendszerünk volt, és más árkategória (emlékeim szerin a rögzítő kb 200 volt, és talán 8 kamerát tudott 2mpx ben, de ez nem 100% már.
Ott végülis nem volt nagy baki, működött, de hát a 200 nagyon messze van a 40 től.
(ott drágább box kamerák voltak, 100k körüliek, illetve a mini beltéri dome)
előzmény: r2d2 #76

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Kameraképek
#76 2013. Szeptember 20. - 23:42:32
0
A Hikivel sztem semmi gond nincs, és az 1,3as csőkamerájának szép a képe is, főképen praktikus, hogy vízmentesen zárható az új széria utp csatija... , főképen, ha figyelembe veszed, hogy kültéri 720ps kamera 28k nettó alatt van, örömmel venném, ha mutatnál olcsóbban, jobbat, mert akkor olyat vennék  8) .

Egyet kell értenem vg.-vel, hogy ár nélkül felrakott képeknek nem sok értelme van. Nagyon jó az elgondolás a kamera képekről, én is gondolkodtam, hogy készítsek, de őszintén a felrakott képek 90%.-a közterületről készült, aminek a megfigyelése MO. jogszabályba ütközik, hacsak nincsen fakabátod...  Én, nem szeretnék kis milliós bírságot fizetni, egy két feltöltött videóért...  u.i. egy kis pesszimizmus a végére, mivel Magyarországon vagyunk a konkurencia lesz az első aki névtelenül feljelent... Ezért sincs értelme a googliban sem hirdetni, mert  a perverz konkurensek kattingatnak állónap egymás hirdetéseire  :-\ , (tisztelet a kivételnek azaz a versenytársaknak)
előzmény: Komi #75

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Kameraképek
#75 2013. Szeptember 20. - 22:24:05
0
Nem vagyunk egyformák.
Én azzal a céllal tettem fel az elején is a képeket, hogy véleményt mondjanak róla mások, akik szakmabeliek, és találkozhattak már egynéhány kamera képével.
Illetve ezeket szívesen láttam volna hasonló összehasonlításban.

Gondolván, egy szakmai fórum, és meg lehet vitatni a különböző kamerák előnyét hátrányát.
Ebből túl sokat nem láttam, lehet az én várakozásom volt túlzó.

Nagyon túlzottan nem is erőltettem, elkönyveltem magamban, és kész.


Nem akartam reklám felé elvinni a szálat, azért lett kicsit olyan szaga, mert Ti (megint tisztelet a kivételnek) nem mutattatok hasonló demókat.
Pedig gondolom, egy MA -nak lett volna lehetősége hasonló teszteket bemutatni.

Néhányan megkerestek magánban, nekik szerintem elég részletes infókat adtam, pontos képszenzor, dsp, stb típusokkal, paraméterekkel, árakkal.

A gyártót nem adtam ki, de elég sok (persze nem egy multicéghez képest) pénz elment a levesbe, mivel jópár kamerát vásároltam, mind eu, mind kínából, amik nem hozták a remélt minőséget.

Amiket bemutattam, azok sem tökéletesek, de az 1 megapixeles szinte egy normálisabb analóg árában van.

A tesztfotók, pedig szerintem igenis segítenek (segíthetnek), nekem legalábbis segítettek volna, ha régebben kapok valakitől ilyent. Pld. csak 1: simán lehet leendő ügyfélnek mutatni, mi a különbség a cctv és a megapixel között, és jó érzéssel egy drágább, de nagyobb használati értékű, rendszert eladni.

De az mint az elején írtam, nem vagyunk egyformák. Lehet a fentiek csak az én tévképzeteim.

Szóval, szerintem nem volt itt semmiféle beetetés, igyekeztem korrekt teszteket készíteni.

A "lesajnálós" meg nem lesajnálós akart lenni, egyszerűen sok negatív tapasztalat következménye.

Amúgy végigpörgettem 32 oldalnyi hozzászólást, de elsőre nem találtam meg az említett sunell kamera képeket.

Mellesleg sunell: vettem már olyan kamerát, ami-n szintén nem volt brand, de az igazi gyártó többek közt a sunell nek is eladta, megvolt a weboldalán kapott ftp hozzáférésen a sunell es firmware is, később meg is találtam a sunell nél.

Mellesleg hikvision: teszteltem a legolcsóbb 8 csatornás nvr-t, meg az olcsó 1,3 ir csőkamerát.
Hát mit mondjak, annyira nem nyűgözött le, pedig a dvr ek nagy része amit telepítettem az utolsó (analóg) időkben hikvision volt.

Egy picit engem is bosszantott, hogy szakmai közönségben, ekkora nézettséggel, nem jöttek a várt saját tapasztalatok.
előzmény: vg #74

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!